/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F50979357a73b2a1460fbcc840e2e4cc3.jpg)
Мовний омбудсмен розповіла, як "змусити" всіх учнів і студентів спілкуватися українською
Про це пані мовний омбудсмен сказала в інтерв'ю Укрінформу, інформує 24 Канал. За її словами, це має бути простір ідентичності, безпеки й довіри.
Як "змусити" всіх учнів і студентів спілкуватися українською?
Івановська зазначила: якщо діти чують українську щодня від учителів, вихователів, директорів, якщо бачать її в оформленні школи, у шкільному театрі, в піснях, в ІТ-клубі, то й самі починають відчувати її своєю.
Також мовний омбудсмен додала, що за посадовими обов'язками може рекомендувати переглянути засновникам закладів освіти контракти з директорами шкіл, якщо там на перервах часто звучить не українська мова, а російська.
На питання про те, чи не сувора така норма, вона зазначила, що освіта – частина державної політики, тому "відповідальність керівника закладу передбачає, зокрема, забезпечення виконання мовного законодавства".
Якщо системно ігнорують державну мову, це не просто про мову – це сигнал про управлінську позицію, про ціннісну рамку. Тому перегляд контрактів – це не про покарання, а про відповідальність, про розуміння того, що керівник не лише адміністратор, а наставник і лідер,
– резюмувала вона.
Нагадаємо, що під час засідання 15 липня у Кабінеті міністрів проголосували за призначення нового Уповноваженого із захисту державної мови. Новим мовним омбудсменом стала Олена Івановська.

