Дата народження
15 липня 1975
Країна
Україна
Соцмережі
679

Денис Москаль

Москаль Денис Денисович: політичний рейдер з БЮТ і керівник скандальної будівельної компанії

Москаль Денис Денисович голова екологічної комісії, якого раніше підозрювали у спробі завдати шкоди одному з київських парків. У Київраді ще у 2010 році своїми спробами захопити керівництво у фракції ледь не призвів до її розпаду.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Москаль Денис Денисович народився 15 липня 1975 року в місті Київ.

Освіта

Денис Москаль має відразу три вищі освіти. У Тернополі він отримав у місцевій медичній академії диплом за спеціальністю "Лікувальна справа" (1998). Через шість років (навчаючись паралельно з ординатурою) став дипломованим менеджером.

У 2012 році отримав свою третю вищу освіту. Юристом він став в Одеській юракадемії.

Сім'я

Денис Москаль одружений. Дружину звуть Любов (дівоче прізвище Кальник). У шлюбі з 2005 року.

У пари є двоє синів. У 2007 році народився Мартин, через чотири роки - Денис.

Кар'єра

Трудову діяльність Москаль почав по своїй першій спеціальності. З 1999 по 2000 рік він був інтерном у клінічній лікарні Тернопільської області. Працював в кардіологічному відділенні.

Потім, уже після закінчення ординатури, у 2003 році Денис Москаль змінив рід діяльності. Протягом семи років він керував на посаді гендиректора компанією «ТРО «ТВ-Тоніс». У 2006 році Денис став приватним підприємцем, яким залишається і тепер.

У 2011 році нагороджений званням "Заслужений економіст". У 2016 році отримав адвокатське свідоцтво. Член Національної асоціації адвокатів України.

У шостому скликанні Верховної Ради (2007-2012) Москаль був помічником народного депутата, представника "БЮТ" Андрія Володимировича Портнова. Працював на громадських засадах.

У 2008 році він і сам став депутатом Київської міської ради. Москаль був членом фракції БЮТ, а також очолював постійну комісію з питань екологічної політики.

Потім у Дениса були дві невдалі спроби пройти до Верховної Ради. У 2012 році він був першим у списку Партії Зелених, а через два роки намагався пройти до парламенту по мажоритарці від Блоку Петра Порошенка. Але отримати депутатський мандат йому не вдалося.

Зате у 2015 році Москаль повернувся до Київради. Як і за сім років до цього, він зміг пройти у якості кандидата від партії Юлії Тимошенко. Денис - член постійної комісії з питань екологічної політики.

Компромат

"Українська правда" повідомила, що Денис Москаль був директором будівельної компанії "Каштанове місто", яка пов'язана зі скандалами у столиці. Місцеві жителі організовували акції протесту проти планів фірми здійснити забудову на вулицях Шамрило та Костьольній.

В середині 2000-х років "Каштанове місто" планував зведення житлового будинку на території, що примикає до парку «Сирецький». Це спровокувало великий скандал. Група активістів з сусідніх будинків як могла перешкоджала будівництву, кидаючись під колеса кранів, вантажівок і бомбардуючи листами районну і міську адміністрації, мерію і Верховну Раду.

На боці противників будівництва виступили кілька парламентаріїв. Міська прокуратура винесла припис директору ТОВ «Каштанового міста» Денису Москалю зупинити підготовчі роботи і звільнити земельну ділянку від будівельної техніки. Зрештою і Київрада винесла рішення про скасування рішення про виділення землі під забудову.

Як зазначає "Лівий берег" в останній день літа 2010 року Денис Москаль влаштував рейдерське захоплення фракції БЮТ у Київраді, призначивши себе новим головою фракції.

Ексглава фракції Тетяна Меліхова заявила, що ніякого голосування за призначення Москаля не було, підписів ніхто не збирав. Але секретар Київради Олесь Довгий все одно оголосив про обрання головою фракції БЮТ Дениса Москаля.

На ці дії лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зауважила наступне: «це приклад того, як діє сьогодні Адміністрація Президента: один депутат нашої фракції в Київраді оголосив про самоствердження на посаді. При цьому він посилається на вигадану підтримку достатньої кількості депутатів».

Але пізніше з'ясувалося, що на сторону Москаля дійсно перейшло більше половини фракції - 18 з 32. БЮТ оскаржив дії політичних рейдерів в суді. Зрештою, Москаль і кілька його соратників покинули фракцію БЮТ і створили в Київраді власну групу "Республіка Київ". Цікаво й те, що в 2015 році Москаль знову пішов з Батьківщиною до Київради.

Також "Лівий берег" в 2014 році повідомляв, що під час парламентської кампанії кандидат від "Блоку Петра Порошенка" Денис Москаль приховав від Центральної виборчої комісії свою партійність.

На сайті ЦВК значився як безпартійний висуванець БПП. Але довіреності на представлення членів дільничних комісій він підписав як голова Партії Зелених України. Також інформація про те, що Москаль продовжує керувати Партією Зелених України, міститься і на офіційному сайті партії.

Декларація

У березні 2019 року Денис Москаль опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київради задекларував вісім земельних ділянок в селах Лішня, Ясногородка і Чорногородка Київської області загальною площею понад п'ятдесят дві з половиною тисячі квадратних метрів. Чотирма він володіє сам і стільки ж у його дружини.

У декларації Москаль вказав дев'ять квартир в Києві, Одесі, Ясногородці. П'ять належать йому, чотири - дружині. Денису Москалю також належить два машиномісця у Києві, два офіси у Вінниці і одне нежитлове приміщення в Алупці (Крим). Любов Москаль володіє чотирма дачними будинками, однією торгово-побутовою та адміністративною будівлею в Ясногородці, одним нежитловим приміщенням в Алупці і одним у Києві, яке взято в оренду.

З цінного рухомого майна київський депутат вказав швейцарські годинники у кількості двох штук (Ulysse Nardin і Rolex).

Москаль пересувається на Lexus LS 460L 2011 випуску. Дружина володіє Range Rover 2014 року випуску і Ford Mustang 5.0GT 2010 року випуску.

Депутату Київради належить сто відсотків у ТОВ "Агробуд-Інвест", яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. По п'ятдесят відсотків йому належать ще дві будівельні компанії "Облінвестбуд" і "Будівельні технології". Тридцять відсотків доходу має Москаль з компанії "Ре-Альве", яка також займається будівництвом.

Любов Москаль має п'ятдесят відсотків ландшафтної майстерні "Лукомор'я", "Дружна інвесткомпанія" (оренда і управління власною або орендованої нерухомістю) і "Централ офіс" (покупка і продаж власного нерухомого майна).

Загальний дохід Дениса Москаля за минулий рік склав 1,417 мільйона гривень. Дружина депутата отримала 14,8 мільйона гривень.

На банківських рахунках у Дениса зберігається сто три тисячі доларів, двісті двадцять сім тисяч гривень і п'ять з половиною тисяч євро. У дружини - тринадцять з половиною тисяч гривень.

Готівковими коштами він задекларував десять тисяч гривень.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

E-mail

Громадська приймальня: 03115, м. Київ, вул. Депутатська, 4/6а (Святошинський район), телефон: (044) 227 19 50

Години прийому: пн-пт 09: 00-16: 00

Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська організація «Республіка Київ».

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=7iOpVtt0fvo

Дата народження
15 липня 1975
Країна
Україна
Соцмережі