Дата народження
08 жовтня 1985
Країна
Україна
Соцмережі

Дмитро Дубілет: колишній топ-менеджер ПриватБанку, який став Міністром Кабінету міністрів у новому уряді

Дубілет Дмитро Олександрович - амбітний бізнесмен і новоспечений політичний діяч, який був IT-директором Приватбанку та співзасновником мобільного банку monobank, сьогодні увійшов до Кабміну в новому уряді Гончарука.

 1. Біографія
 2. Сім'я і особисте життя
 3. Освіта
 4. Кар'єра
 5. Тяга до технологій і перші онлайн-проєкти
 6. Робота в "ПриватБанку"
 7. Волонтерський проект iGov
 8. Monobank: запуск і сарафанне радіо
 9. Вихід на Європу
 10. Спортклуб для київських розумників
 11. Велика політика
 12. Чутки і компромат
 13. Найшла коса на камінь
 14. Не було б щастя, та нещастя допомогло

Біографія

Дмитро Олександрович Дубілет народився 8 жовтня 1985 року в Дніпрі.

До того, як ПриватБанк став державним, Дмитро протягом декількох років очолював його IT-департамент. Завдяки застосуванню інтернет-технологій та впровадженню різних інновацій молодому топ-менеджеру вдалося вивести банк в лідери на українському ринку.

Після звільнення Дубілет-молодший почав розвивати власні проекти (Monobank, iGov, Smartass), прагнучи показати свою перевагу над Приватом.

У планах амбітного підприємця - відкрити банк на Заході і зробити його всесвітнім. Молодий "геній" ІТ користується великою популярністю у багатьох інтернет-користувачів, які постійно стежать за його життям в Телеграм, Інстаграм та Фейсбук.

Сім'я і особисте життя

Молодий бізнесмен доводиться сином Олександру Дубілету, який свого часу очолював ПриватБанк і багато в чому вплинув на професійне становлення свого чада.

Дубілет-молодший є одним з найбільш завидних женихів, що, безумовно, породжує багато чуток про його особисте життя.

Наприкінці липня 2019 року Дубілет повідомив про розлучення зі своєю дружиною Катериною Кузьменко, яка залишається його бізнес-партнеркою.

Освіта

Завдяки старанням свого батька і без того розумний Дмитро Дубілет отримав чудову освіту. З 15 років він навчався в американській школі Roycemore (Іллінойс), після чого протягом чотирьох місяців вивчав маркетинг в німецькому університеті (Мерзебург).

У 2006 році Дмитро закінчив КНУ ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "міжнародні відносини", а в 2011-му - бізнес-школу в Лондоні. Знає кілька іноземних мов.

Кар'єра

Тяга до технологій і перші онлайн-проєкти

Дмитро Дубілет ще зі шкільних років цікавився точними науками. Йому пощастило поїхати за програмою обмінів в США і кілька місяців провчитися в американській школі. Здібності до написання програмного коду у хлопчика почали проявлятися рано. Вже з 12 років він почав створювати прості сайти, і з часом тільки поглиблював знання.

Крім освіти, батько Дмитра допоміг синові і зі стартовим капіталом для реалізації першого бізнес-проекту. Таким проектом став інтернет-портал громадянської журналістики "ХайВей". Ресурс являв собою сайт, в якому кожен зареєстрований користувач міг опублікувати свою статтю. "ХайВей" створювався ще до того, як з'явилися соціальні мережі, тому ідея дозволити людям ділитися своїми думками здавалася Дмитру досить перспективною.

Через рік після запуску "ХайВей" був викуплений медіа-холдингом UMH за 100 000 доларів.

При цьому, Дубілет залишився розвивати проект, отримавши гарні для цього інвестиції. Він тут же найняв спеціалістів і повністю переписав код "ХайВей". Крім цього, програміст створив кілька спортивних порталів, які через деякий час стали частиною Isport.ua, і сайт про життя в Києві Gloss.ua, який досі активно розвивається.

Не всі проекти були однаково успішними. Деякі то і взагалі провалилися. Наприклад, невдалим вийшов новинний портал Times.ua. Попри цікавий задум (новинна стрічка підлаштовувалась під інтереси кожного читача), проект незабаром був закритий.

Після отримання ступеня МВА в Лондонській бізнес-школі (2011), Дмитро Дубілет поїхав на стажування в варшавський офіс компанії Mastercard, а потім - в ченнайський офіс індійського консалтингового підприємства Infosys. Гарно зарекомендувавши себе на ринку праці, підприємець-початківець навіть отримав пропозицію від Apple, але відмовився, тому що не хотів працювати на другорядних посадах, нехай і в великій корпорації.

Робота в "ПриватБанку"

З огляду на те, що з середини 90-х років на ключових позиціях ПриватБанку працював батько Дмитра - Олександр Дубілет, який згодом і очолив фінустанову Коломойського, прихід в компанію Дубілета-молодшого здається цілком природним явищем.

Дмитро з самого початку отримав керівну посаду, очоливши маркетинговий відділ банку. Незабаром він був призначений директором IT-відділу ПриватБанку, де працював до самого звільнення.

За час своєї діяльності в Приваті Дмитро Дубілет звів до мінімуму технічні збої в роботі банку, на які постійно скаржилися клієнти, а також впровадив принципово нові рішення, завдяки яким банк вирвався в лідери світового рівня.

Після того, як ПриватБанк оголосили неплатоспроможним і націоналізували, Дмитро Дубілет та інші топ-менеджери фінустанови отримали заборону на роботу і були змушені покинути компанію.

Волонтерський проект iGov

Після Революції Гідності головний "айтішник" ПриватБанку Дмитро Дубілет вирішив зробити свій внесок у боротьбу з корупцією в Україні.

Він розробив інтернет-портал iGov, за допомогою якого перевів всі адміністративні послуги онлайн.

Сервіс значно спрощує процес взаємодії між громадянами і чиновниками, і в результаті цього допомагає знизити рівень корупції в державних органах. У 2017 році на порталі iGov була реалізована система, що дозволяє замовити біометричний паспорт. Після успішного запуску проекту Дубілет передав створений ним веб-ресурс у власність держави.

Monobank: запуск і сарафанне радіо

Уже через місяць після того, як Дмитро покинув "ПриватБанк", він заснував власну ІТ-компанію FinTech Band, яка надає послуги українським банкам в сфері інформаційних технологій. Партнерами по бізнесу Дубілета-молодшого стали колишні топ-менеджери Коломойського: його батько Олександр Дубілет, Олег Гороховський, Михайло Рогальський та інші.

В команду FinTech Band прийшло багато співробітників ІТ-відділу "ПриватБанку", які перейшли до Дубілета після націоналізації банку. Разом вони розробили інноваційний продукт - Monobank, який став першим і єдиним в Україні мобільним банком без відділень і банкоматів.

Монобанк Дубілета працює на базі Universal Bank Сергія Тігіпка. Процес реєстрації відбувається через мобільний додаток. За картою потрібно прийти в пункт видачі або замовити її доставку.

Попри те, що бренд Monobank поки що мало пізнаваний, його кредитні карти користуються великою популярністю: вже через 9 місяців після запуску проекту користувачами мобільного банку стали 350 тисяч осіб, а кредитний портфель стрибнув до 1,5 мільярда гривень.

За словами Дмитра Дубілета, багато витрачати на рекламу команда не збирається, оскільки більша частина клієнтів (близько 80%) приходить через сарафанне радіо.

Вихід на Європу

На українських проектах амбітний бізнесмен не збирається зупинятися. У його планах - відкрити банк на Заході (спочатку в Британії, а потім і в інших європейських країнах). Назвали фінтех-стартап молодіжно і цікаво - Kotobank. Сервіс багато в чому повторює український Monobank, але враховує особливості західного ринку.

Спортклуб для київських розумників

Перебуваючи якийсь час у Лондоні, Дмитро Дубілет зі своєю дружиною Катериною Кузьменко побачили там сучасні спортклуби нового формату, які сильно відрізняються від тих, що є у нас. Це надихнуло їх на відкриття свого фітнес-центру в Києві, який називається Smartass.

У клубі передбачено кілька залів для тренувань, ресторан зі здоровою їжею, алкогольний бар, а також спеціально відведені місця для роботи.

Велика політика

Після обрання президентом Володимира Зеленського Дмитро Дубілет був призначений радником в.о. голови СБУ Івана Баканова. Між іншим, 29 серпня Баканов очолив СБУ.

Згодом Дмитра призначили Міністром Кабінету Міністрів у новому уряді Олексія Гончарука.

Це призначення стало шоком і для Дмитра, і для його родини. Проте відмовлятися він не став. Заради цієї посади, за його словами, він відмовився від запуску віртуального банку Koto у Великобританії, а ще зовсім недавно він планував переїхати жити в Лондон.

Чутки і компромат

Найшла коса на камінь

Вся історія про націоналізацію ПриватБанку по суті зводиться до того, що українська влада не змогла домовитися з Ігорем Коломойським, якому до недавнього часу належав банк.

Кажуть, олігарх не захотів віддавати борги, за що Генпрокуратура відкрила проти всіх акціонерів Привату кримінальні справи, звинувативши їх в доведенні фінустанови до неплатоспроможності. Це дало їм право прибрати до рук один з найбільших банків України через його націоналізацію.

Попри все це, Коломойський не поспішає віддавати українській владі свій бізнес. Він подав на вже державний "ПриватБанк" в суд. І, як видно, розсердився не на жарт: суддям довелося розглянути 92 позови, загальна сума яких склала майже 9 мільярдів гривень. Цілком можливо, що олігарх подасть на Україну ще й до міжнародного суду.

Як Ігор Коломойський буде віддавати свої борги, поки невідомо. Поки що він домагається перегляду умов виплати заборгованості. За словами колишнього голови банку Олександра Шлапака, посередниками в конфлікті між екс-власниками Привату і державою Україна є МВФ, директора якого звинувачують у "ніжній дружбі" з головою Нацбанку.

Не було б щастя, та нещастя допомогло

Після того, як ПриватБанк став державним, топ-менеджерам компанії довелося піти. Все тому, що згідно із законом, якщо банк визнаний неплатоспроможним, особам начальницького складу, які більше як шість місяців були членами правління, забороняється працювати на керівних посадах в будь-якій з фінустанов.

Але якщо безпосередньо в банківському секторі Дубілет і Гороховський зможуть працювати не раніше, ніж через три роки, то займатися суміжною діяльністю вони можуть вже зараз. Ось бізнесмени і почали створювати свої проекти, які виявилися досить успішними.

Сам же Дмитро Дубілет вважає, що піти з ПриватБанку йому потрібно було вже давно.

В якості бізнес-партнера підприємець обрав Сергія Тігіпко. Співпраця з відомим політиком і олігархом породжує чутки, ніби успіхи FinTech Band - багато в чому заслуга вдало обраного тилу. Тим більше, що Адміністрація Президента активно впливала на те, щоб ПриватБанк перейшов до рук держави.

У відповідь на це Дмитро Дубілет заявив, що намагається не цікавитися, якими ресурсами і зв'язками політик користується для розвитку свого бізнесу. Хай там як, самого Сергія Леонідовича як бізнесмена Дмитро дуже поважає.

Дата народження
08 жовтня 1985
Країна
Україна
Соцмережі