Анна Коваленко
  • Дата рождения
    5 мая 1991
  • Страна
    Украина
  • Социальные сети
Анна Коваленко
3060

Анна Коваленко

Коваленко Анна Миколаївна: очільниця Чернігівської ОДА і колишня заступниця міністра

Коваленко Анна Миколаївна — активістка Євромайдану, яка за невеликий термін встигла попрацювати радницею міністрів оборони та інформполітики, депутаткою Верховної Ради від партії «Слуга народу», заступницею голови Офісу Президента. З жовтня 2020 року по серпень 2021 року очолювала Чернігівську ОДА.
  1. Биография
  2. Образование
  3. Семья
  4. Карьера
  5. Компромат
  6. Декларация
  7. Ссылки
  8. Видео

Біографія

Коваленко Анна Миколаївна народилася 5 травня 1991 року в місті Буча Київська область.

Освіта

Анна Миколаївна Коваленко має диплом театрознавця, який вона отримала в Київському національному університеті театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

Крім того, в Женевському центрі політики безпеки вона прослухала курс "Військове командування і гуманітарне право".

На момент балотування до Верховної Ради Анна Коваленко була аспірантом Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління».

Сім'я

У жовтні 2020 року Анна вийшла заміж за тодішнього головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака (нині заступник секретаря РНБО). У січні 2021 року Коваленко народила дочку Марію.

Кар'єра

З 2008 по 2013 рік Анна Коваленко була журналісткою ТРК Радіо "Ера", телеканалу "СТБ" і інтернет-каналу Ukrlife TV.

З 2009 року обіймає посаду заступника директора зі зв'язків з громадськістю Видавничого дому "Антиквар". У 2010 році вона була виконавчим директором громадської організації "Асоціація Європейських Журналістів. Українська секція".

Анна Коваленко брала активну участь в Євромайдані. Була заступником командира одинадцятої сотні Самооборони Майдану, а також керівницею тридцять дев'ятої жіночої сотні. Очолює громадську організацію "Жіноча сотня".

Входила до складу комітету, відповідального за відновлення теле- і радіомовлення на території проведення АТО.

Член клубу дипломатичного представництва офісу зв'язку НАТО в Україні "Жінки на чолі реформ". Анна Коваленко була Консультантом парламентського Комітету з питань оборони і безпеки України.

Обіймала посаду радника голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Працювала експертом Інституту Джорджа Кеннана, Wilson Center, в столиці Сполучених Штатів Америки. Анна керувала проєктом "Стратегічне лідерство: система безпеки і оборони України" в Києво-Могилянській бізнес-школі. 

Коваленко була радником міністрів оборони (Михайла Коваля, Валерія Гелетея, Степана Полторака) і міністра інформаційної політики Юрія Стеця).

З 2015 року є координатором громадської організації "Антикорупційний рух України". У тому ж році стала продюсером і ведучою програми "Агент контролю", телевізійних серій про парламентські вибори в Україні.

Вона є автором численних публікацій про реформи сектору безпеки та оборони України, автор порівняльного дослідження демократичного та цивільного контролю у секторі безпеки й оборони в США та Україні.

Має досвід координації відносин між іноземними та українськими державними установами та аналітичними центрами.

У 2014 році Коваленко балотувалася до Верховної Ради по 206-му мажоритарному (Чернігівська область) округу як безпартійний самовисуванець. Однак ЦВК відмовила їй у реєстрації. Тільки через суди двох інстанцій вона змогла домогтися участі у виборах.

Тоді за неї проголосувало лише 9.35% (або 7 052) виборців. Посівши друге місце, вона відстала від переможця, кандидата від Блоку Петра Порошенка Владислава Анатолійовича Атрошенко на 42%.

У 2019 році Анна вдруге взяла участь в парламентських виборах. На цей раз Коваленко була 35-ю в списку партії "Слуга народу". На момент виборів була фізичною особою-підприємцем (інша професійна, наукова та технічна діяльність).

За результатами виборів її номер виявився прохідним і Анна Коваленко стала народним депутатом дев'ятого скликання Верховної Ради. Вона входила до складу комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Однак у парламенті вона просиділа менше місяця (з 29 серпня по 10 вересня).

У вересні Анна стала заступником голови Офісу президента Андрія Богдана, а вже 22 квітня 2020 року була звільнена з цієї посади. Однак, відразу Коваленко зайняла іншу посаду — заступника голови міністерства розвитку громад і територій. На цій посаді вона провела п'ять місяців.

У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський призначив Анну Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Однак і на цьому посту Коваленко довго не пробула. У серпні 2021 року вона покинула Чернігівську ОДА.

На брифінгу на питання журналістів про причини звільнення, ексгубернаторка сказала, що це рішення президента і вона його виконує. Також вона зазначила, що її звільнення ніяк не пов'язане з відставкою її чоловіка з поста головнокомандувача ЗСУ в липні 2021 року. Коваленко сказала, що готова до нових проєктів, які можуть бути пов'язані з міжнародною діяльністю.

Компромат

Як відзначають журналісти, на парламентських виборах 2014 року Коваленко "запам'яталася тим, що як і багато інших кандидатів рясно заклеїла Чернігів агітацією у непризначених для цього місцях.

Також сотниця влаштувала скандал на концерті пам'яті на підтримку воїнів АТО — через те, що їй, нібито, ведучі не дали слова для виступу".

У липні 2019 року на запитання ЗМІ, як вона, активна учасниця Євромайдану, збирається працювати з такими однопартійцями, як Максим Бужанський і Олександр Дубинський, які є противниками Революції Гідності, Анна відповіла що "спочатку треба подолати нестримне бажання прострелити ногу комусь із них".

Будучи недовгий час депутатом Верховної Ради та членом комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Коваленко встигла потрапити у скандал. Під час акції ветеранів АТО та тимчасово переміщених осіб нардеп під час словесної перепалки звинуватила учасників бойових дій в розв'язанні війни на сході України.

Подив у деяких громадських діячів викликав факт того, що Анна стала експертом з питань безпеки і оборони, не маючи профільної освіти. Зате два тижні прослухавши курс в Женеві.

У той же час фахівець з питань оборони і безпеки Коваленко назвала голову ГК "Укроборонпрому" Павла Букіна "професійною людиною". При цьому у розслідуванні журналістів проєкту "Наші гроші" зазначалося, що Букін знав "про шахрайські оборудки" Гладковського "та схвалював їх".

Декларація

У березні 2021 року Анна Коваленко опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексгубернаторка володіє в спільній власності земельною ділянкою (1329 кв.м.) і житловим будинком (93,2 кв.м) в селищі Клавдієво-Тарасове на Київщині. Руслану Хомчаку належить три земельні ділянки: у селі Тютюнники на Житомирщині (2 га), селі Крехаїв на Чернігівщині (1000 кв.м.) і в Києві (1000 кв.м.). Подружжя Коваленко-Хомчак живуть в службовій квартирі (131,2 кв.м.), яка знаходиться в Києві.

З цінного рухомого майна Анна має підвіску з металу білого кольору з дорогоцінними каменями, сережки і кільце з металу жовтого кольору з дорогоцінними каменями, намисто з перлами і дорогоцінними каменями і сережки з металу білого кольору з дорогоцінними каменями.

Хомчак їздити на автомобілі Toyota Land Cruiser 2013 року випуску, який обійшовся йому майже в пів мільйона (445 тисяч). Також Руслану належить автомобільний причіп. У Коваленко своєї машини немає.

За 2020 рік сукупний дохід Анни склав 458 тисяч гривень. Руслан поповнив сімейний бюджет на 1,3 мільйона гривень. У банку колишня чиновниця зберігає 506 гривень. У чоловіка-генерала зберігається 349 тисячі гривень і тридцять доларів. Готівкою у Анни — 65 тисяч євро. У Руслана задекларовано 46 тисяч доларів, 10 тисяч євро і 276 тисяч гривень.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Відео