МЗС засудило візит дипломатів з Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо до окупованого Криму
МЗС засудило візит дипломатів з Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо до окупованого Криму

МЗС засудило візит дипломатів з Малі, Нігеру та Буркіна-Фасо до окупованого Криму

Крим (Ілюстративне фото: Stringer/EPA)

Україна засудила незаконний візит до тимчасово окупованого Криму послів Буркіна-Фасо Арістіда Тапсоби, Малі Сейду Каміссоки та Нігеру Ісси Абду Сідіка в Росії, який відбувся 18-20 вересня. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ.

У відомстві зауважили, що африканські дипломати грубо порушили міжнародне право, суверенітет і територіальну цілісність України, а також низку резолюцій Генеральної асамблеї ООН. Такі дії також суперечать українському законодавству, яке чітко визначає порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію.

Читайте також
Дороги, що ведуть в Африку. Як Україна шукає способи покращити свої позиції на континенті

В МЗС розглядають цей візит як зухвале порушення норм міжнародного права та національного законодавства не лише зазначеними особами, але й режимами, які вони представляють.

Дії послів виглядають особливо цинічно на тлі зусиль, які нібито докладають режими Буркіна-Фасо, Малі та Нігеру для збереження та захисту власного суверенітету та територіальної цілісності, додали у відомстві.

Росія продовжує використовувати окремих іноземних дипломатів як оплачуваних статистів у своїх пропагандистських цілях, намагаючись створити хибне враження про міжнародну легітимізацію тимчасово окупованих територій.

В МЗС закликали послів усвідомити, що своїми діями вони фактично взяли участь в російській кампанії з легітимізації колоніальних загарбань, що робить позицію цих африканських дипломатів особливо лицемірною.

"Україна залишає за собою право на дії у відповідь на будь-які порушення її суверенітету та територіальної цілісності", – йдеться в заяві.

  • 2 серпня 2024 року повстанці-туареги у Малі заявили, що за три доби ліквідували 84 російських найманців з Вагнера та 47 малійських військових.
  • 5 серпня перехідний уряд Малі вирішив розірвати дипломатичні відносини з Україною через нібито підтримку дій туарегів. МЗС назвало це рішення поспішним і недалекоглядним.
  • 8 серпня Нігер розірвав дипвідносини з Україною. В МЗС назвали це рішення жестом "солідарності" з тими, хто обрав шлях на зближення з Росією.
Читайте також
Хунта Малі назвала Україну "терористичною державою". МЗС відреагувало
Джерело матеріала
loader