Андрій Артеменко
  • Дата народження
    14 січня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Артеменко
1449

Андрій Артеменко

Артеменко Андрій Вікторович: екснардеп, якого позбавили українського паспорта за канадське громадянство

Андрій Артеменко - Фото 1

Артеменко Андрій Вікторович — намагався "здати в оренду" Крим, нібито мав друге громадянство, за що позбувся українського паспорта і місця в парламенті.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Андрій Вікторович Артеменко народився 14 січня 1969 року у місті Київ.

Освіта

Після школи Артеменко став студентом Київського політеху. У 1993 році отримав тут диплом інженера-системотехніка. Перервав навчання через те, що був призваний в радянську армію.

Закінчив навчальні курси по "Міжнародного спортивного права".

Сім’я

Артеменко одружений на Оксані Кучмі. У екснардепа четверо дітей. Троє з них є громадянами Канади і США.

Кар'єра

У 1990-ті роки Андрій зайнявся підприємництвом, зокрема, здійснював експортно-імпортні операції з сировиною для легкої промисловості.

Андрій Артеменко - Фото 2

У 1996 році він створив юридичну фірму "Перший юридичний клуб", яка займалася юридичною, консультаційною та управлінською підтримкою, а також допомагала працевлаштуватися за кордоном професійним спортсменам. У тому ж році він взяв участь у створенні профспілки футболістів. Артеменко займав посаду голови Комітету зі статусу футболістів Федерації футболу України. 

Він також зайнявся продажем прав на трансляцію провідних світових спортивних змагань на території України центральним телеканалам. У 1999 році Андрій Артеменко став президентом київського футбольного клубу ЦСКА і займав посаду до 2000 року.

З 2000 по 2004 рік Артеменко був радником київського мера Олександра Омельченка. У 2006 році Андрій став депутатом Київської міської ради від БЮТ. Був головою фракції та заступником голови екологічного комітету Київради.

Андрій Артеменко - Фото 3

У цей же час Артеменко засновує кілька компаній, які займалися вантажними авіаперевезеннями та військовою логістикою.

Навесні 2014 року Артеменко входив до керівництва партії "Правий Сектор". У жовтні він став народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка (16-й номер у списку). Був заступником комітету ВР з питань європейської інтеграції. У тому ж році парламентарій створив партію "Солідарність правих сил".

Андрій Артеменко - Фото 4

З 2017 по 2019 рік Андрій Артеменко жив в місті Вашингтон. Він співвласник і виконавчий директор в декількох американських компаніях: Airtrans LLC, American Industrial Group Inc, Global Management Association, AlphaNet Technologies, Inc. У жовтні 2019 року повернувся до України.

Компромат

Протягом двох років (2002 — 2004) перебував під вартою за звинуваченням у махінаціях зі спортивними трансферами і грошима Міноборони на футбольний клуб ЦСКА. Сам Артеменко називав це політичними переслідуваннями.

У лютому 2017 року у виданні "The New York Times" з'явилася інформація про те, що Майкл Флінн, радник президента Трампа отримав від українського нардепа Артеменко проєкт плану, який передбачає виведення всіх російських військ з Донбасу та передачу Криму Росії в оренду на 50 або 100 років.

Андрій Артеменко - Фото 5

Такий "дипломатичний фріланс" викликав гнів українських чиновників. Український посол в Штатах Чалий заявив, що нардеп не мав права в обхід дипломатів пропонувати адміністрації США будь-які альтернативні плани від імені України. Також Чалий зазначив, що подібні пропозиції можуть виходити від тих, хто представляє інтереси Росії.

Відносно Андрія Артеменка кримська прокуратура завела кримінальну справу за статтею "Посягання на територіальну цілісність України".

У квітні 2017 року президент Порошенко позбавив Артеменко громадянства, а в травні парламент — депутатського мандата. Причиною цього стало те, що у нардепа був виявлений канадський паспорт. За словами самого Артеменко, він відмовився від громадянства Канади ще в 2014 році. Оскільки наказ президента про позбавлення українського паспорта застав його в США, то Артеменко не зміг повернутися на батьківщину.

Уже в 2019 році екснардеп звернувся до нового президента Зеленського з проханням повернути його українське громадянство. У серпні 2020 року Артеменко подав позов до суду з проханням суд визнати незаконним рішення про позбавлення його громадянства.

Андрій Артеменко - Фото 6

Декларація

В останній раз Андрій Артеменко подавав декларацію у березні 2017 року.

Родині екснардепа належало п'ять земельних ділянок в Київській, Львівській і Чернігівських областях, одне нежитлове приміщення (132 кв.м.) в Жовкві на Львівщині, житловий будинок (519,20 кв.м.) в Гнідині на Київщині, дві квартири ( 127,6 і 134,8 кв.м.), гараж (24 кв.м.) в Києві і два машиномісця, а також шість наручних годинників.

Автомобільний парк складався з п'яти легкових машин. Також Артеменко володів мотоциклом і двома легковими причепами.

За 2016 рік Андрій заробив у Верховній Раді 286,6 тисячі гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону