Дата народження
18 березня 1977
Країна
Росія
939

Аркадій Бабченко

Російський письменник і журналіст, військовий кореспондент, блогер і видавець. Став широко відомий після інсценування СБУ його вбивства. Одружений, виховує доньку.

Біографія

З'явився на світ 18.03.1977 року в місті Москва. Закінчивши школу, почав навчання в Сучасному гуманітарному університеті, заснованому за рік до цього. Однак навчання не закінчив.

У 1995 році був змушений піти в армію, відправлений на північ Кавказу. Потрапив у театр військових дій першої війни в Чечні. Виконував обов'язки зв'язківця мотострілецького полку в Моздоку. Демобілізований у 1997 році.

По поверненню з армії відновив навчання і в червні 1999 року отримав ступінь бакалавра в сфері міжнародного права. А через 2 місяці добровільно поїхав на фронт 2-ої чеченської війни.

Кар'єра

У 1999 році як контрактник повернувся до лав ЗС РФ. Через рік як старшина гвардії  отримав розрахунок і поїхав додому.

Із 2000 року почав роботу журналістом. Для «Московського комсомольця» виконував роботу кореспондента в зоні бойових дій. Три роки збирав інформацію для проекту «Забутий полк».

Має досвід співпраці з різноманітними ЗМІ: «Постскриптум» на ТВЦ, «Селянська Росія» і «Армійський магазин» на Першому, друкованим виданням «Новая газета».

У 2008 році під час бойових дій у Південній Осетії Аркадій Аркадійович Бабченко працював оперативним журналістом.

Із 2017 року працює на телеканалі «ATR» ведучим програми «Prime: Бабченко».

Досягнення

Автор двох книг і їх перекладів. Книги: «Алхан-Юрт» (2006 рік) і «Війна» (2015 рік). Переклади: «War & Peace: Contemporary Russian Prose» (2006), «Die Farbe des Krieges» (2007), «One Soldier's War in Chechnya» (2008), «La guerra más cruel» (2008), «One Soldier's War» (2009), «Ein guter Ort zum Sterben» (2009), «Dagar i Alchan-Jurt» (2014 року).

Удостоєний премій англійського та шведського письменницьких клубів, у рамках премії «Дебют» був відзначений нагородою «За мужність в літературі», отримав визнання від Спілки журналістів Росії, а також за видання «Війна і мир з примусу» отримав премію Артема Боровика.

Чутки і скандали

У 2012 році за те, що опублікував роздуми про мотиви мітингувальників проти фальсифікованих виборів, був фігурантом кримінальної справи.

Був побитий і висланий із Туреччини в 2013 році за підпільну зйомку під час вуличних боїв.

У збитому біля Слов'янська в 2014 році вертольоті генерал-майора Кульчицького міг виявитися і журналіст Бабченко. Він повинен був летіти на цьому борту, проте завдяки випадку не потрапив на нього.

Знову потрапляє під загрозу кримінальної справи в 2016-му. На цей раз за негативні слова про збитий у Сирії літак із російськими артистами.

Деякий час жив у Чехії та Ізраїлі через погрози, які він отримував у свій бік, а також у бік його рідних.

У 2018 році силами СБУ запобігли спробі вбивства журналіста. Для виявлення планів замовників був інсценований вдалий результат замаху і Аркадія Аркадійовича Бабченка оголосили мертвим. Однак через кілька днів після завершення операції деталі спецоперації були розкриті.

Стан і джерела доходів

Основне джерело доходу - гонорари від робіт у журналістиці, написання книг і перекладів.

Особисте життя і сім'я

Одружений. Дружина Ольга Кашайкіна працює в агентстві з антикризового управління в Москві. Від цього шлюбу народилася дочка.

Фото і відео

Світлина від Аркадія Бабченка.

https://www.youtube.com/watch?v=m_GNtxfoQWM


Дата народження
18 березня 1977
Країна
Росія