Дата народження
09 серпня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі
Андрій Левус

Громадсько-політичний діяч, керівник комендатури Самооборони Майдану (2013—2014 роки), заступник голови Служби безпеки України (з 26 лютого 2014 по 24 листопада 2014). Народний депутат України VIII скликання. Голова підкомітету з питань державної безпеки комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони, одружений.

Біографія

Андрій Левус - уродженець Львівської області. Народився в місті Стрий в 1982 році. Є професійним істориком. Закінчив Університет імені І. Франка.

Кар'єра

Політичну діяльність Андрій Левус починає в 1994 році зі вступом до «Союзу незалежної молоді». В молоді роки працює вчителем історії в рідній школі.

Бере активну участь у подіях «Помаранчевої революції». Андрій Левус очолює штаб Віктора Ющенка у Львівській області.

Очолює «Українську інформаційну службу», а також працює в «Світовому конгресі українців».

Андрій Левус - соратник майбутнього спікера парламенту - Андрія Парубія. У період з 2007 по 2012 роки працював помічником народного депутата.

Майбутній політик активно бере участь у протестних заходах в 2013 - 2014 роках.

Досягнення

Різкий кар'єрний зліт Андрія Левуса датується лютим 2014 року, коли він стає заступником глави СБУ Андрія Наливайченка.

Восени 2014 року Андрій Левус стає народним депутатом. Представляє «Народний фронт».

Чутки і скандали

Народний депутат є фігурантом кримінальної справи в Росії. Андрій Левус звинувачується російською владою в закликах до тероризму.

Політик активно звинувачується в русофобії. Критикується частиною суспільства за методи боротьби проти «русского мира».

Андрій Левус був фігурантом справи про ймовірний замах на Віктора Медведчука - лідера проросійської політичної партії «Український вибір» і кума Володимира Путіна. За фактом погрози вбивства Медведчука прокуратурою було порушено кримінальну справу, яку пізніше закрили за недостатністю доказів.

Левуса звинувачують в здійсненні тиску на приватний бізнес, прикриваючись національними інтересами. Зокрема, депутат хотів перешкодити діяльності тютюнової компанії «Мегаполіс», але безуспішно.

Також звинувачувався в тиску на ЗМІ, зокрема, на телеканал «Інтер». Закликав до бойкоту каналу і зміні його керівництва.

Статки і джерела доходів

Андрій Левус декларував доходи в розмірі 232 тисяч гривень на рік. Кошти були отримані в якості заробітної плати. Також депутат має ділянку землі під Києвом і будинок в рідному Стриї. Левус також декларував 30 тисяч доларів готівкою. Авто політик не має.

Особисте життя і сім'я

Андрій Левус перебуває у шлюбі з Інною Левус. Інформації про дітей нардепа у відкритих джерелах не надано.

Дата народження
09 серпня 1979
Країна
Україна
Соц.мережі