Дата народження
10 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Антон Геращенко: ідейний натхненник сайту "Миротворець" і пристрасний любитель японської кухні

Антон Геращенко — одна з найвідоміших і скандальних особистостей в українській політиці. Перш за все через своє дітище — сайт "Миротворець". Попри протести світової громадськості сайт існує п'ять років і активно публікує особисті дані не тільки сепаратистів, але й політиків, журналістів, громадських діячів тощо.

Біографія

Антон Юрійович Геращенко народився 10 лютого 1979 року в місті Харків.

Освіта

Середню освіту Антон здобув у харківській гімназії № 45. Геращенко має дві вищі освіти.

У 2000 році він отримав диплом економіста після закінчення Харківського економічного університету. Через шість років він став магістром державного управління Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

Сім'я

Народний депутат був одружений двічі і від кожної дружини має по одній дитині.

Перша дружина — Вікторія Грецька-Миргородська також народилася у Харкові. За освітою вона економіст, юрист і психолог. Обіймає посаду заступника директора Департаменту сім'ї молоді та спорту, начальника управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів у Харківській міській раді. У шлюбі з нею у Антона Геращенка народився син Віктор (2006 р). Подружжя розлучилося в 2014 році.

Друга дружина — Олеся Геращенко (Шамбур) народилася в Маріуполі. Також має кілька освіт. Вивчала міжнародне право в Українській академії зовнішньої торгівлі, дипломатію в коледжі Карлтон в Оттаві (Канада), управління міжнародним бізнесом в Київському національному економічному університеті.

Працює друга дружина політика конфліктологом. Антон і Олеся одружені з 2015 року. Через рік після весілля у подружжя народилася донька Поліна. Крім того, народний депутат виховує сина Олесі від першого шлюбу.

Кар'єр

Майже рік, з липня 1999 по червень 2000 майбутній народний обранець працював економістом у "Харківобленерго".

Антон рано зацікавився політикою. Вже в дев'ятнадцять років Геращенко балотувався у депутати місцевих рад. Вийшло з четвертої спроби.

В 2002 році у віці двадцяти трьох років Геращенко став наймолодшим депутатом Харківської міської ради.

Під час Помаранчевої революції молодий депутат познайомився і зблизився з Арсеном Аваковим. Геращенко вступив до політичної партії "Наша Україна".

У лютому 2005 року Аваков став головою Харківської обласної державної адміністрації. А вже через місяць він призначив Геращенка головою Красноградської районної державної адміністрації в Харківській області. На цій посаді Антон Геращенко пробув до квітня 2010 року.

У березні 2014 року все той же Аваков, який став міністром внутрішніх справ, бере свого харківського протеже у радники. Через півроку Геращенко бере участь в парламентських виборах. Він став двадцять першим в списку партії Народний фронт. Геращенко залишився на посаді радника міністра, але вже як позаштатний співробітник.

У Верховній Раді парламентарій став секретарем комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За час своєї роботи Геращенко входив до складу Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області та Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Антон Геращенко — член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Крім того, він входить в групи з міжпарламентських зв'язків з Японією, Ізраїлем, Китаєм, Бразилією та Естонією.

Народний обранець відвідав всього сімдесят відсотків від всіх засідань у Верховній Раді та вісімдесят відсотків засідань комітету.

З листопада 2014 року Антон Геращенко зробив дев'яносто вісім депутатських запитів. Він став автором і співавтором більше сотні законопроектів і сто тридцять п'ять разів виступав у стінах Верховної Ради.

Народний депутат є одним із засновників Всеукраїнського благодійного фонду "Зміцнення національної безпеки України". Він входить до Координаційної Ради громадської організації "Український інститут майбутнього". Геращенко керує Харківський міським молодіжним об'єднанням "Східно-Український Фонд розвитку демократії".

Компромат

У 2014 році Антон Геращенко став ініціатором створення сайту "Миротворець", який збирав особисту інформацію про сепаратистів і прихильників "русского мира". Незабаром на сайті з'явилася дані про журналістів і політиків з різних країн світу.

Особливого резонансу ситуація навколо "Миротворця" отримала після вбивства журналіста Олеся Бузини і екс-парламентарія Олега Калашникова, чиї адреси були вказані на сайті у відкритому доступі. Творці "Миротворця" заявляли, що їхні прізвища з'явилися після вбивств.

Світова громадськість виступила за заборону публікацій особистих даних. Підтримала це і український омбудсмен Валерія Лутковська. Вона вимагала притягнути Антона Геращенка до кримінальної відповідальності за публікацію особистої інформації.

Під натиском міжнародних правових організацій творці сайту погодилися з тим, щоб закрити його. Однак пообіцяли, що вся ця інформація буде поширена на інших сайтах.

Зрештою, "Миротворець" продовжив свою роботу, попри протести з боку дипломатів і юристів з усього світу. У той самий час Служба Безпеки України не знайшла в діяльності сайту порушень українського законодавства.

У березні 2015 року меру Харкова Геннадію Кернесу і двом його охоронцям було оголошено про підозру у викраденні, тортурах і погрозі вбивству двом активістам Євромайдану. Суд розтягнувся на кілька років.

У 2018 році однією зі свідків у цій справі стала Вікторія Грецька-Миргородська-колишня дружина Геращенко. Вона заявила, що вся кримінальна справа проти Кернеса сфабрикована її колишнім чоловіком.

Його метою стало отримати депутатський мандат і місце радника міністра внутрішніх справ. За словами Грецької-Миргородської для цього Антон Геращенко придумав схему як посадити у в'язницю заклятого ворога Арсена Авакова - Геннадія Кернеса.

Як повідомила Вікторія, для цього Геращенко попросив двох активістів заявити про те, що вони були викрадені харківським міським головою та його людьми.

У 2016 році журналіст Костянтин Стогній подав на парламентарія до суду, звинувачуючи його у наклепі. Телеведучий стверджував, що народний депутат розповідав, що Стогній під час Євромайдана працював прес-секретарем екс-керівника міністерства внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Стогній довів, що пішов з посади прес-секретаря міністра МВС задовго до Революції Гідності. Однак лише через два роки суд задовольнив позов журналіста і Антон Геращенко був змушений спростувати свої звинувачення.

Відповідно до декларації великою кількістю майна в сім'ї Геращенко володіє його тесть - Олексій Шамбур. Він має автомобіль за мільйон гривень, а також оплачує оренду квартири Геращенку.

З 2016 року він став ще й підприємцем. У 2018 році він заробив майже чотириста тисяч гривень. У той же час, до весілля Антона Геращенка і Олесі, її батько протягом десяти років не мав ніякого доходу.

У 2017 році в Мережу потрапило відео, зроблене в одному зі столичних ресторанів японської кухні. На ньому видно, як чоловік, схожий на Антона Геращенка облизує тарілку після їжі.

Пізніше народний депутат зізнався, що на відео зображений саме він. Свої дії він пояснив тим, що в той день він був з друзями з Японії. У цій країні саме таким чином дякують кухарям за смачну страву.

Депутат Олександр Онищенко влаштував аукціон, на якому продавав картину "Язик". На полотні був зображений Антон Геращенко в момент вилизування тарілки в ресторані. Полотно придбав ще один парламентарій, земляк Геращенко Михайло Добкін.

У 2015 році Слідчий Комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу проти українського депутата. Йому приписували статтю Кримінального кодексу РФ - публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму.

Причиною відкриття кримінальної справи став заклик Геращенко в соціальних мережах передавати Центру "Миротворець" особисті дані російських військових, які перебувають у Сирії, для того, щоб терористи могли помститися їм за законами шаріату.

Декларація

У березні 2019 року народний обранець подав електронну декларацію за 2018 рік. У Антона Геращенка в Харкові є квартира. В ній політик прописаний разом зі своєю матір'ю. Нерухомість в сімдесят сім квадратних метрів політик придбав в 2015 році за триста двадцять п'ять тисяч.

У декларації Геращенко вказав дві квартири в Києві, якими володіє його дружина Олеся, а також земельну ділянку його тестя Олексія Шамбура. Земля знаходиться в селі Жуки на Полтавщині.

У столиці парламентарій винаймає ще одну квартиру майже у двісті "квадратів".

Задекларував також Антон Геращенко вогнепальну зброю. У 2015 році народний депутат придбав карабін Colt за вісімдесят сім тисяч гривень.

Власного автомобіля у політика немає. Антон Геращенко їздить по довіреності на машині свого тестя — на Hyundai Santa Fe 2016 року випуску, вартість якого один мільйон триста тисяч гривень.

Вказав народний обранець і володіння цінними паперами тестя. Олексій Шамбур володіє акціями підприємства ЗАТ "Полтавський алмазний інструмент".

Зарплата Антона Геращенка у Верховній Раді за 2018 рік склала майже чотириста тисяч гривень. Дохід від підприємницької діяльності Олесі Геращенко склав триста п'ятдесят три тисячі гривень. На п'ятнадцять тисяч більше заробив Олексій Шамбур.

Сто тридцять тисяч гривень в якості аліментів отримала Олеся Геращенко від свого першого чоловіка. Двадцять шість тисяч гривень — пенсія тестя політика.

Банківських рахунків, згідно з електронною декларацією, у Антона Геращенка і його родичів, немає. Готівкою політик задекларував чотириста вісімдесят три тисячі гривень і сорок тисяч доларів. Ці гроші перебувають у спільній власності з його дружиною. У Олексія Шампура є чотириста п'ятдесят тисяч гривень і п'ятдесят вісім тисяч доларів.

Відео

Дата народження
10 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі