/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fca346ad0-8a93-4e61-a598-5d215d7f6193.webp)
Метревелі Блейз: очільниця британської розвідки MI-6 з осені 2025 року
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F9bed58a0-ccd7-4f74-82b0-4d14392aba1e.webp)
Метревелі Блейз — стала першою жінкою, яка очолила секретну розвідувальну службу Великобританії
Біографія
Блейз Флоренс Метревелі народилася 30 липня 1977 року в боро Брент, Великий Лондон, Великобританія.
Освіта
Метревелі навчалася в престижній Вестмінстерській школі в Лондоні, а після її закінчення Блейз вступала до Кембридзького університету, де вивчала соціальну антропологію в Пемброк-коледжі. У 1998 році Метревелі здобула ступінь бакалавра мистецтв.
Під час навчання Блейз брала активну участь у спортивному житті університету, ставши членкинею жіночої гребної команди Кембриджа, яка перемогла в жіночих човнових перегонах 1997 року.
Крім рідної англійської, Метревелі володіє арабською мовою.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F8d9e06f4-cd1c-43ac-b602-f3d07fedf674.png)
Сім'я
Про сімейне життя Блейз Метревелі відомо небагато, що не дивно, враховуючи її професію. Її прізвище вказує, що у неї є коріння зі Східної Європи. У пресі зазначалося, що сім'я нової очільниці MI6 була частиною антирадянської хвилі емігрантів, які втекли до Німеччини.
Батько, Костянтин Метревелі (справжнє прізвище - Добровольський) був лікарем-радіологом, який отримав підданство Великобританії нібито в 1966 році. Він пройшов підготовку в британській армії й працював у Саудівській Аравії на початку 1980-х років. Потім Костянтин очолював кафедру діагностичної радіології в китайському університеті Гонконгу.
У деяких джерелах повідомляється, що дівоче прізвище матері Блейз Борковська. Є припущення, що це польське, білоруське або українське прізвище.
Відомо, що у Блейз є брат. В інтерв'ю 2021 року для The Telegraph під псевдонімом «Директор K» вона згадала, що має дітей.
Кар'єра
Відразу після закінчення Кембриджа в 1999 році Блейз була прийнята до британської Секретної розвідувальної служби (MI6). З 2000 по 2003 рік Метревелі працювала другим секретарем з економічних питань в Дубаї під егідою міністерства закордонних справ та Співдружності.
Надалі у MI6 Блейз обіймала різні оперативні посади, зосереджуючись на боротьбі з тероризмом та протидії державним загрозам. Її робота в основному була пов'язана з Близьким Сходом та Європою. Метревелі вирішувала завдання, пов'язані з біометричним стеженням Китаю і кібератаками з боку Росії.
У 2021 році Блейз була відряджена до MI5, британської служби внутрішньої безпеки. Тут Метревелі обіймала посаду голови контррозвідки проти ворожих держав під кодовим ім'ям «Директор K». У цій ролі вона координувала зусилля щодо захисту британських державних таємниць, економіки та громадян від зовнішніх загроз.
Після повернення до MI6 її призначили на посаду генеральної директорки з технологій та інновацій, відомого як «Q». На цій посаді Метревелі відповідала за розвиток технологій, необхідних для захисту ідентичності агентів та протидії цифровим загрозам. Під її керівництвом MI6 активно адаптувалася до викликів цифрової епохи, включаючи використання штучного інтелекту в розвідці.
У червні 2025 року було оголошено, що Блейз Метревелі стане наступною головою MI6. Офіційно вона змінить сера Річарда Мура восени 2025 року.
Блейз стане вісімнадцятим керівником і першою жінкою на посаді голови британської розвідки за 116-річну історію служби. Як очільниця MI6, вона буде єдиним публічно відомим співробітником організації й буде звітувати перед міністром закордонних справ.
Блейз отримала визнання за свою роботу: у 2024 році вона була нагороджена супутником Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (CMG) за внесок у зовнішню політику Великобританії.
Компромат
Жодних серйозних компроматів або скандалів, пов'язаних з її професійним або особистим життям, у відкритих джерелах не зафіксовано.
Її інтерв'ю для The Telegraph (2021) і Financial Times (2022) під псевдонімами «Директор K» і «Ада» були ретельно вивірені, щоб не розкривати конфіденційну інформацію. У них вона обговорювала лише загальні загрози національній безпеці.