/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff41d8c2abcff666ca0fcfbceb96131d7.png)
НАТО засуджує російські кібератаки на інфраструктуру союзників
Про це повідомили у пресслужбі Альянсу, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми рішуче засуджуємо зловмисну кібердіяльність Росії, яка становить загрозу безпеці союзників. Ми висловлюємо солідарність і визнаємо, що Естонія, Франція, Велика Британія та Сполучені Штати нещодавно встановили, що зловмисна кібердіяльність, спрямована проти кількох союзників по НАТО та України, була здійснена російською військовою розвідкою (ГРУ)», - йдеться у повідомленні.
Рада нагадала, що у 2024 році Німеччина та Чехія виявили зловмисну діяльність хакерської групи APT 28, яка фінансується російською військовою розвідкою.
«Ми також із занепокоєнням відзначаємо, що ті самі зловмисники здійснювали діяльність проти інших національних урядових установ, операторів критичної інфраструктури та інших організацій по всьому Альянсу, включаючи Румунію», повідомляє пресслужба, додаючи, що постійні атаки на критичну інфраструктуру Альянсу ілюструють, «якою мірою кібер- та інші гібридні загрози стали важливими інструментами в триваючій кампанії Росії з дестабілізації членів НАТО та в жорстокій та неспровокованій військовій агресії Росії проти України».
Північноатлантична Рада закликала Росію припинити дестабілізуючу кібер- та іншу гібридну діяльність.
Дії РФ демонструють ігнорування рамкової програми Організації Об'єднаних Націй щодо відповідальної поведінки держав у кіберпросторі, підкреслює Рада, додаючи, що дії Росії «не зупинять підтримку України членами Альянсу, включаючи кібердопомогу через Талліннський механізм та коаліцію з питань ІТ-можливостей».
«Ми продовжуватимемо використовувати уроки, вивчені в ході війни проти України, для протидії зловмисній кіберактивності Росії», - підкреслюється в заяві.
НАТО продовжує інвестувати в оборону, зокрема шляхом створення Інтегрованого центру кіберзахисту Альянсу, повідомляє пресслужба.
«Ми сповнені рішучості використовувати весь спектр можливостей для стримування, захисту та протидії всьому спектру кіберзагроз. Ми відреагуємо на них у будь-який час і у спосіб, який оберемо самі, відповідно до міжнародного права та у координації з нашими міжнародними партнерами, включаючи ЄС», - зазначається у заяві.
Як повідомляв Укрінформ, прокуратура Нідерландів відключила всі внутрішні системи від інтернету після попередження Національного центру кібербезпеки (NCSC) про критичну вразливість у своїх цифрових платформах.
Тим часом в Україні фахівці Держспецзв'язку викрили чергову активність хакерського угруповання UAC-0001, яке контролюється російськими спецслужбами. Йдеться про спроби країни-агресора скопіювати інформацію з комп'ютерів відомств сектору безпеки і оборони шляхом розповсюдження електронних листів із вкладенням підозрілого файлу.
Фото: Jakub Porzycki/NurPhoto

