Дата народження
22 жовтня 1989
Країна
Росія
Соцмережі
145

Андрій Ярмоленко

Андрій Ярмоленко - український футболіст, нападник клубу “Боррусія” (Дортмунд) і національної збірної України. За кількістю забитих м’ячів за збірну поступається тільки Андрію Шевченкові. Виступав за юнацьку і молодіжну збірні України. 

Біографія

Андрій Ярмоленко народився в 1989 році в невеликому селі Смолянка, що знаходиться в Чернігівській області. Майбутній футболіст почав займатися спортом ще в дошкільні часи. Талановиту дитину помітив тренер Микола Липовий, який почав тренувати майбутнього футболіста. Андрій Ярмоленко навчався у футбольній академії «Динамо», однак протримався в ній лише рік, після чого повернувся додому - до Чернігова.

Кар'єра

Професійну кар'єру Андрій Ярмоленко стартував на початку 2000-х. Першим клубом знаменитого спортсмена стала «Десна», з якої він перейшов в один з кращих клубів країни - «Динамо». Перші сезони молодого спортсмена в «великому футболі» не були рівними, проте Андрій Ярмоленко зміг довести критикам, що є вкрай перспективним футболістом.

У 2011 році входить в юнацьку збірну України і виступає на чемпіонаті Європи. Тоді ж стає кращим футболістом країни за версією одного з тематичних видань.

Ярмоленко грає в «Динамо» до 2017 року і стає однією з головних зірок команди. З київського клубу футболіст переходить в німецьку команду «Боруссія». Сума трансферу склала 25 мільйонів євро. Андрій Ярмоленко починає успішно виступати на дортмундський клуб, однак на початку 2018 року отримує травму, що негативно впливає на його майбутнє в Німеччині.

У липні 2018 року Андрій Ярмоленко стає членом британського футбольного клубу «Вест Хем Юнайтед». Сума нового договору спортсмена оцінюється в 22 мільйони фунтів.

Крім кар'єри в київському «Динамо» та інших європейських клубах, Ярмоленко активно виступає за збірну України з футболу. Відзначився рядом результативних матчів.

Досягнення

Андрій Ярмоленко - один з найбільш перспективних футболістів України. Є одним з кращих футболістів національної збірної, поступаючись за результативністю лише Андрію Шевченку. Ярмоленко є автором найбільш швидкого і найбільш пізнього голів в історії українського футболу.

Чутки і скандали

Андрій Ярмоленко несподівано для себе став фігурантом корупційного скандалу. Так, рідна спортивна школа знаменитого футболіста - чернігівська «Юність» не отримала так званий платіж солідарності. Відзначимо, що трансфер Ярмоленка з «Динамо» в «Боруссію» був визнаний найдорожчим в історії України. Передбачалося, що 5% від суми виплати за перехід футболіста повинен бути переданий його рідній спортивній школі. Однак з'ясувалося, що навчальний заклад для чернігівських футболістів так і не отримав кілька сотень тисяч євро за свого знаменитого вихованця. За фактом шахрайства чернігівської поліцією було порушено кримінальну справу, результати якої невідомі і сьогодні.

Також ЗМІ з'ясували, що 25 мільйонів євро за перехід Ярмоленка в німецький клуб в Україні так і не були перераховані. Кошти за знаменитого спортсмена «осіли» на офшорних рахунках власників київського «Динамо».

Статки і джерела доходів

Андрій Ярмоленко - найбільш високооплачуваний футболіст сучасної України. Суми його останніх трансферів найбільш високі в історії - 25 мільйонів євро за перехід в «Боруссію» і 23 мільйони фунтів за початок виступів за «Вест Хем». Заробітна плата українського футболіста складає 5 мільйонів доларів в рік.

Особисте життя і сім'я

Андрій Ярмоленко перебуває у шлюбі з Інною Ярмоленко і виховує двох синів - Івана і Данила.

Фото і відео

Дата народження
22 жовтня 1989
Країна
Росія
Соцмережі