Дата народження
31 жовтня 1975
Країна
Україна
Соцмережі

Альона Матвієнко

Театральний продюсер, організатор балетних виступів, сестра танцівника Дениса

Матвієнка. Олена співпрацювала з Великим, Маріїнським і Михайлівським театрами, Американським театром балету, міланським Ла Скала та іншими.

Дата народження:
31.10.1975 р
Рідне місто:
Дніпро

Олена Матвієнко народилася в сім'ї танцюристів. Її молодший брат – Денис Матвієнко – є видатним артистом балету зі світовим ім'ям. Сама ж Олена, хоч захоплювалася танцями з дитинства, в артисти не пішла. Дівчина віддала перевагу працювати в мистецтві, залишаючись за сценічними лаштунками.

Здобувши середню освіту, Олена вивчилася на економіста. До продюсування вона прийшла аж ніяк не відразу. На цей шлях її мимоволі наштовхнув братик. Коли популярність і затребуваність Дениса Матвієнка зросли, він не встигав справлятися з творчими завданнями та організаційними питаннями. На підмогу прийшла сестра. Спочатку Олена Матвієнко вирішувала всі організаційні питання – замовлення трансферу, підбір та бронювання готельних номерів, комунікації з концертними майданчиками і т. д. Так Олена Матвієнко отримала першу практику агента зірки. Ця робота захопила дівчину.

Як менеджер Дениса Матвієнка Олена працювала з такими престижними майданчиками, як «La Scala», Американським балетним театром, Новим національним театром Токіо, Маріїнським театром і багатьма іншими. Вона також співпрацювала з низкою організаторів великих фестивалів.

Незабаром Олена захотіла стати чимось більшим, ніж адміністратор. Так поступово вона стала балетним продюсером.

Її першим продюсерським проектом став балет «Quatro» Едварда Клюга. Пізніше спектакль потрапив під номінацію престижної премії «Золота маска».

У 2011-му році Олена Матвієнко заснувала продюсерську агенцію «Софіт». Ця компанія представила українській публіці безліч сучасних балетних постановок. У їх числі такі п'єси, як «Radio and Juliet» і «Клас-Концерт». Їх український реліз відбувся на сцені Національного театру опери і балету.

У тому ж році Олена Матвієнко разом з братом заснувала фонд, покликаний розвивати вітчизняне мистецтво. Організація отримала просту і промовисту назву: «Фонд Дениса Матвієнка».

Наситившись успіхами зарубіжних постановок у власному виконанні, Олена Матвієнко побажала поставити сучасну балетну п'єсу українського виробництва. Так, у 2013-му році почалася робота над створенням вистави «Великий Гетсбі».  Передбачалося, що матеріалом для постановки балетної п'єси стане «Портрет Доріана Грея». Але все ж вибір зупинився на творі Ф. С. Фіцджеральда.

До створення вистави були залучені видатні діячі мистецтва з України та Росії. Автором музики став Костянтин Меладзе, як постановник виступив Денис Матвієнко.

Особисте життя

Олена Матвієнко тримає в таємниці своє особисте життя.

Статок

Доходи Олени Матвієнко не представлені в ЗМІ.

Дата народження
31 жовтня 1975
Країна
Україна
Соцмережі