Григорій Маленко
  • Дата народження
    17 червня 1986
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Григорій Маленко
3880

Григорій Маленко

Маленко Григорій Сергійович: підприємець, SERM-фахівець і депутат Київради від партії «Голос»

Григорій Маленко - Фото 1

Маленко Григорій Сергійович — «медіакліллер» і «чистильник», який допомагає українським політикам, бізнесменам і олігархам керувати репутацією.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Григорій Сергійович Маленко народився 17 червня 1986 року в місті Києві.

Освіта

Маленко має диплом Національного технічного університету імені Ігоря Сікорського за фахом «Програмне забезпечення автоматизованих систем».

Сім’я

Григорій одружений з Оленою Маленко. Вона займається підприємницькою діяльністю (діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування). У подружжя двоє синів: Лев и Платон

Григорій Маленко - Фото 2

Кар'єра

Трудова діяльність Григорія почалася у 2007 році. Тоді він став співробітником компанії Innovative Marketing Ukraine. Спершу Маленко займав посаду проєктного менеджера. Потім йому було довірено керувати просуванням програмного забезпечення на ринках Америки та Європи.

У 2009 році молода людина починає співпрацю з бізнесменом Михайлом Бродським, який в той момент був власником медіахолдингу «Обоз» і всеукраїнського порталу «Обозреватель». Маленко отримує важливу посаду — директора по розробці, а пізніше — директора з розвитку і маркетингу.

Григорій Маленко займається об'єднанням активів «Обозу» під однією «парасолькою». Медіаменеджер виконував завдання по реалізації нової концепції порталу та монетизації ресурсу. У 2011 році Маленко займався розвитком «Обозу» і створив ряд нових ресурсів.

Однак, влітку 2011 року Маленко несподівано для багатьох вирішує піти у «вільне плавання» і залишає «Обоз». Причинами звільнення називали численні протиріччя з Бродським та іншими керівниками. Пішовши з найманої праці, Григорій починає свою справу і курирує розміщення реклами на деяких майданчиках в українському сегменті Інтернету.

Григорій Маленко - Фото 3

Наприкінці 2011 року Маленко створює і стає керуючим партнером агентства «SERM». Проєкт є агентством комплексного управління онлайн-репутацією. На той момент це було перше в Україні агентство з подібним напрямком.

Зокрема, Маленко прославився управлінням іміджем проєктів і персон в ЗМІ, а також участю в медіавійнах на замовлення багатих українців. Діяльність Маленко поширилася в соціальних мережах, пошукових системах і на топових українських ЗМІ.

В середині «десятих» Григорій Маленко почав займатися консалтингом і надавати послуги більш широкого профілю. Прославився «боротьбою» з негативом в інтернеті, аналітикою та відбілюванням репутації представників великого бізнесу.

Маленко став популярний у любителів «брудної гри»: політиків, олігархів і силовиків. Бізнесмени також любили «мочити» за допомогою Маленко конкурентів, замовляючи у нього цілі кампанії по дискредитації.

Крім того, Григорій займається викладанням. Він постійно веде тренінги, майстер-класи та співпрацює зі школами комунікацій і бізнес-школами. Активно взаємодіє з онлайн-ЗМІ в якості колумніста.

У 2019 році Маленко запустив MediaMonitoringBot — безкоштовний Telegram-бот, який здійснює оперативний моніторинг українських ЗМІ. Сервіс розробила команда агентства «SERM», але проєкт представили, як автономну бізнес-одиницю. Крім того, він є власником мережі ресторанів BurgerBoom.

У 2015 році Григорій почав кар'єру в політиці. Він приєднався до Об'єднання «Самопоміч», очоливши Дарницький осередок партії. Через два роки Маленко став членом столичного виконкому партій. Григорій з 2015 по 2019 рік входив до складу громадської ради при МВС. 

У 2019 році президентських виборах очолював київський міський виборчий штаб кандидата Андрія Садового. У тому ж році під 35-м номером «Самопоміч» безуспішно балотувався до Верховної Ради.

Через рік Григорій опинився в рядах іншої партії. Він очолив київський виборчий штаб «Голосу». Також підприємець був кандидатом в депутати на виборах до Київради. Маленко балотувався по 2-му округу (№4 у списку) і під 5-м номером у загальному партійному списку. 

На окрузі (Дарницький район) конкретно за Григорія віддали свої голоси 394 виборці (з тих, хто голосував за загальний список). Маленко обраний депутатом Київради по загальноміському списку.

У ІХ скликанні Київради він входить до складу фракції «Голос» та є першим заступником голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Григорій очолює благодійну організацію «Дарничани» та входить до Громадської спілки українських підприємців.

Компромат

ЗМІ Григорія Маленко атестують, як медіакіллера-чистильника на службі в олігархату і спецслужб.

«Свою кар'єру Григорій почав ще в пору студентства в компанії Innovative Marketing Ukraine. В обов'язки молодого менеджера входило керівництво проєктами, пов'язаними зі створенням і просуванням ПО на американському і європейському ринках. Закриємо очі на те, що керівнику на той момент виповнилося 21 (!) рік і він все ще був студентом КПІ (2007-2009 рр.). Набагато більший інтерес викликає компанія, що стала першим професійним плацдармом для молодого Маленко.

Григорій Маленко - Фото 4

Справа давня, тому багато призабули про таку фірму. І даремно! За даними журналу «Компьютерное обозрение», в процесуальних документах Innovative Marketing звинувачувалася в кібершахрайстві. Використовуючи підставні рекламні агентства, фірма публікувала на світових ресурсах банери, клікаючи на які, користувачі отримували повідомлення про загрозу безпеці ПК. 

Після цього пропонувалося скористатися безкоштовною демо-версією нібито антивірусів DriveCleaner і ErrorSafe. Якщо ви вирішувалися їх встановити, вас чекав неприємний сюрприз — система повідомляла про наявність вірусів і пропонувала завантажити вже повні версії антивірусів всього за 30-70 доларів.

Той, хто погоджувався на покупку ПО, отримував не антивіруси, а небезпечні віруси, що вимагають встановити новий антивірус. Користувач звантажував, запускав і знову бачив на екрані повідомлення про помилку або пропозицію знову завантажити антивірус — і так до нескінченності.

Так горе-підприємці діяли більше п'яти років. У сферу їх впливу потрапило 60 країн, всього було продано понад мільйон одиниць ПО і зароблено приблизно 100 мільйонів доларів (гроші поміщалися на київські банківські рахунки). Лише у 2008 році Innovative Marketing припинила свою діяльність в результаті рішення суду штату Maryland (позов подала FTC). Дані про події тих років можна знайти в багатьох англомовних ЗМІ.

Григорій Маленко - Фото 5

Десятки відгуків про підприємство досі залишилися в Інтернеті. Колишні співробітники Innovative Marketing зараз воліють мовчати про таке місце роботи. Але тільки не наш герой! Наприклад, Маленко відкрито згадує про Innovative Marketing у своєму профілі Facebook або в офіційному резюме. 

Недосконалості нашого законодавства не дозволили залучити до відповідальності менеджмент Innovative Marketing Ukraine у ​​2009 році — сьогодні їм загрожував би реальний термін у в'язниці. Кажуть, серед айтішників з того часу ходять чутки, що керівництво і частина співробітників компанії завербували спецслужби — правда, тут «свідчення» розходяться, одні кажуть про СБУ, а інші натякають на ЦРУ або ФБР.

Життя після Innovative Marketing

У 2009 році Григорій отримав посаду в медіахолдингу Бродського «Обоз.ua» (зробити це йому вдалося самостійно або за підтримки кураторів, які ми згадали вище). Тут Григорій пропрацював близько двох років в якості чи то директора по маркетингу, то чи директора з розвитку. 

Через пару років, молодого і ще нікому не відомого хлопця все частіше стали помічати на заходах українських піарників — Маленко «промацував» вітчизняний ринок маркетингу і комунікацій. Григорій не втрачав часу на службі в «Обозревателе», залишила свій слід і робота програмістом. 

Пізнавши ази роботи зі збору інформації (зокрема, компромату на політиків і журналістів), Маленко отримав уявлення про те, як в Україні заробляють гроші на медіабізнесі.

З невідомих причин у 2011 році Григорій Маленко йде з «Обозревателя» і всього через кілька місяців відкриває свою компанію по комплексному управлінню онлайн-репутацією «SERM». Якщо бути точніше, отримує статус «керуючого партнера» — в той час про відхід Маленко з «Обозу» і запуску агентства «SERM» згадували українські інтернет-ЗМІ.

За інформацією ресурсу AIN.ua, в числі перших «ластівок» молодого агентства був антирейтинг «Репутація українських політиків в пошукових системах». Стверджувалося, що ТОП становили за допомогою аналізу згадок головних політичних фігур України за результатами видачі Google. 

Автори проєкту вважали, що добірка відповідає дійсності і відображає реальну думку українського суспільства. Насправді перший же випуск викликав вкрай неоднозначні відгуки. Через якийсь час вийшов подібний рейтинг, але вже порівнювалися українські банки

Компанія «SERM» — чистильники на службі в олігархату

Неодноразово журналісти намагалися з'ясувати, чим дійсно займається агентство, крім послуг, які вказані на сайті (SERM, SMM, SEO, PR і т.д.). Єдине публічна особа в агентстві — сам Маленко. Інші співробітники SERM «засвічені» в Інтернеті не були. Публічного офісу в агентства немає - на офіційному сайті до певного часу лише згадувався БЦ «FORUM Park Plaza» на Московському проспекті, 9. 

Можна було б припустити, що невтомний Григорій Маленко викупив весь бізнес-центр, однак в «FORUM Park Plaza» ніколи не чули про цю людину. Зате ми знаємо: Маленко регулярно зустрічається з потенційними замовниками в київських ресторанах і в офісах приймаючої сторони.

У далекому 2012 році Маленко зареєстрував ФОП імені себе для проведення безготівкових операцій. У цій інформації нескладно переконатися — бази Міністерства юстиції з 2011 року нікуди не поділися. ФОП швидко приніс новому Остапу Бендеру бажаний заробіток. У числі клієнтів переважали опальні політики, згадувані в матеріалах Сергія Лещенка або Мустафи Найєма, підприємці з підмоченою репутацією і, звичайно, чиновники-корупціонери. 

Всі вони поспішали до Григорія Сергійовича з однією метою: підправити резюме за готівку, отриману не цілком законним способом. Примітно, що в розділі сайту «Клієнти» Маленко скромно зазначає конфіденційність даних. Це і зрозуміло, пишатися подібною клієнтурою було б дивно.

Григорій Маленко - Фото 6

Як у Маленко виходить дружити з українськими ФПГ?

Займаючись «серйозними» справами, Маленко ніколи не забував про свої неабиякі лекторські здібності. Періодично його звали проводити тренінги то в KMBS, то в Targenta, то в скромний студентський табір десь під Києвом — 2-3 рази на рік Маленко виступав перед аудиторією. 

До речі, деякі з цих заходів організовував USAID (цей факт не дає спокою тим, хто вірить у версію про співпрацю товариша Маленко зі штатівськими спецслужбами).

Роки йшли, Григорій входив у смак і, нарешті, зважився зайнятися «дорослим», корпоративним PR. Поступово Маленко знайомиться з керівниками, PR-директорами фінансово-промислових груп і, треба сказати, діє успішно — так, молодому даруванню вдалося дістатися навіть до груп «Приват» і СКМ. Також на ринку подейкують про співпрацю «SERM» Маленко з деякими бізнесами «Альфа-Груп» Михайла Фрідмана.

Пан Маленко: від МВС до BurgerBoom

Цікаво, але факт: три роки тому Маленко як представник столичного відділення «Об'єднання Самопоміч» увійшов до громадської ради при МВС України. Станом на 2018 рік Григорій Маленко вже очолює Дарницьку районну організацію «Самопомочі» і є членом виконавчого комітету партії в столиці. З 2017 року реєстрах, серед іншого, Григорія Маленко вказано, як керівник благодійного фонду «Дарничани».

Григорій Маленко - Фото 7

Можливо, «Самопоміч» за допомогою послуг Маленко планує поліпшити свій відверто сумнівний імідж в Мережі, а сам «піарник» не упускає шансу заробити на політичному проєкті. На перевірку, Маленко виявився досить діяльним. Не так давно новоспечений «політик» придбав ділянку в селі Вишеньки та збирається будувати «котеджний квартал». 

Оголошення про продаж будинків у Вишеньках неодноразово з'являються на Facebook Маленко. Деякі джерела називають Маленко засновником мережі фастфуду BurgerBoom, а також компанії Yogurtella. Ще одне дітище — онлайн-магазин «Мастеровой», де Григорій виступив засновником. Правда, на даний момент віртуальна точка продажу вже благополучно закрилася, судячи з повідомлення на сайті.

Разом, що ми маємо?

Григорій Маленко — людина, яка, можливо, давно завербована спецслужбами США, керує тіньовим, не публічним агентством «SERM» в Україні та активно «очищає» репутацію найзапекліших вітчизняних політиків і бізнесменів. Одних він очищає, інших очорнює. Десь він медіакіллер, десь «чистильник». Зручно, правда ?!

Крім цього у хлопця є відверті політичні амбіції та можливий фінансовий ресурс для їх реалізації. Добре це чи погано, ми побачимо в наступних серіях цього серіалу. Треба сказати, що хвилі української політики виносили на верх і не таких ...»

Григорій Маленко - Фото 8

Декларація

У грудні 2020 года Григорій Маленко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київради володіє п'ятьма ділянками землі у селі Вишеньки Київської області. Ще однією ділянкою землі і житловим будинком (343,3 кв.м.) в селі Зазим'я, а також квартирою (74,9 кв.м.) в Києві Григорій володіє як іпотекодержатель. У спільній власності йому належить дві столичні квартири (82,5 і 78,35 кв.м.).

З цінного рухомого майна депутат-підприємець задекларував дві картини. Григорій їздить на автомобілі Audi Q7 2013 року випуску, Олена — на BMW 530I 2005 року випуску.

За 2019 рік сукупний дохід Маленко склав 5,5 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 918,9 тисячі гривень. У банках депутат зберігає 72,5 тисячі гривень, 41 тисячі доларів і 95 євро, у його дружини — 29,7 тисячі гривень та 20 доларів. Готівковими коштами Григорій задекларував 755 тисяч доларів, 390 тисяч євро і 2,8 мільйона гривень. У Олени Маленко — 356 тисяч гривень, 80 тисяч євро і 150 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону