Гліб Загорій: український бізнесмен, вчений і меценат
Співвласник фармацевтичної компанії "Дарниця", однієї з найбільших в Україні. Доктор фармацевтичних наук, професор. Власник 95 патентів і торгових марок. Засновник благодійного фонду Zagoriy Foundation.
Біографія
Народився Гліб Володимирович Загорій 21 серпня 1976 року у Вологді.
Сім'я
Батько Гліба виріс у Полтавській області. Майбутню дружину Людмилу Володимир зустрів під час навчання в Ленінградському хіміко-фармацевтичному інституті. На третьому курсі молоді люди одружилися, а після випуску були направлені на роботу до Вологди. Там у 1976 році народився Гліб. Уже через рік сім'я повернулася на рідну Полтавщину, пізніше-переїхала до Києва. Батьки працювали на фармацевтичних підприємствах, і Гліб продовжував сімейну справу.
Виховує трьох дітей: сина і двох дочок. Зараз Гліб у другому шлюбі. Дружина - експерт у галузі медіа та комунікацій, меценат Катерина Загорій.
Освіта
У 1993 році із золотою медаллю закінчив Київську школу № 261 з поглибленим вивченням фізики. У 1998 році отримав ступінь магістра Київського державного економічного університету за спеціальністю «Міжнародна економіка». У 2000 році - кваліфікацію інженера-технолога в Національній фармацевтичній академії України. У 2004 році став кандидатом наук, захистивши дисертацію за темою «Розробка складу і технології м'якої лікарської форми для лікування тромбофлебіту».
З 2012 року — доцент кафедри промислової фармації Київського національного університету технології та дизайну, а також доцент кафедри організації та економіки фармації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика.
У 2014 році захистив дисертацію «Методологічне обґрунтування стратегії і тактики системних заходів з оптимізації та ефективного розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів» та отримав науковий ступінь доктора фармацевтичних наук. У 2017 році Глібу Загорію присвоєно звання професора кафедри промислової фармації Київського національного університету технологій та дизайну.
Наукові дослідження Гліба Загорія спрямовані переважно на пошук речовин, здатних в перспективі стати основою для виробництва лікарських засобів. Володіє 95 патентами і торговими марками, велика частина з них відноситься до фармацевтики.
Спорт
У студентські роки серйозно захопився єдиноборствами і ралійними гонками. Домігся чорного поясу з джиу-джитсу, став майстром автомобільного спорту і абсолютним чемпіоном України 2005 року в заліку штурманів.
Бізнес
Кар'єру починав з роботи керівника створеного в "Дарниці" з нуля відділу маркетингових досліджень. Згодом був призначений головним координатором із загальної політики і стратегії. З 2009 по 2014 рік - генеральний директор компанії. За цей час збільшив виручку з 614 мільйонів до 1,2 мільярда гривень на рік.
Прихильник введення європейських стандартів якості лікарських засобів. Послідовно виступає за державну підтримку вітчизняних товаровиробників.
У 2019 році було оголошено про намір перетворити "Дарницю" в міжнародну компанію, для цього ведуться переговори про стратегічне партнерство з виробниками з Європи та Америки. Інша стратегічна мета - зробити "Дарницю" повністю цифровою компанією, зокрема, побудувати інтегровану систему електронного документообігу для супроводу життєвого циклу лікарських засобів. Нині на підприємстві побудована Гібридна ІТ-інфраструктура, використовуються хмарні технології, оцифровано процес управління життєвим циклом лікарського засобу.
"Дарниця" експортує лікарські препарати в 20 країн світу.
Політика
У 2014 році Гліб Загорій обраний народним депутатом України від «Блоку Петра Порошенка» (№ 52 у списку). Входив до Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів.
У грудні 2018 року Комітет виборців України (КВУ) визнав Загорія найефективнішим депутатом Верховної Ради VIII скликання. Крім того, портал rada.oporaua.org назвав Гліба Загорія серед тих депутатів, чиї законодавчі ініціативи в 2018 році були підтримані більш ніж на 25 %.
За роки роботи у Верховній Раді Гліб Загорій подав 47 законопроектів, 20 з яких стали законодавчими актами. З 65 запропонованих ним поправок 55 були враховані. Йдеться, зокрема, про закони, що забезпечують підвищення рівня соціального захисту всіх категорій учасників АТО, у тому числі волонтерів та добровольців, а також сімей загиблих. Крім того, законодавчі акти спрямовані на соціальну реабілітацію ветеранів, а саме — на підтримку підприємницької діяльності та стимулювання працевлаштування.
Брав активну участь у створенні Міністерства у справах ветеранів України.
У 2019 році покинув політику і повернувся в бізнес.
Меценатство
Засновник благодійного фонду Zagoriy Foundation, головною метою якого є розвиток культури благодійності України. Фонд також підтримує освітні інституції, бере участь у збереженні історичної спадщини України.
Zagoriy Foundation - єдина в Україні організація, яка проводить ґрунтовні дослідження третього сектору та виробляє змістовну базу для розвитку благодійної діяльності. Матеріали досліджень Фонду "Благодійність очима українців","Благодійність в Україні: погляд зсередини"," Благодійність за часів коронавірусу" неодноразово цитувалися в науковій та аналітичній літературі.
Zagoriy Foundation системно підтримує Український Католицький університет. У 2018 році фонд став одним з ключових спонсорів програми Київської школи економіки з основ підприємництва для ветеранів АТО та ООС.
Однією з найважливіших ініціатив Zagoriy Foundation стала організація Всеукраїнського дня добрих справ "Щедрий вівторок" (частина міжнародного руху #GivingTuesday).
Фінансовий стан
Журнал Forbes оцінює статок Гліба Загорія в $300 млн, в рейтингу 100 найбагатших українців за 2021 рік він займає 31 місце.