/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F0c2b15169785daf4d78b1a3e6556a3cf.jpg)
Одесу може затопити знову: названо райони, звідки краще евакуюватись під час злив
Що відомо:
Одеса знову може пережити потопи. Влада закликає людей евакуюватись з небезпечних зон. Про це заявив мер міста Геннадій Труханов.
Такі природні явища будуть ставати частішими через зміни клімату. У випадку таких злив в жодному випадку не слід залишатись у підвалах та навіть напівпідвалах. Під час загрози підтоплень має бути закритий доступ до підземних паркінгів, зазначив Труханов.
Він також порадив серйозно поставитись і до інших важливих правил:
1. Жителям приватного сектору слід евакуюватися за першою вимогою рятувальників.
2. Залишати домівку заздалегідь та перебувати у безпечних районах, якщо є ризики підтоплень.
3. Уникати низин, ярів, відкритих просторів.
Вулиці, які перебувають у зоні ризику підтоплень в Одесі
Місцева влада вказала на те, які райони та вулиці Одеси перебувають у зоні ризику:
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F780f163a2350bca75d7a64e946eeca71.jpg)
За фактом підтоплень в Одесі відкрили кримінальне провадження
Через підтоплення, які забрали життя українців у Одесі, правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Про це заявила речниця Одеської обласної прокуратури Інна Верба в ефірі "Ми-Україна".
Правоохоронці розслідують справу за фактом службової недбалості посадовців Одеської міськради, структурних підрозділів та інших структур. Винним може загрожувати до восьми років за ґратами з позбавленням права на три роки займати певні посади.
Вважається, що спричинити такі наслідки могло неналежне утримання дренажної системи для води на території міста, відсутність заходів для своєчасного водовідведення.
Негода в Одесі - що відомо
Як писав Главред, 30 вересня Одесу та область накрила потужна негода. Майже двомісячна норма опадів випала впродовж семи годин. Інтенсивні зливи спричинили масштабні підтоплення та пошкодження комунальної інфраструктури. 1 жовтня школярі навчалися дистанційно.
У ДСНС України повідомили, що впродовж усієї ночі рятувальники допомагали евакуювати людей із водяних пасток, діставали автомобілі, відкачували воду з будівель.
Загалом врятовано 362 людини та евакуйовано 227 транспортних засобів.
Згодом стало відомо, щов Одесі під час зливи хвиля накрила сім'ю з п'яти осіб, усі вони загинули. Це було дві жінки, та чоловіка та 8-річна дівчинка.

