/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Ff2f4a6bc3ecf14fd7d5ab4fbe18a5d7b.jpg)
Як українським біженцям не втратити свою пенсію за кордоном: простий алгоритм
Українці, які тимчасово проживають за кордоном і мають статус біженця або перебувають під тимчасовим захистом, не втрачають права на пенсійне забезпечення і можуть поновити або оформити пенсію віддалено.
Процедура подання заяви повністю дистанційна та потребує лише наявності електронного підпису. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.
Спочатку потрібно зайти на вебпортал Пенсійного фонду України та обрати розділ "Заява про призначення пенсії". Далі необхідно авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Після входу в систему заявнику слід вказати тип пенсії та обрати формат отримання повідомлень про хід розгляду заяви. Рекомендується обрати дистанційний спосіб інформування.
Потім необхідно заповнити електронну анкету і прикріпити сканкопії документів: паспорта, ідентифікаційного коду, трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж. Також може знадобитися довідка про зарплату до 1 липня 2000 року, військовий квиток, диплом або підтвердження пільгового стажу.
На фінальному етапі заяву потрібно підписати електронним підписом і надіслати до Пенсійного фонду. Таким чином, українці за кордоном можуть отримувати виплати без необхідності повернення додому.
Зазначимо, в Україніпереглянули розмір пенсійних виплат- деякі категорії літніх громадян отримають надбавку. Йдеться насамперед про пенсіонерів віком від 65 років, чиї виплати досі не досягали встановленого мінімального рівня в 3758 гривень.
Нагадуємо, у травні видання "LIGA.net" розповіло про особливості нарахування пенсій в Україні та про те, які періоди вибрати для великих виплат.

