Дата народження
08 травня 1987
Країна
Гана
Соцмережі

Денніс Аду - віртуозний, талановитий і неординарний музикант, один з кращих джазових трубачів в Україні. 

Біографія

Денніс Аду з'явився на світ у Кривому Розі. Навчався в школі-інтернаті №8. Вищу освіту здобув в інституті імені Глієра в Києві.

Кар'єра

До здобуття вищої освіти Денніс грав у дитячому оркестрі, організованому Олександром Гебелем.

Пізніше юнак прийшов у команду джазового колективу музикантів «Kiev Big Band». Згодом очолив його. Тепер колектив називається «Dennis Adu Big Band».

У 2006 році Аду грав у конкурсі юніорів «Додж» у Донецьку. У 2009 грав у тому ж конкурсі, але вже в Києві.

Паралельно бере участь у квінтеті і септеті. А також охоче приймає запрошення пограти з іншими колективами.

Досягнення

У 2006 році Денніс Аду отримав премію як кращий джазовий трубач. Удостоєний першої премії конкурсу «Додж» у 2009 році, а також відзначений нагородою за краще джазове аранжування в джазовому стандарті.

Записав два авторські джазові альбоми: «Influences» і «The key of W», запис яких проходив в Нью-Йоркській студії.

Чутки і скандали

Викладати почав ще під час навчання. Причиною цього послужила раптова хвороба викладача, який до цього вів заняття у оркестру. Музикант отримав інсульт. Тоді молодого Денніса запросили тимчасово замінити професійного викладача. Так і вийшло, що він став викладати своїм же однокурсникам.

В інтернаті один із викладачів пожартував над семирічним Деннісом. Показавши на портрет джазового музиканта Луї Армстронга, вчитель сказав хлопцеві, що це - його дідусь. Дитина повірила, історія розлетілася по інтернату, і всі діти були впевнені, що у Денніса Аду є такий відомий родич.

Батьки Денніса зустрілися в Кривому Розі. Батько, Томас Аду, родом із Республіки Гана, Західна Африка, а мати - наполовину українка, наполовину росіянка. Батько приїхав на навчання в Україну. Після закінчення відвіз сім'ю до себе на Батьківщину. Але через рік сім'я повернулася в Україну - в Республіці Гана всі захворіли малярією. Коли Деннісу було 6 років, батько покинув сім'ю і повернувся в Африку. Зустрівши його через 25 років, Денніс, за його словами, був йому вже чужою людиною.

Хлопчиком Денніса часто били і грабували його ж однолітки. Це відбувалося через його колір шкіри, а також через те, що за відсутності батька за дитину було нікому заступитися. До 14 років вони з сестрою виховувалися в інтернаті, тільки на вихідні потрапляючи додому.

Статок і джерело доходу

Основний дохід отримує від концертів і аранжувань джазових композицій.

Особисте життя і сім'я

Є рідна сестра - Анжеліка Аду. Дівчина так само виховувалася в інтернаті. Зараз вона заміжня, живе в рідному Кривому Розі.

Фото і відео

Світлина від Viacheslav Yanuk.

https://www.youtube.com/watch?v=4mTMSRUX0xU


Дата народження
08 травня 1987
Країна
Гана
Соцмережі