Дата народження
19 квітня 1981
Країна
Україна
Соцмережі
18

Дмитро Кулеба

Дмитро Іванович Кулеба: посол-письменник став віцепрем'єр-міністром у новому уряді України

Дмитро Іванович Кулеба - дипломат, який став віцепрем'єр-міністром України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в новому уряді Олексія Гончарука.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Особисте життя і сім'я
  4. Кар'єра
  5. Досягнення
  6. Чутки і скандали
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

З'явився на світ 19.05.1981 року в місті Суми. Батько був відомим дипломатом, Надзвичайним і Повноважним послом в Єгипті, Казахстані та Чехії.

Освіта

Вищу освіту Дмитро Кулеба здобув в Інституті міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Шевченка. Темою дипломної роботи  2003 року обрав міжнародне право.

У 2004 - 2005 році захистив кандидатську дисертацію за напрямом “міжнародні правові відносини”.

Особисте життя і сім'я

Одружений. Дружина - Євгенія Анатоліївна Кулеба - займається громадською роботою. Очолює організацію «Місто - Сад», яка займається озелененням Києва.

Виховують двох дітей: Єгора (2006 року народження) і Любов (2011 року народження).

Кар'єра

Після закінчення навчання Дмитро Кулеба отримує місце аташе при службі головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України.

Після захисту дисертації стає третім секретарем в управлінні юридичного забезпечення МЗС.

З 2005 по 2009 рік працює в представництві України в Організації Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ). Представництво знаходиться в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні. Дмитро Іванович Кулеба займає місце спочатку третього, потім другого секретаря місії.

У 2010 році отримує призначення на посаду першого секретаря департаменту секретаріату при Міністрі закордонних справ України. За два роки стає радником і начальником відділу в цьому департаменті.

Стає в 2013 році радником віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань Костянтина Грищенка.

У 2014 році, під час Євромайдану, переключається на пропаганду української культури в Європі і світі - стає представником фонду культурної дипломатії «UART».

Займає посаду посла з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України в 2014 році. 

Причиною повернення в політику стало запрошення, яке надійшло від міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Сферою впливу для Дмитра Івановича Кулеби виділили питання стратегічної комунікації.

З 2016 року Дмитро Кулеба - постійний представник України в Раді Європи.

Новий кар'єрний виток у Дмитра Кулеби стався в серпні 2019 року. Його призначено на посаду віцепрем'єр-міністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в новому уряді Олексія Гончарука.

Досягнення

Згідно з опитуванням американського Інституту світової політики в 2017 році був визнаний кращим серед послів України за кордоном.

Удостоєний рангу дипломатичного радника першого класу.

1 березня 2019 року у Мистецькому Арсеналі презентував свою книгу «Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот», де поділився думками про те, як тримати інформаційну оборону та перемагати у комунікативній війні. Книга вийшла у видавництві «Книголав».

Чутки і скандали

У 2016 році сім'я Дмитра Кулеби пережила пожежу в їхній квартирі.

За чутками, Дмитро має два татуювання із цитатами українських класиків: «Парубок моторний» та «Світ ловив мене та не спіймав». 

На сторінках інтернет-видання «Компромат 1» дипломата звинувачують у пасивності і недостатньому захисті інтересів України в Раді Європи.

Декларація

Дмитро Кулеба, згідно з декларацією за 2018 рік, володіє двома квартирами в Києві площею майже 53 і 126 кв. м. 

Він також має автівку Peugeot 206 2002 року випуску. 2018 року він заробив на своїй посаді у Міністерстві закордонних справ понад 255 тисяч гривень. Утім, основна частина фінансів у Кулеби – компенсація у валюті під час його перебування у довготривалому відрядженні на дипломатичній посаді – 2 млн 297 тис. грн.

Готівкою віцепрем'єр-міністр зберігає 32 тисячі євро.

Його дружина Євгенія задекларувала 723 тисячі гривень як гонорари, отримані в громадській організації "Місто-Сад". 

Посилання

Дмитро Кулеба є зареєстрованим користувачем мережі Фейсбук. На своїй особистій сторінці він ділиться новинами й фото. 

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=YbdpEsgoQ5A 

Дата народження
19 квітня 1981
Країна
Україна
Соцмережі