Дата народження
14 січня 1969
Країна
Україна
Соцмережі

Андрій Артеменко

Екс-депутат ВР (VIII скликання), політичний діяч

Дата народження: 14.01.1969 р.

Рідне місто: Київ

Про батьків і ранні роки Андрія Артеменка в пресі не повідомляється. Відомо, що він має юридичну освіту. У 90-х рр. Андрій зайнявся власним бізнесом. Він забезпечував юридичний супровід спортсменів, що бажають продовжити кар'єру за кордоном.

На початку 2000-х рр. він втерся до кола наближених київського мера Олександра Омельченка. Незабаром градоначальник призначив Артеменка своїм радником.

Уже у 2006-му році колишній радник став депутатом Київради. У складі КГС він очолив фракцію «БЮТ». Пізніше він переметнувся в більшість Леоніда Черновецького.

Під час Євромайдану він брав активну участь у подіях революції. Потім, у 2014-му році, Андрій Артеменко поповнив ряди «Правого сектора» і став одним із керівників цієї політичної сили. Його також прозвали основним інвестором «ПС». Але радикальний патріотизм Андрія тривав не дуже довго. У тому ж році він брав участь у парламентських виборах від радикальної партії Олега Ляшка. У такому складі Артеменко пройшов до Верховної Ради.

Особисте життя

Дружиною Андрія Артеменка є Оксана Остапівна Кучма. У пари четверо дітей і один онук. Син Едвард-Даніель і дочка Амбер Катерина є громадянами США. Син Віталій – громадянин Канади. Ще одна дочка Христина – громадянка України.

Скандали

У 2002-му році Андрій Артеменко був заарештований. Проти нього було висунуто звинувачення за п'ятьма статтями кримінального кодексу. На цьому тлі порушено 4 кримінальні справи. Андрій Артеменко підозрювався у розкраданні в особливо великих розмірах: махінаціях, пов'язаних з діяльністю Нафтогазу України. До всього іншого, Артеменко замішаний у розкраданні коштів ФК Міноборони «ЦСК». Цьому діячеві вдалося організувати фіктивний трансфер футболістів. Виручені кошти лягли на офшор Андрія Артеменка.

Так, у 2002-му році Андрій потрапив до СІЗО. Через 2,5 року він перебрався в лікарню. Причиною став розвиток раку. Незабаром його звільнили, і Андрій взявся за політичну кар'єру.

У 2007-му році справи проти Артеменка були закриті. У пресі причиною суддівського милосердя називають хабар.

У 2017-му році план визволення України, створений Андрієм Артеменком, викликав шок і скандал у Парламенті. Стало відомо, що цей документ був переданий ще до відставки Майка Флінна, радника Дональда Трампа. План із виведення російських військ із території України мав на увазі проведення референдуму в Криму про приєднання до Росії. Після цього Олег Ляшко, лідер радикальної партії, в якій перебував Артеменко, вигнав його зі своєї політичної сили. Незабаром також з'ясувалося, що Андрій Артеменко має громадянство Канади. На цих підставах його звинуватили в зраді Батьківщини і позбавили громадянства України. Усі його закордонні паспорти, в тому числі дипломатичний, були анульовані. Однак колишній депутат встиг втекти до США. Повертатися в Україну він не має наміру.

У 2018-му році американський спецпрокурор Роберт Мюллер викликав Андрія Артеменка на допит. Спецпрокурор розслідує справу про втручання Росії в хід виборів президента США-2016.

Статок

Згідно з декларацією за 2015-й рік, дохід Андрія Артеменка склав 138275 грн. На різних банківських рахунках він зберігає 162032 грн і 1500000 грн. Родині Артеменка належить 6 земельних ділянок, 2 будинки і 1 квартира. Нардеп катається на автомобілях ВАЗ 2109 і Mercedes-Benz S 350. Його дружина їздить на Chevrolet Malibu (1977 року) і Land Rover Range Rover. Цікаво, що батько-пенсіонер володіє мотоциклом Honda Valkyrie і двома машинами: Fiat Doblo і Subaru Outback.

Андрію Артеменку належать троє наручних годинників елітних швейцарських брендів.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\1 январь\3.01\Андрей Артеменко.jpg

Дата народження
14 січня 1969
Країна
Україна
Соцмережі