Дата народження
21 серпня 1976
Країна
Росія
Соцмережі

Гліб Загорій

Гліб Загорій: український політик, який заробляє мільйони доларів на фармацевтичному бізнесі

Гліб Загорій є власником і гендиректором однієї з найбільших фармацевтичних компаній в Україні - "Дарниця". Однак крім продажу ліків бізнесмен має й інші шляхи збагачення: фінансові махінації, політична діяльність, присвоєння чужого майна і т.д. При цьому, Загорій створює образ чесного підприємця, який намагається принести позитивні зміни в країну.

Біографія

Гліб Загорій володіє в Україні великим фармацевтичним бізнесом, а також рядом компаній за кордоном. Олігарх має великий вплив на систему охорони здоров'я через своє підприємство "Дарниця".

Ось уже 4 роки (з 2014-го) бізнесмен є нардепом України від БПП, а також учасником неформальної "групи Третьякова".

Хоча батько Загорія родом з Полтави, Гліб був народжений в Росії 1976 року. Батьки працювали в сфері фармацевтики. Напевно, тому їх син вибрав цей напрямок в бізнесі.

Сім'я

Батько Гліба - Володимир Загорій - є главою наглядової ради українського фармацевтичного підприємства "Дарниця". Сам з Полтавської області. Майбутню дружину Людмилу Володимир зустрів, бувши студентом (під час навчання в інституті). На третьому курсі молоді люди одружилися, а після випуску переїхали до Вологди. Там і народився наш бізнесмен. У 1977 році сімейство повернулося на Батьківщину, а через деякий час переїхало до Києва.

Сам же Гліб Загорій двічі одружений. Друга дружина Катерина Котенко є власником комерційної організації "Український інститут історії моди". У подружжя є діти: син і двоє дівчаток.

Освіта

Загорій має гарну освіту. Закінчивши на всі "п'ятірки" школу, він вступив до Київського економічного держуніверситету, в якому вивчав міжнародні економічні відносини.

Після цього, пішов вчитися в Національну фармацевтичну академію України, вивчаючи там технологію фармпрепаратів. Закінчив виш у 2000-му.

На цьому Гліб не зупинився. Він вступає до аспірантури для вивчення технології виготовлення ліків та організації фармацевтичної справи. Після захисту дисертації отримав ступінь кандидата наук.

У 2006-му став доцентом КНУ технології та дизайну, а через кілька років - доцентом двох кафедр в Українській медакадемії післядипломної освіти.

У 2014 році став доктором фармацевтичних наук.

Бізнес, політична і громадська діяльність

Бізнес-кар'єра

Починав свою кар'єру підприємця Загорій Гліб Володимирович з роботи керівника відділу. Керував маркетинговою і логістичною діяльністю компанії ЗАТ "Дарниця" (1997 рік). Після цього став керуючим стратегією і політикою фірми, а потім (в 2009 році) - гендиректором підприємства.

Політика

Погляди на свою присутність в політиці у Гліба Загорія вельми неоднозначні. В одному з ранніх інтерв'ю він говорив, що всі члени його сім'ї (в тому числі і він сам) вважають за краще ніколи не зв'язуватися з політикою. Бізнесмени впевнені, що якісно займатися можна тільки якоюсь однією справою, і в їхньому випадку - це підприємництво. Тому в велику політику Загорій, за його словами, взагалі не планував йти.

Очевидно, Гліб не сильно дотримувався сімейних принципів, оскільки в 2014 році став нардепом України від "Блоку Петра Порошенка", а також членом Комітету ВРУ, зайнявшись на державному рівні справами ветеранів та інвалідів.

Пізніше він так відповів одному з журналістів: "Я виріс в жорсткій виробничій культурі і являюсь дуже діяльною людиною. Рішення йти в політику приймалося всією сім'єю. Ми хочемо внести свій вклад в зміни в країні і не збираємося нікуди їхати". Правильно - кому ж ще міняти країну, як не українським олігархам?...

Меценатство

Гліба Загорія і його батька знають як впливових і щедрих меценатів. Вони фінансово підтримують індустрію кіно, українське театральне мистецтво, медосвіту, систему охорони здоров'я та інші проекти. Ними фінансується комплекс "Мистецький арсенал", організація "Бенюк-Хостікоєв", Український католицький університет, благодійний вечір "Промінь надії" та інші проекти. Також завдяки сприянню цій сім'ї в Україні планується вихід високобюджетного фільму під назвою "Чорний Ворон". Ще в 2015 році Загорії зареєстрували БО "Фонд сім'ї".

"Любов кожного з нас до України вимірюється глибиною своєї власної кишені", - говорить в одному з інтерв'ю Гліб Володимирович, який при цьому шахрайськими діями розорює чесних пенсіонерів.

https://www.youtube.com/watch?v=nHeYfQzwDR4

Новини, чутки, компромат

Намір викупити телеканал ZIK

В кінці 2017 року ЗМІ повідомили про те, що Гліб Загорій і його дружина звернулися до власників ТВ-каналу ZIK, який відрізняється опозиційним до української влади настроєм, з пропозицією на 3 роки віддати їм телеканал. Дружина бізнесмена спростувала намір привласнити канал і пообіцяла оскаржити цю заяву в суді.

Замах на Філю Жебрівську

Кілька років тому журналісти одного інтернет-сайту опублікували інформацію про те, що правоохоронні органи розслідували причетність Гліба Загорія і Віктора Зубрицького до замаху на гендиректора фармкомпанії "Фармак" Філю Жебрівську. Оскільки замах так і не розкрили, звинувачення їм не висунули. Сам же Гліб сказав, що подібні заяви абсолютно безглузді, а замах на неї більше був схожий на інсценування, ніж на реальний напад. Також бізнесмен зазначив, що, хоч і був знайомий з Зубрицьким, ніяких спільних справ з ним не мав.

Янукович і розквіт бізнесу Загорія

Так уже сталося, що фармацевтичний бізнес сім'ї Загорій стрімко пішов вгору під час правління Віктора Януковича і Миколи Азарова. Кажуть, олігархів також підтримували екс-міністр охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, колишній глава Держлікслужби Олексій Соловйов та інші політики.

Штраф за неприйнятну рекламу

У 2012 році правоохоронні органи оштрафували на 16 мільйонів гривень компанію "Дарниця", що належить Загорію, за те, що в рекламі препарату для захисту від ВІЛ під назвою "Мірамістин" пропагувалися незахищені сексуальні зв'язки.

Саботування закону про держзакупівлю медпрепаратів

У 2016 році глава органу з протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін висунув Олександру Третьякову і Глібу Загорію звинувачення в тому, що ті саботували закон про держзакупівлю препаратів медичного призначення. Шабунін стверджував, що це був їхній спосіб зберегти монополію деяких українських фармацевтичних підприємств.

Перешкода розслідуванню НАБУ

Ще один скандал, пов'язаний з Загорієм, був яскраво висвітлений ЗМІ в 2017 році. За даними журналістів вони з Третьяковим хотіли перешкодити слідчим НАБУ провести судову експертизу Романа Насирова (на той час - глави Державної фіскальної служби). Люди, які називали себе народними депутатами (в тому числі і Гліб Загорій), спробували заблокувати вхід в будівлю Інституту кардіології, куди привезли знятого з посади (рішенням суду) начальника Української фіскальної служби Р. Насирова. Незабаром на ютуб-каналі НАБУ з'явилося відео про цю подію.

https://www.youtube.com/watch?v=t9U6jAMjd5c

Звинувачення в лоббізмі

2017 рік для Загорія був "багатий" на різний компромат. Так, олігарх разом з тим же Третьяковим були звинувачені нардепом Миколою Томенком в тому, що нібито лобіювали в Раді інтереси "Національної лотереї". Втім, Гліба Володимировича звинувачували в лобізмі вже не раз. Кажуть, він також активно просуває інтереси українських фармацевтів і впливає на Держлікслужбу. Сам же бізнесмен не погоджується з такою думкою, вказуючи на те, що всі рішення щодо фармацевтичної діяльності в Україні приймаються Кабміном і ВРУ.

8 приміщень від партнера Луценко

Гліб Загорій не приховує своєї дружби з Юрієм Луценком. Можливо тому він в 2016 році отримав від екс-партнера Луценко, Світлани Риженко, цілих сім квартир і одне приміщення нежитлового призначення в столиці.

Журналісти програми "Наші гроші" стверджують, що ці приміщення належали компанії, якою володіє син Генпрокурора. Загорій з цього приводу говорить, що Світлана позичала у нього гроші на купівлю квартир, але не змогла повернути борг, тому віддала приміщеннями. Таке пояснення він дав на своїй сторінці в Фейсбук.

Статки та джерела доходів

Судячи з декларації олігарха, Загорій володіє двома великими фармкомпаніями (ЗАТ "Фармацевтична фірма" "Дарниця" і ВАТ "Науково-виробничий центр "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод"), а також рядом інших підприємств як в Україні, так і за кордоном (в Люксембурзі, на Кіпрі і Бермудських островах). Йому належать ТОВ "Дарниця", "Алукон", ТОВ "Балу Сервіс" та інші фірми.

За 2017 рік бізнесмен задекларував десятки торгових марок, авторських прав на наукові роботи і медичних патентів. Також декларація нардепа і олігарха включає квартиру площею 264 кв.м (записана на сина), базу відпочинку під Києвом, оренду величезної ділянки землі площею понад 40 000 кв.м, оренду великої квартири і ще більшого офісу (271,5 і 423,7 кв.м відповідно).

Вже кілька років Гліб Загорій їздить на власному автомобілі Тесла 2015 р.в., інколи пересідаючи на Мерседес-Бенс 2014 р.в. Окрім цих машин, автопарк бізнесмена включає Рендж Ровер і Мерседес-Бенс 2014 р.в., на яких їздить перша дружина Гліба - Катерина Котенко.

Що стосується доходів, то бізнесмен вказав зарплату у Верховній Раді (на посаді депутата) в розмірі 228 464 гривень. Крім цього, він отримав 58 119 гривень за роботу в університетах і більше 12 мільйонів гривень від підприємницької діяльності.

Ще майже 35 мільйонів гривень Гліб зберігав на рахунках, а також понад 2 мільйони доларів, 425 тисяч євро і майже 6 мільйонів гривень - готівкою. Журналістам Загорій каже, що весь дохід від політичної та наукової діяльності віддає на благодійність. У декларації за 2017 рік було зазначено, що олігарх пожертвував півтора "лимона".

Крім нерухомості і дорогих іномарок, олігарх володіє зброєю, дизайнерськими запонками, антикваріатом, колекцією скульптурних і живописних виробів ХХ століття, одягом від кутюр, а також іншими цінними речами.

Журнал "Фокус" оцінив статки Загорія (спільно з його батьком) на 2017 рік в 82 мільйони доларів, поставивши бізнесменів на 69 місце в списку найбагатших жителів України.


Дата народження
21 серпня 1976
Країна
Росія
Соцмережі