Москаль Денис Денисович: підприємець і депутат Київради від ВО «Батьківщина»
Москаль Денис Денисович — потрапляв у будівельні скандали та намагався незаконно захопити посаду голови фракції БЮТ у Київраді.
Біографія
Денис Денисович Москаль народився 15 липня 1975 року в місті Київ.
Освіта
Москаль має три вищі освіти. У Тернополі він отримав у місцевій медичній академії диплом за спеціальністю «Лікувальна справа» (1998). Через шість років після закінчення Тернопільської академії народного господарства, Денис став дипломованим менеджером. У 2012 році отримав вищу юридичну освіту в Одеській юракадемії.
Сім'я
З 2005 року Денис одружений на Любові Москаль (дівоче прізвище Кальник). Вона займається бізнесом. Любов — співвласниця ландшафтної майстерні «Лукомор'я», ТОВ «Дружна інвесткомпанія» (оренда і управління власною або орендованої нерухомістю) і «Централ офіс» (покупка і продаж власного нерухомого майна).
У подружжя три дитини: два сина (Мартін та Денис) і донька Квітослава.
Кар'єра
Трудову діяльність Москаль почав по своїй першій спеціальності. З 1999 по 2000 рік він був інтерном у клінічній лікарні Тернопільської області. Працював в кардіологічному відділенні.
У 2003 році Денис змінив рід діяльності. Протягом семи років він перебував на посаді гендиректора компанії «ТРО «ТВ-Тоніс», а у 2006 році Денис зайнявся приватним підприємництвом.
Денис володіє будівельною компаній «Агробуд-Інвест». Він співвласник ще двох будівельних компаній «Облінвестбуд», «Будівельні технології» і «Ре-Альві».
У 2011 році нагороджений званням «Заслужений економіст». У 2016 році отримав адвокатське свідоцтво. Член Національної асоціації адвокатів України.
У шостому скликанні Верховної Ради (2007-2012) Москаль був помічником народного депутата Андрія Портнова, який тоді представлял БЮТ. Денис працював на громадських засадах.
У 2008 році Москаль в перший раз був обраний депутатом Київради. У VІ скликанні він входив до фракції БЮТ і очолював постійну комісію з питань екологічної політики.
Потім у Дениса були дві невдалі спроби стати народним депутатом. У 2012 році він був першим у списку Партії Зелених, а через два роки намагався пройти в парламент від Блоку Петра Порошенка. Але його 191-й номер в списку був непрохідним.
У 2015 році Москаль повернувся до Київради. Як і сім років до цього, він балотувався від політсили Юлії Тимошенко — ВО «Батьківщина». У VІІІ скликанні Київради Денис знову керував постійної комісії з питань екологічної політики.
Через п'ять років Москаль втретє зайняв крісло депутата Київради. В єдиному міському списку «Батьківщина» він балотувався під 3-м номером. Також третім у списку Денис йшов на 11-му окрузі (частина Святошинського району).
За Москаля на окрузі проголосував 401 виборець. Тому Денис обраний депутатом за загальним міським списком. У IX скликанні Київради став членом ВО «Батьківщина» і знову очолив екологічну комісію.
Денис — член садових товариств «Діо груп» і «Лісова казка», а також обслуговуючого кооперативу «Северинівка».
Компромат
«Українська правда» повідомляла, що Денис Москаль був директором будівельної компанії «Каштанове місто», «яка пов'язана зі скандалами у столиці. Місцеві жителі організовували акції протесту проти планів фірми здійснити забудову на вулицях Шамрило та Костьольній».
Як пише «Деловая столица», в середині 2000-х років «Каштанове місто» планувало зведення житлового будинку на території, яка примикає до парку «Сирецький». Це спровокувало великий скандал. «Група активістів з сусідніх будинків як могла перешкоджала будівництву, кидаючись під колеса кранів, вантажівок і бомбардуючи листами районну і міську адміністрації, мерію і Верховну Раду».
На боці противників будівництва виступили кілька парламентарів та правоохоронці. «Міська прокуратура винесла припис директору ТОВ «Каштанового міста» Денису Москалю зупинити підготовчі роботи і звільнити земельну ділянку від будівельної техніки». Зрештою і Київрада винесла рішення про скасування рішення про виділення землі під забудову.
В останній день літа 2010 року Денис Москаль влаштував рейдерське захоплення фракції БЮТ у Київраді, призначивши себе новим головою фракції. Про це повідомляв «Лівий берег».
Ексглава фракції Тетяна Меліхова заявила, що «ніякого голосування за призначення Москаля не було, підписів ніхто не збирав. Але секретар Київради Олесь Довгий все одно оголосив про обрання головою фракції БЮТ Дениса Москаля».
На ці дії лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко зауважила наступне: «це приклад того, як діє сьогодні Адміністрація Президента: один депутат нашої фракції в Київраді оголосив про самоствердження на посаді. При цьому він посилається на вигадану підтримку достатньої кількості депутатів».
Пізніше з'ясувалося, що на сторону Москаля дійсно перейшло більше половини фракції — 18 з 32. БЮТ оскаржив дії політичних рейдерів у суді. Зрештою, Москаль і кілька його соратників покинули фракцію БЮТ та створили в Київраді власну групу «Республіка Київ». Цікаво й те, що в 2015 році Москаль знову пішов з «Батьківщиною» до Київради.
Також «Лівий берег» в 2014 році повідомляв, що «під час парламентської кампанії кандидат від Блоку Петра Порошенка Денис Москаль приховав від Центральної виборчої комісії свою партійність.На сайті ЦВК значився як безпартійний висуванець БПП. Але довіреності на представлення членів дільничних комісій він підписав як голова Партії Зелених України. Також інформація про те, що Москаль продовжує керувати Партією Зелених України, міститься і на офіційному сайті партії».
У 2015 році громадський рух «Чесно» повідомляв, що депутат вчасно не подав декларацію до Київради і зробив це тільки після того, як журналісти руху звернулись до нього. У «Чесно» помітили, що Москаль, увійшовши до складу екологічної комісії, ймовірно, має конфлікт інтересів.
За 2016 рік Денис сумарно запізнився на 23 години 25 хвилин на засідання Київради. У 2018 році депутат був помічений в піарі на день Святого Миколая.
Декларація
Згідно з декларацією за 2016 рік Москаль був одним з найбільших депутатів-землевласників Київради, задекларувавши сумарно 13,5 га, а також увійшов до ТОП-5 депутатів з найбільшою кількістю задекларованої площі нерухомості.
У березні 2020 року Денис Москаль опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.
Депутату Київради та його дружині на двох належить вісім земельних ділянок в селах Лішня, Ясногородка та Черногородка Київської області загальною площею понад 5,2 га. Подружжя Москаль володіють дев'ятьма квартирами в Києві, Одесі, Ясногородці.
Денису також належить два машиномісця в Києві, два офіси у Вінниці і одне нежитлове приміщення у кримській Алупці. Любов Москаль володіє чотирма дачними будинками, одним торгово-побутовим та адміністративною будівлею в Ясногородці, одним нежитловим приміщенням в Алупці і одним в Києві, яке взято в оренду.
З цінного рухомого майна київський депутат вказав швейцарські годинники у кількості двох штук (Ulysse Nardin і Rolex). Москаль пересувається на Lexus LS 460 L 2011 випуску. Дружина володіє Range Rover 2014 року випуску і Ford Mustang 5.0 GT 2010 року випуску.
Загальний дохід Москаля за 2019 рік склав 19,7 мільйона гривень. Більшу частину (17 мільйонів) він отримав від продажу майна. Дружина депутата поповнила сімейний бюджет на 391,9 тисячі гривень.
На банківських рахунках у Дениса зберігається чотири тисячі доларів, 1,2 мільйона гривень і 7,5 тисячі євро. У Любові — 61,6 тисячі гривень та 843 євро. Готівковими коштами Москаль задекларував півмільйона гривень, у його дружини готівкою — майже шість мільйонів гривень.