США та Європа почали планувати гарантії безпеки для України після війни – Reuters
США та Європа почали планувати гарантії безпеки для України після війни – Reuters

США та Європа почали планувати гарантії безпеки для України після війни – Reuters

Військові аналітики США та європейських країн розпочали опрацювання можливих гарантій безпеки для України після завершення війни з Росією. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Reuters.

Американські офіційні особи та джерела, знайомі з ситуацією повідомили, що поштовхом до цих кроків стала заява президента США Дональда Трампа, який під час перемовин у Білому домі пообіцяв надати Україні допомогу в рамках будь-якої мирної угоди, що припинить бойові дії.

За даними Reuters, Пентагон вже проводить навчання з планування щодо того, яку саме підтримку Вашингтон зможе забезпечити, окрім постачання зброї. Водночас американські та європейські посадовці наголошують, що для визначення практичних і водночас прийнятних для Кремля кроків знадобиться час.

Серед варіантів розглядається можливість направлення європейських військ до України, але з передачею командування та управління США. При цьому війська не перебуватимуть під прапором НАТО, а діятимуть під національними прапорами своїх держав.

Водночас у Білому домі підтвердили, що США готові допомогти в координації безпекових гарантій для Києва. Як відомо, Росія виключає можливість розгортання військ країн НАТО на території України.

Рубіо заявив, що його країна працювати з європейськими та іншими союзниками, аби створити гарантії безпеки для України після закінчення війни. 

З повідомленням Bloomberg,близько 10 європейських країн будуть готові направити війська до України після завершення повномасштабної війни.

Водночас Трамп заявив, щоВелика Британія, Франція та Німеччина імовірно відправлять війська для забезпечення миру в Україні. Американські війська не будуть присутні на території України.

Джерело матеріала
loader
loader