Штучний інтелект уперше здобув "золото" на міжнародній олімпіаді з математики: що це означає для науки
Штучний інтелект уперше здобув "золото" на міжнародній олімпіаді з математики: що це означає для науки

Штучний інтелект уперше здобув "золото" на міжнародній олімпіаді з математики: що це означає для науки

Моделі штучного інтелекту від Google та OpenAI вперше в історії здобули золоті медалі на Міжнародній математичній олімпіаді (IMO), яка цьогоріч проходила в Австралії. Моделі обох компаній розв’язали п’ять із шести завдань, досягнувши результату за допомогою універсальних моделей "міркування та природньої мови". 

Таким чином ШІ вдалося продемонструвати "людське" мислення у складних математичних викликах. Про це повідомляє South China Morning Post. 

Експериментальна модель OpenAI застосовувала масштабовані обчислення та вміла "думати довше", розглядаючи одночасно кілька можливих варіантів розвʼязання задач. Google використовував універсальну модель під назвою Gemini Deep Think, версію якої раніше представили на щорічній конференції розробників у травні. 

Професора Браунівського університету Чжонхьока Чжона запевняє, що такий прорив "відкриє потенціал для співпраці між штучним інтелектом та математиками". 

З 630 студентів, які взяли участь у 66-му IMO, 67 учасників, або близько 11%, здобули золоті медалі.Нагадаємо, збірна українських школярів посіла 24-е місце на цій же міжнародній олімпіаді з математики. Інтелектуальні змагання проходили з 10 по 20 липня в австралійському місті Саншайн-Кост (штат Квінсленд). Україна поступово повертається до звичного для себе місця у топ-10/20 країн світу з цієї дисципліни. До повномасштабної війни у 2021 році Україна обіймала шосте місце у такому рейтингу, а у 2020-му – одинадцяте. Цьогоріч Україна має одне золото, два срібла та три бронзи.

Олесь Гордійчук з Києва здобув золоту медаль. Хлопець – випускник Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка. Срібло має 9-класник Олександр Горбунов, який змагався з 11-класниками чи абітурієнтами провідних фізико-математичних університетів світу.

Джерело матеріала
loader