Дата народження
08 вересня 1957
Країна
Україна
Соцмережі

Яків Безбах

Український політик, народний депутат України VII та VIII скликань. Одружений, виховує двох синів.

Біографія

Яків Якович Безбах народився 8 вересня 1957 року в Дніпропетровську. Має вищу освіту інженера-металурга. Служив у радянській армії.

Кар'єра

Майже весь трудовий стаж Якова Безбаха пов'язаний з Нижньодніпровським трубопрокатним заводом. У 19 років майбутній народний депутат працював тут як підручний сталевара в мартенівському цеху. Після двох років, проведених в армії, в 1978 році Яків Безбах повернувся на завод. Пішов по профспілковій лінії і в 1988 році очолив профком мартенівського цеху. Ще через рік стає депутатом Верховної Ради СРСР.

Після розпаду Радянського Союзу протягом 15 років працював у цеху робочим. З 2002 по 2006 рік був помічником у народного депутата Віктора Пінчука.

Досягнення

У 2006 році Яків Безбах на заводі отримав посаду фахівця з соціальних питань. У тому ж році став депутатом районної ради Дніпропетровська. У 2010 році обраний депутатом вже міської ради.

Ще через два роки як самовисуванець балотувався в український парламент. В Верховній Раді займався питаннями економічної політики.

Переміг і на позачергових виборах 2014 року. На вибори знову йшов як самовисуванець. У восьмому скликанні Верховної Ради Яків Безбах займається питаннями законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Чутки і скандали

Якова Безбаха називають людиною Віктора Пінчука. Саме йому належить Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Виборчий округ, на якому балотувався Безбах, включає в себе територію підприємства.

Під час однієї з передвиборчих кампаній політика звинуватили в спробі фальсифікації. На вибори зареєструвалося дві людини з прізвищем Безбах. Одного звали Яків, другого - Іван. Причому з'ясувалося, що другий кандидат - явно підставна особа. Це був простий пенсіонер. Якова Безбаха звинуватили в тому, що він створює кандидатів-клонів.

Статки і джерела доходів

Згідно з декларацією, яку політик подав у 2017 році, в його власності знаходяться два об'єкти нерухомості. Ділянка землі площею 800 кв. м, яка знаходиться в селі Підгороднє Дніпропетровської області, була придбана в 2015 році. У 2007 році політик купив квартиру в Дніпрі загальною площею  57 кв. м. Нею народний депутат володіє в спільній власності з дружиною і одним із синів.

Автопарк парламентарія складається з двох автомобілів - ВАЗ 21063 1992 року випуску і Daewoo Nexia 1997 року випуску.

Зарплата Якова Безбаха в 2017 році склала 247 тисяч гривень. Крім того, народний депутат в якості компенсацій, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, отримав ще майже півмільйона гривень.

На банківському рахунку політика знаходиться 150 тисяч гривень. Готівкою у Якова Безбаха задекларовано 184 тисячі гривень.

Особисте життя і сім'я

Народний депутат надає перевагу спокійному способу життя. Хобі - шахи, риболовля.

Дружину Якова Безбаха звуть Лідія. У подружжя двоє синів - Валерій і В'ячеслав.

Фото і відеоДата народження
08 вересня 1957
Країна
Україна
Соцмережі