/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F07dc3f7d65dd9d021182cb7e212ae53d.jpg)
Спека б'є по гаманцю: як заощадити на електриці, коли увімкнений кондиціонер
У спекотні дні, коли кондиціонери працюють на межі своїх можливостей, українцям слід особливо уважно ставитися до правил їхньої експлуатації.
Енергетичний холдинг ДТЕК поділився корисними порадами, як зберегти справність техніки та заощадити на електроенергії. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
У ДТЕК підкреслили, що найбільша загроза для кондиціонера — це забиті фільтри. Якщо їх не очищати хоча б раз на місяць, пристрій починає працювати менш ефективно, споживати більше електроенергії та має ризик перегрітися. Також фахівці радять не забувати про щорічну професійну діагностику — вона допоможе виявити приховані несправності та продовжити термін служби приладу.
Ще один важливий момент — правильний температурний режим. Встановлення занадто низької температури може значно збільшити рахунки за світло.
"Оптимальними є 24-26°C. Кожен градус нижче 22°C додає до рахунку до 8%", — попереджають в енергетичній компанії.
Крім того, у ДТЕК радять закривати вдень штори та використовувати спеціальні плівки на вікнах. Це допомагає знизити нагрівання приміщення від сонця і зменшує навантаження на кондиціонер.
У компанії нагадали, що влітку зростає загальне споживання електроенергії в країні. Тож ощадливе використання техніки — це не лише економію грошей, а й стабільне електропостачання для всіх українців.
Раніше експерти назвали 5 найкращих портативних кондиціонерів літа 2025. Вони займають небагато місця і не потребують монтажу. У деяких також є додаткові функції крім охолодження.
Писали також, як правильно вибрати кондиціонер для дому. Є 7 чинників, які слід врахувати перед покупкою.

