Антон Геращенко

Геращенко Антон Юрійович: радник глави МВС Дениса Монастирського ексзаступник міністра МВС Арсена Авакова

Антон Геращенко - Фото 1

Геращенко Антон Юрійович — ініціатор створення сайту "Миротворець", нардеп VII скликання ВР, з 2019 по 2021 рік був заступником Арсена Авакова в МВС. З 28 серпня 2021 року став радником нового голови МВС - Дениса Монастирського.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Антон Юрійович Геращенко народився 10 лютого 1979 року в місті Харків.

Освіта

Середню освіту Антон здобув у харківській гімназії № 45. Геращенко має дві вищі освіти. 

У 2000 році він отримав диплом економіста після закінчення Харківського економічного університету. Через шість років він став магістром державного управління Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

Сім'я

Народний депутат був одружений двічі і від кожної дружини має по одній дитині.

Перша дружина — Вікторія Грецька-Миргородська також народилася у Харкові. За освітою вона економіст, юрист і психолог. Обіймає посаду заступника директора Департаменту сім'ї молоді та спорту, начальника управління інвестиційного розвитку та іміджевих проєктів у Харківській міській раді. У шлюбі з нею у Антона Геращенка народився син Віктор (2006 р). Подружжя розлучилося в 2014 році.

Друга дружина — Олеся Геращенко (Шамбур) народилася в Маріуполі. Також має кілька освіт. Вивчала міжнародне право в Українській академії зовнішньої торгівлі, дипломатію в коледжі Карлтон в Оттаві (Канада), управління міжнародним бізнесом в Київському національному економічному університеті. Олеся працює конфліктологом. 

Одружені з 2015 року. Через рік після весілля у подружжя народилася донька Поліна. Крім того, народний депутат виховує сина Олесі від першого шлюбу.

Кар'єр

Майже рік Антон був співробітником "Харківобленерго". З липня 1999 по червень 2000 року він був економістом з планування управління координації використання ресурсів. 

Антон рано зацікавився політикою. Вже в дев'ятнадцять років Геращенко балотувався у депутати місцевих рад. Вийшло з четвертої спроби. 

У 2002 році Антон успішно балотувався до Харківської міської ради. У віці двадцяти трьох років Геращенко став наймолодшим депутатом міськради.

Антон Геращенко - Фото 2

Під час Помаранчевої революції молодий депутат познайомився і зблизився з Арсеном Аваковим. Геращенко вступив до політичної партії "Наша Україна". 

У лютому 2005 року Аваков став головою Харківської обласної державної адміністрації. А вже через місяць він призначив Геращенка головою Красноградської районної державної адміністрації в Харківській області. На цій посаді Антон Геращенко пробув до квітня 2010 року.

У березні 2014 року все той же Аваков, який став міністром внутрішніх справ, бере свого харківського протеже у радники. 

У серпні 2014 року Геращенко виступив ініціатором створення сайту "Миротворець", який містить особисті дані осіб, пов'язаних з бойовими діями і збройної агресії Російської Федерації проти України. Сайт нерідко критикувався за те, що на ньому публікується інформація, яка порушує закон про персональні дані.

Антон Геращенко - Фото 3

Під 21-м номером у списку партії "Народний фронт" він успішно пройшов до Верховної Ради VIII скликання. Після отримання депутатського мандата Антон залишився на посаді радника міністра, але вже, як позаштатний співробітник. Наприкінці того ж 2014 року він увійшов до складу колегії Міністерства внутрішніх справ.

У Верховній Раді парламентарій став секретарем комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За час своєї роботи Геращенко входив до складу Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області та Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Під час каденції VIII скликання парламенту Геращенко був членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Крім того, він входить в групи з міжпарламентських зв'язків з Японією, Ізраїлем, Китаєм, Бразилією та Естонією.

За час роботи народним депутатом Геращенко відвідав лише 71% від усіх засідань у Верховній Раді і 80% — засідань комітету.

Антон Геращенко - Фото 4

За час роботи в парламенті Антон Геращенко зробив 98 депутатських запитів. Він став автором і співавтором понад сотні законопроєктів та 116 раз виступав в стінах Верховної Ради.

Антон є одним із засновників Всеукраїнського благодійного фонду "Зміцнення національної безпеки України". Він входить до Координаційної Ради громадської організації "Український інститут майбутнього". 

Геращенко керує Харківським міським молодіжним об'єднанням "Східно-Український Фонд розвитку демократії". У 2016 році Антон став одним із засновників і партнером Українського інституту майбутнього.

Антон Геращенко - Фото 5

У вересні 2019 року Геращенко був призначений на посаду заступника міністра внутрішніх справ. На цій посаді він займався питаннями координації законодавчого забезпечення діяльності МВС, взаємодією з парламентом, Громадською радою при МВС та ЗМІ.

На цій посаді Антон провів до 4 серпня 2021 року, коли був звільнений Кабінетом міністрів. Однак Геращенко дуже скоро повернувся до МВС. Вже 28 серпня новий очільник відомства — Денис Монастирський призначив його своїм радником. Цікаво, що коли Геращенко був народним депутатом, Монастирський працював у нього помічником.

Компромат

У 2014 році Антон Геращенко став ініціатором створення сайту "Миротворець", який збирав особисту інформацію про сепаратистів і прихильників "русского мира". Незабаром на сайті з'явилася дані про журналістів і політиків з різних країн світу. 

Особливого резонансу ситуація навколо "Миротворця" отримала після вбивства журналіста Олеся Бузини і експарламентарія Олега Калашникова, чиї адреси були вказані на сайті у відкритому доступі. Творці "Миротворця" заявляли, що їхні прізвища з'явилися після вбивств. 

Світова громадськість виступила за заборону публікацій особистих даних. Підтримала це і український омбудсмен Валерія Лутковська. Вона вимагала притягнути Антона Геращенка до кримінальної відповідальності за публікацію особистої інформації.

Антон Геращенко - Фото 6

Під натиском міжнародних правових організацій творці сайту погодилися з тим, щоб закрити його. Однак пообіцяли, що вся ця інформація буде поширена на інших сайтах. 

Зрештою, "Миротворець" продовжив свою роботу, попри протести з боку дипломатів і юристів з усього світу. У той самий час Служба Безпеки України не знайшла в діяльності сайту порушень українського законодавства.

У березні 2015 року меру Харкова Геннадію Кернесу і двом його охоронцям було оголошено про підозру у викраденні, тортурах і погрозі вбивству двом активістам Євромайдану. Суд розтягнувся на кілька років.

У 2018 році однією зі свідків у цій справі стала Вікторія Грецька-Миргородська - колишня дружина Геращенко. Вона заявила, що вся кримінальна справа проти Кернеса сфабрикована її колишнім чоловіком.

За її словами, Геращенко дуже хотів потрапити в прохідну частину партії "Народний фронт" на позачергових виборах. Щоб вислужитися перед Арсеном Аваковим, одним з лідерів партії, він задумав схему як посадити в тюрму його заклятого ворога Геннадія Кернеса.

Як повідомила Вікторія, для цього Геращенко попросив двох активістів заявити про те, що вони були викрадені харківським міським головою та його людьми

Антон Геращенко - Фото 7

У 2016 році журналіст Костянтин Стогній подав на парламентарія до суду, звинувачуючи його у наклепі. Телеведучий стверджував, що народний депутат розповідав, що Стогній під час Євромайдана працював прессекретарем екскерівника міністерства внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Стогній довів, що пішов з посади прессекретаря міністра МВС задовго до Революції Гідності. Однак лише через два роки суд задовольнив позов журналіста і Антон Геращенко був змушений спростувати свої звинувачення.

Відповідно до декларації великою кількістю майна в сім'ї Геращенко володіє його тесть — Олексій Шамбур. Він має автомобіль за мільйон гривень, а також оплачує оренду квартири Геращенку. 

З 2016 року він став ще й підприємцем. У 2018 році він заробив майже чотириста тисяч гривень. У той же час, до весілля Антона Геращенка і Олесі, її батько протягом десяти років не мав ніякого доходу.

У 2017 році в Мережу потрапило відео, зроблене в одному зі столичних ресторанів японської кухні. На ньому видно, як чоловік, схожий на Антона Геращенка облизує тарілку після їжі. 

Пізніше народний депутат зізнався, що на відео зображений саме він. Свої дії він пояснив тим, що в той день був з друзями з Японії. У цій країні саме таким чином дякують кухарям за смачну страву. 

Парламентарій Олександр Онищенко влаштував аукціон, на якому продавав картину "Язик". На полотні був зображений Антон Геращенко в момент вилизування тарілки в ресторані. Полотно придбав ще один парламентарій, земляк Геращенко Михайло Добкін.

Антон Геращенко - Фото 8

У 2015 році Слідчий Комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу проти українського депутата. Йому приписували статтю Кримінального кодексу РФ - публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або публічне виправдання тероризму.

Причиною відкриття кримінальної справи став заклик Геращенко в соціальних мережах передавати Центру "Миротворець" особисті дані російських військових, які перебувають у Сирії, для того, щоб терористи могли помститися їм за законами шаріату.

Декларація

У серпні 2021 року перед звільненням з МВС Антон Геращенко опублікував електронну декларацію про свою доходи за перші вісім місяців 2021 року.

На безкоштовній основі він користується київською квартирою своєї дружини (55,8 кв.м.). Також у столиці ексзаступник міністра орендує ще одну квартиру (189,4 кв.м.). Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів у Геращенко і його дружини немає.

Антон Геращенко - Фото 9

Зарплата Антона Геращенко в МВС у період з січня по серпень 2021 року склала 398,8 тисячі гривень. Від відчуження нерухомого майна Антон отримав 1,1 мільйона гривень. Підприємницька діяльність принесла Олесі 242,5 тисячі гривень. У якості аліментів вона отримала 242,5 тисячі, а соціальних виплат — 20,6 тисячі.

На банківських рахунках у радника міністра зберігається 1,2 мільйона гривень, у дружини — 141,7 тисячі гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) радник очільника МВС в декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Twitter

Згадки про персону