Андрій Левус: учитель зі Стрия, заступник голови СБУ і народний депутат, який прогулює засідання ВР
Андрій Левус - політик, якого до вищих структур влади підняла Революція Гідності. У Верховній Раді запам'ятався частими скандалами з одіозним кумом Володимира Путіна - Віктором Медведчуком.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Андрій Мар'янович Левус народився 9 серпня 1979 року в місті Стрий Львівської області.
Освіта
Після закінчення стрийської школи номер три, Андрій Левус став студентом історичного факультету Львівського національного факультету імені Івана Франка.
Сім'я
Андрій Левус одружений з Інною Аврамчук. Дружина народного депутата за освітою психолог. У парламентарія є двоє синів - Ростислав і Олександр.
Кар'єра
Громадською діяльністю Андрій Левус зацікавився ще в шкільні роки. Тоді він увійшов до складу організації "Спілка незалежної української молоді".
Пізніше став співзасновником громадської ініціативи "Оновлення країни", був членом оргкомітету "Опір".
На даний момент народний обранець є головою громадської організації "Вільні люди".
Після отримання диплома, Левус повернувся в рідну для нього третю школу міста Стрий. Тут він викладав історію і право.
Андрій активно брав участь у Помаранчевій революції, був начальником виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка у Стриї, а через два роки на парламентських виборах - партії "Наша Україна".
Пізніше влаштувався працювати в одну зі стрийських газет, керував "Українською інформаційною службою" (прес-служба "Всесвітнього конгресу українців").
У Верховній Раді шостого скликання (2007-2012 роки) Андрій Левус був помічником народного депутата Андрія Парубія, який тоді представляв блок "Наша Україна - Народна самооборона".
У 2012 році допомагав вже кандидату від ВО "Батьківщина" Валентину Наливайченку, який балотуватися до парламенту по одномандатному округу.
Після подій осені 2013 - зими 2014 року кар'єра стрийського вчителя стрімко пішла вгору. Під час Революції Гідності Андрій Левус очолював комендатуру Самооборони Майдану.
У лютому 2014 року він обійняв посаду заступника глави Служби Безпеки України.
Перед парламентськими виборами восени того ж року він стає членом партії Народний фронт. Від цієї політичної сили під номером двадцять три Андрій Левус успішно балотувався в український парламент. У зв'язку з цим він залишив роботу в СБУ.
У Верховній Раді восьмого скликання Андрій Левус увійшов до комітету з питань національної безпеки і оборони.
Політик входить до складу міжпарламентської ради Україна-НАТО, він є членом Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО.
Андрій Левус - член груп з міжпарламентських зв'язків з Ізраїлем, Ірландією, Латвією і Канадою.
Компромат
Андрій Левус досить часто пропускає засідання Верховної Ради без поважної причини. У період з листопада 2014 по березень 2019 року з п'ятисот дев'ятнадцяти засідань він був відсутній на ста вісімдесяти п'яти.
У грудні 2014 року парламентарій "відзначився" тим, що закликав жителів Чечні влаштовувати на території Російської Федерації терористичні акти.
Цей заклик Левуса з ще одним радикальним народним депутатом Ігорем Мосійчуком стався після зіткнення чеченських бойовиків і російських правоохоронців у місті Грозний. Під час бою загинуло чотирнадцять поліцейських і одинадцять бойовиків.
За ці заклики Слідчий Комітет Російської Федерації порушив відносно українських політиків кримінальні справи.
Через два роки Андрія Левуса підозрювали в підготовці замаху на Віктора Медведчука. За словами заступника керівника громадської організації "Український вибір" Василя Німченка, група народних обранців, в число яких і входив Левус готувало вбивство Медведчука, який представляв загрозу для держави.
Правоохоронні органи також відкрили кримінальне провадження. Однак за браком доказів, його довелося закрити. Сам народний депутат заявив, що з ворогами України він має намір боротися виключно законними способами.
У 2018 році прізвища Медведчука і Левуса знову опинилися поруч в заголовках українських засобів масової інформації. На цей раз Віктор Медведчук знову звинуватив групу депутатів у злочині проти себе - в наклепі. Через суд він домігся того, щоб Генеральна прокуратура почала розслідування відносно Левуса і ще кількох парламентаріїв з Народного фронту і "Самопомочі".
На думку глави ГО "Український вибір" парламентарії написали "політичний пасквіль" на нього. У ньому вони звинуватили Медведчука в скоєнні тяжких злочинів, використовуючи при цьому штучно створені докази.
Декларація
Андрій Левус в електронній декларації вказав, що володіє в селищі Димер Київської області земельною ділянкою площею в тисячу триста метрів квадратних.
Парламентарій зазначив, що знімає номер в готелі "Київ". Є у народного депутата і квартира в столиці, площею в сімдесят "квадратів". Вона була придбана в 2013 році за сімсот тисяч гривень. Нею Левус володіє в спільному користуванні зі своєю дружиною і дітьми.
У декларації Левус вказав житловий будинок в місті Стрий у сто двадцять один квадратний метр. Ним володіє Стасула Микола Миколайович. У графі "тип права" у народного обранця цей об'єкт нерухомості вказаний, як "інше право користування".
У Інни Левус у власності дві земельні ділянки в Київській області (села Нові Петрівці та Литвинівка). Загальна площа ділянок - дві тисячі квадратних метрів.
У дружини народного депутата є однокімнатна квартира в Києві. Вона була придбана в 2007 році за триста тисяч.
Згідно з декларацією, у Андрія Левуса і його сім'ї немає автомобілів або іншого рухомого майна.
Єдиним джерелом доходу сім'ї Левус є заробітна плата Андрія у Верховній Раді. За рік політик заробив двісті тридцять дві тисячі гривень.
Банківських рахунків у народного обранця і його дружини також немає. Інна Левус не має і готівкових коштів. Стрийський депутат вважає за краще зберігати "готівку" не в національній валюті, а в американській. Левус задекларував тридцять тисяч доларів.