Дата народження
17 червня 1986
Країна
Україна
Соцмережі

Григорій Маленко

Григорій Маленко: продажний «медіа-кілер» та шахрай на службі олігархів і корумпованих політиків

Григорій Маленко - український підприємець і один з «піонерів» українських діджитал-ЗМІ. Керуючий партнер скандального агентства «SERM» і  нереалізований політик. Відкрито називається аферистом і шахраєм, проекти якого мають скандальну репутацію. Звинувачується у виконанні замовлень олігархів по «знищенню» репутації конкурентів і допомозі політикам-хабарникам.

Біографія

Один з керівників агентства «SERM» є представником українського «креативного класу».

Молодий підприємець одним з перших почав впроваджувати і успішно реалізовувати стратегію з просування персон в українському Інтернеті і скандально прославився «мочиловом» окремих людей.

Згідно з чутками, послугами Григорія Сергійовича Маленко користувалися багаті українці, представники СБУ та інших правоохоронних органів. Має імідж безпринципного афериста і шахрая.

Григорій Маленко народився 17 червня 1986 року у Києві.

Сім'я

Маленко Григорій Сергійович є вихідцем з інтелігентної київської родини. Один з найбільш скандальних українських інтернет-підприємців отримав гідне виховання. Григорій Маленко знаходиться у шлюбі з Оленою Маленко і має доньку.

Освіта

Григорій Маленко, біографія якого на перший погляд є ідеальним прикладом нового українця, який заробляє гроші власним розумом, закінчив один з престижних київських фізико-математичних ліцеїв.

Має вищу освіту. Є випускником Національного технічного університету імені Ігоря Сікорського. Отримав диплом за спеціальністю «Програмне забезпечення автоматизованих систем».

Кар'єра і бізнес

Григорій Маленко почав кар'єру в 21 рік. Попри юний вік, напористого молодого чоловіка взяли на роботу в компанію Innovative Marketing Ukraine. Юнак почав трудовий шлях з позиції проектного менеджера та керував просуванням програмного забезпечення на ринках Америки і Європи.

Перша ж робота Маленко закінчилася скандалом, який йому «згадують» і сьогодні.

З'ясувалося, що Innovative Marketing Ukraine займалися шахрайством, яке призвело до мільйонних збитків.

У 2010 році директора компанії Шейлешкумара Джейна звинуватили в обмані покупців, а його справа довгий час фігурувала в заголовках ЗМІ.

У 2009 році Григорій Маленко розпочинає співпрацю з одіозним українським бізнесменом Михайлом Бродським, який в той момент був власником «молодого» медіа-холдингу «Обоз» і всеукраїнського порталу «Обозреватель». Спеціаліст отримує важливу посаду - директора по розробці, а пізніше - директора з комунікацій.

Григорій Маленко займається об'єднанням активів «Обозу» під однією «парасолькою». Медіа-менеджер виконував завдання по реалізації нової концепції порталу та монетизації ресурсу. У 2011 році Маленко займав пост директора по маркетингу і розвитку «Обоза» і створив ряд нових ресурсів.

Однак, влітку 2011 року Маленко несподівано для багатьох йде у «вільне плавання» і залишає «Обоз» через численні суперечки з Бродським та іншими керуючими його активами.

Пішовши з найманої праці, Григорій Маленко починає свою справу і курує розміщення реклами на деяких майданчиках в українському сегменті Інтернету.

В кінці 2011 року Маленко стає керуючим партнером агентства «SERM». Проект називається агентством комплексного управління репутацією в Інтернеті.

Зокрема, Григорій Маленко прославився управлінням іміджем проектів і персонажів в ЗМІ, а також «мочиловом» людей і підприємств на замовлення багатих українців. Діяльність Маленко поширилася в соціальних мережах, пошукових системах і на сторонніх ресурсах.

В середині десятиліття Григорій Маленко почав займатися консалтингом і наданням послуг просування в пошукових системах. Прославився «боротьбою» з негативом в Мережі, аналітикою та розміщенням замовних статей.

Маленко став популярним у любителів «брудної гри»: політиків, олігархів і силовиків. Бізнесмени також любили «мочити» за допомогою Маленко конкурентів, замовляючи у нього цілі кампанії по дискредитації.

Крім того, Григорій Маленко активно займається викладацькою роботою. Постійно працює на тренінгах, майстер-класах і співпрацює зі школами комунікацій і бізнес-школами. Активно взаємодіє з онлайн-ЗМІ в якості колумніста.

У 2015 році почав кар'єру в політиці. Приєднався до об'єднання «Самопоміч». Є главою «дарницького осередку» партії. Григорій Маленко займає пост члена громадської ради при МВС.

Компромат і чутки

Григорій Маленко є найбільш скандальним підприємцем в галузі медіа та діджитл-сфері. Має вкрай сумнівну репутацію, а численні онлайн-ЗМІ називають його шахраєм і «медіа-кілером».

Відзначимо, що один з головних «борців» з негативом в ЗМІ нічого не зміг зробити з власним іміджем в Мережі і продовжує регулярно потрапляти в нові скандали.

Проблеми з репутацією Григорій Маленко почав відчувати ще в 2010 році. Тоді в ЗМІ з'явилася інформація, що на своїй першій роботі в компанії Innovative Marketing Ukraine він займався банальним шахрайством.

Менеджер спеціалізувався просуванням на ринках США і ЄС шкідливого програмного забезпечення. В реальності продукти компанії обманювали користувачів, переконуючи, що їх пристрої заражені, і пропонували купити антивірусні програми за пристойні гроші - від 30 до 70 доларів.

«Афера» розкрилася» в 2008 році, після чого перша компанія Маленко закрилася, а багато її керівників опинилися на лаві підсудних. Всього колеги «антикризового менеджера» заробили на шахрайстві понад 100 мільйонів доларів і обдурили користувачів з понад 60 країн світу.

Скандальним шлейфом відзначилася і друга «глава» у трудовій біографії молодого підприємця. Ходили чутки, що Григорій Маленко пішов з «Обозревателя» через «ліву джинсу». Заповзятливий хлопець заробив тисячі доларів на навмисному «мочилові» окремих персон і компаній на замовлення їхніх опонентів.

Крім того, Маленко прославився «нечесною грою», виконуючи завдання від керівництва «Обозу». Наприклад, він успішно збирав і застосовував компромат проти багатьох політиків, бізнесменів і громадських фігур, через що нажив собі безліч ворогів.

Власне агентство Маленко під назвою «SERM» також називають «пустункою». Григорій Сергійович позиціонує себе лише керуючим партнером, однак на практиці він виконує завдання керівника, секретаря та маркетолога. У його фірми немає офісу і співробітників. Юридична адреса у Маленко також з'явилася не відразу, а на другий рік свого підприємництва.

Також Григорій Маленко нібито любить «кидати» на гроші своїх замовників. Українські політики, бізнесмени та зірки, зіткнувшись з кризами в Мережі, замовляли у нього послуги з відновлення репутації. Однак, на ділі він обмежувався декількома публікаціями в невідомих ЗМІ і «пропадав», викликаючи обурення клієнтів. За свої послуги він вимагав не менше 5 тисяч доларів і не раз віддавав плату назад, боячись погроз фізичною розправою з боку незадоволених клієнтів.

Також Григорій Маленко має репутацію сумнівного спікера і часто «халтурив» на різних тренінгах та семінарах по веденню кампаній з просування брендів і персон в Мережі.

Перший власний бізнес-проект Маленко також закінчився провалом. Він запустив електронний магазин «Мастеровой», який не став успішним, не дивлячись на великий досвід господаря в просуванні в Мережі і управлінням репутацією.

Безліччю скандалів відзначився його проект «Репутація українських політиків в пошукових системах», який назвали замовним. Антирейтинг не показував реальної картини присутності в Мережі, зате виставляв в негативному світлі окремих осіб.

«Дурно пахне» і робота Маленко на об'єднання «Самопоміч». Ходять чутки, що він намагається поліпшити репутацію політичної сили за кошти її спонсорів. Дохід від роботи в політиці Григорій Сергійович нібито вкладає у власний бізнес.

Маленко називають власником мережі фастфуду BurgerBoom, а також компанії Yogurtella.

Діяльність Маленко у «Самопомочі» також відзначилася порушенням законодавства, оскільки він вклав в політсилу 150 тисяч гривень, походження яких було невідомим. За даним фактом, Національне агентство з попередження корупції направило до суду протокол щодо Маленко та інших членів «Самопомочі». З'ясувалося, що він не мав право фінансувати партію через борг перед податковою службою.

В останні роки також з'являлася інформація, що Маленко співпрацює з українськими олігархами Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським.

Зокрема, Григорій Маленко уклав контракт на PR в соцмережах з директором зі зв'язків з громадськістю та комунікацій Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) Наталією Ємченко. Однак, «армія» його ботів в Інтернеті викликає у фахівців лише сміх.

Декларація

Григорій Маленко ніколи не розкривав інформацію про свої доходи. Однак, згідно з даними джерел, він є гривневим мільйонером.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=Tg91vD3y-xM
Дата народження
17 червня 1986
Країна
Україна
Соцмережі