Президент США Дональд Трамп у п’ятницю обережно висловив оптимізм щодо шансів укласти торговельну угоду з Європейським Союзом до встановленого ним самим дедлайну — 1 серпня, пише Politico.
«Я б сказав, що у нас шанси 50 на 50, можливо, й менше, але все ж 50 на 50, що ми укладемо угоду з ЄС», — сказав Трамп журналістам у Білому домі перед приватною поїздкою до Шотландії та зустріччю з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Упродовж останніх тижнів США та ЄС ведуть жорсткі переговори, адже дедлайн наближається: Трамп пригрозив 30% митом на весь імпорт із 27 країн-членів ЄС, який минулого року сягнув $605 мільярдів.
Президент зазначив, що будь-яка угода з ЄС повинна передбачати «зниження їхніх тарифів, бо зараз вони на рівні 30%». За його словами, усе залежить від того, наскільки ЄС готовий відкрити свій ринок для американського експорту.
Минулого року США експортували до ЄС товарів приблизно на $370 мільярдів. Велика частина цього експорту, а також деякі послуги, можуть потрапити під контрсанкції ЄС, якщо домовленостей не буде досягнуто.
Попри це, Трамп заявив, що більш оптимістично налаштований щодо угоди з ЄС, ніж був перед укладенням торговельної угоди з Японією минулого тижня.
«Я тоді казав, що маємо 25% шансів на угоду з Японією. Але вони наполегливо поверталися до переговорів — і ми дійшли згоди», — сказав він.
"Узгодження деталей" із Британією
Трамп проведе вихідні в Шотландії на своїх гольф-курортах у Тарнберрі та Абердіні, де зустрінеться зі Стармером та першим міністром Шотландії Джоном Свінні.
Він повідомив журналістам, що разом із прем’єром Великої Британії планує обговорити деякі аспектиторговельної угоди, якої їхні уряди досягли у травні.
«Буде дещо на зразок фінішного налаштування. А ще ми разом трохи відсвяткуємо», — сказав президент.
На запитання про можливі поступки для Великої Британії в обмін на її готовність змінити цифровий податок, Трамп відповів, що простору для маневру щодо тарифів на сталь та алюміній майже немає.
«Майже жодного, бо якщо я зроблю виняток для одного — доведеться робити для всіх. Тож щодо сталі й алюмінію — не дуже», — заявив він.
Як частину рамкової угоди, підписаної у травні, Британії умовно пообіцяли квоти на експорт сталі до США за низькими тарифами на рівні "найбільшого сприяння". Однак ця умова досі не фіналізована через занепокоєння американських виробників.
Як раніше писало видання, Європейський Союз прагне демонструвати єдність у перемовинах про торговельну угоду з США, але національні розбіжності за лаштунками загрожують послабити його переговорні позиції. Поза межами дипломатичних кіл країни Союзу не завжди мають спільну думку щодо того, як найкраще взаємодіяти з Білим домом.