Дата народження
24 травня 1974
Країна
Україна
Соцмережі

Ігор Янковський

Ігор Янковський: крадій-благодійник

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\Igor-Iankovskyi_2017-3-e1508351774999-800x445.jpg

Євросоюз обіцяв затягнути відкриття безвізового режиму, поки Україна не пересаджає всіх своїх корупціонерів. До їх списку потрапили син і батько – Ігор і Микола Янковські. Зокрема, проти них західні журналісти зібрали купу компромату. Після цього Янковські звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про захист чесного бізнесу від наклепу. Цікаво, що ще лежало в тому конверті, крім листа? Це пресі невідомо. На чому ж базується фінансовий добробут української золотої молоді? Що ховається за маскою доброго мецената?

Біографія

Янковський Ігор Миколайович з'явився на світ 24 травня 1974 року. Його малою батьківщиною є місто Кам'янське, яке тоді ще називалося Дніпродзержинськом (Дніпропетровська область).

Ігор Янковський народився у впливовій родині. Його батько Микола був промисловцем і політичним діячем. Пізніше у міжнародній пресі його прозвали символом української корупції.

https://ru.espreso.tv/video/66064

Ще у радянські часи Микола Янковський потрапив до лав директорів Горлівського заводу «Стирол». Після розпаду Радянського союзу Микола Янковський приватизував завод і став заправляти ним разом зі своїм сином. У нарощуванні великого сімейного капіталу значною мірою допомогли офшорні зони.

У середині 90-х рр. Микола Янковський став депутатом Донецької Ради. У 1999-му році він отримав мандат парламентського нардепа.

Микола Янковський перебував у «Партії Регіонів». Розквіт бізнесу його сім'ї припав на період президентства Віктора Януковича.

Цікаво, що Миколі Янковському належить звання Героя України. За які ж заслуги?

Мати Ігоря Янковського – Валентина – дещо простіша за свого чоловіка. У радянські часи вона була інженером, хіміком та технологом.

Загалом родина не бідувала.

Освіта

Після школи Ігор Янковський вступив у медучилище, яке закінчив з відзнакою. Потім він отримав хорошу вищу освіту. 

Спершу Ігор Янковський навчався у Міжнародному науково-технічному інституті. Через два роки Ігор Янковський вирушив до Нью-Йорку, де вступив в Long Island University CW Post. Там він осягав фінансову сферу.

Бізнес

Батьківський промисел повністю визначив майбутню кар'єру сина.

Ще у 1995-му році Ігор Янковський став долучатися до сімейного бізнесу. Тоді разом з татом він брав участь у створенні концерну «Стирол», який згодом став великим гравцем хімічного комплексу. 

Основною спеціалізацією «Стиролу» було виробництво аміаку, полімерних матеріалів, азотних мінеральних добрив і фармпрепаратів. В обов'язки Ігоря Янковського входив розвиток торгівлі з іншими країнами. Ігор також займався впровадженням європейських стандартів.

У 2009-му році багатий син свого батька став членом наглядової ради концерну «Стирол». Тоді ж він обійняв посаду глави аудиторського комітету. У його рамках Ігор Янковський займався координацією внутрішніх корпоративних комунікацій.

У 2010-му році концерн «Стирол» був проданий. За деякими даними, його новим власником став олігарх Дмитро Фірташ.

Після продажу сімейного бізнесу Ігор Янковський зайнявся торгівлею, фінансовою та інвестиційною діяльністю на світових фінансових ринках.

Варто відзначити, що роботу в компанії батька Ігор Янковський поєднував із веденням власного бізнесу.

У 2001-му році він відкрив свою фірму. Ігор Янковський заснував групу компаній «Diamond Sphere Group». У її структурі підприємства, що займаються видобутком корисних копалин, аграрні, фінансові, транспортні та інші компанії.

Благодійність

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\phoca_thumb_l__mg_1918-800x445.jpg

Підприємець також приділяє увагу благодійності.

У 2012-му році разом зі своєю дружиною Світланою Ігор Янковський заснував благодійний фонд. Він отримав назву «Ініціатива заради майбутнього». Місія фонду – відшукувати та розвивати творчі обдарування серед дітей та молоді. З цією метою «Ініціатива заради майбутнього» проводить різні заходи.

У 2014-му році фонд почав займатися соціальною реабілітацією дітей, які прибули із зони АТО.

У 2017-му році Ігор Янковський відкрив новий благодійний проект. Ним став «Будинок Інновацій». Проект являє собою медійний ресурс, який висвітлює наукову сферу України. Періодично «Будинок Інновацій» спільно з іншими організаціями проводить конкурси та інші заходи, що стимулюють новаторство в українській науці.

Сім'я

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\image20000.jpg

Ігор Янковський одружений зі Світланою Сухіною. У 2001-му році у пари народився первісток – син Олександр. Через 6 років родина знову поповнилася. На світ з'явилася дочка Маргарита.

Сім'я проживає в угорському селі Телки. Очевидно, Ігор Янковський є його найбагатшим жителем.

Компромат і скандали

У 2012-му році весь світ дізнався, що Україна не бідна, точніше бідна, але не для всіх. 270 тис. євро – рівно стільки заплатив Ігор Янковський за зустріч із колишнім президентом Франції Ніколя Саркозі. Правда, рандеву додавалося як бонус. Вищевказану суму син багатого тата заплатив за бочку вина, яка продавалася на аукціоні

До речі, благородний напій раніше знаходився у винній колекції Ніколя Саркозі. За таку велику ціну дружина екс-президента Франції пообіцяла, що вино до покупця привезе особисто у компанії з чоловіком.

Ігор Янковський повідомив, що не має наміру пити придбане вино. Він планує продати його на аукціоні в Україні за вищою ціною.

У 2013-му році публіку шокував український вечір, організований Ігорем Янковським у рамках Каннського кінофестивалю. На ньому злиденна Україна частувала гостей дорогими стравами. Зокрема, присутніх пригощали чорною ікрою.

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\_9FYDvDGrdMCq.jpg

У 2016-му році представники групи компаній «Diamond Sphere Group» повідомили у ЗМІ про масштабне інформаційне цькування Ігоря Янковського. Йшлося про численні повідомлення, які розкривають протизаконні дії підприємця. 

За словами представників компанії, після публікації статті в журналі «AND Magazine» до них почали регулярно надходити погрози про розправу. У матеріалі йшлося про те, як сім'я Янковського відмиває гроші.

У свою чергу, представники видання стверджують, що їм не знайоме ім'я Ігоря Янковського. Стаття про українського підприємця у них не публікувалася.

Інші ж джерела продовжують приводити здогади та факти про те, як сім'я Янковських ухилялася від податків. Як повідомляють експерти, свої гроші Янковські відмивали через Угорщину, Монако і США. Сума відмитих коштів перевищує 300 млн USD.

За деякими даними, Ігор і Микола Янковські тісно співпрацюють з бойовиками ДНР. Зокрема, стало відомо, що у 2016-му році «Стиролбіофарм» забезпечував постачання медикаментів для сепаратистів. Глава самопроголошеної республіки також подякував благодійникам за справну сплату податків до бюджету їхньої держави. 

Ходять чутки, що замість медикаментів Янковські постачали терористам наркотики. Але ця плітка не має жодних підтверджень.

«Стиролбіофарм» продовжує свою діяльність в зоні АТО.

У 2017-му році стало відомо, що Генеральна прокуратура України відкрила справу проти Ігоря Янковського. Кримінальне провадження було розпочато за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, членами містобудівної комісії Миколаївської міської ради та окремими депутатами Миколаївської міської ради. Але яке відношення має Ігор Янковський до Міськради Миколаєва? Як з'ясувалося, він є причиною великої проблеми, з якою пов'язаний довгий ланцюг державних діячів.

Як стало відомо, ще у 2011-му році компанія «Нерейінтертранс» отримала від Миколаївської міської ради дозвіл на створення проекту землеустрою для відведення території в оренду. Так 150 га були передані в оренду на 25 років компанії, підконтрольній Ігорю Янковському. 

Цікаво, що відведена територія є акваторією Бузького лиману. Вона вважається внутрішніми водами під лиманами. З цієї причини розпоряджатися цією територією може тільки центральна влада.

Варто також зазначити, що за паперами на відведеній території повинні були розташуватися термінал сипучих вантажів, підхідний канал та операційна акваторія. 

Насправді ж Ігор Янковський збирався будувати приватний морський порт. Його запланована потужність перевантаження становила 13 млн тонн на рік. Порт повинен був відвантажувати зерно, метал мінеральні та будівельні матеріали.

Статок

Ігор Янковський не публікує інформацію про свої доходи.

У 2012-му році журнал «Forbes» підрахував прибутки його батька. За оцінками журналістів, статок Миколи Янковського налічує 313 млн USD. Так тодішній «регіонал» зайняв 25-е місце в чарті найбагатших українців. Цікаво, що за словами самого Миколи Янковського, він до цього часу проживає у скромному містечку Горлівка.

У 2012-му році Ігор Янковський придбав шикарний будинок у Нью-Йорку. За нове житло підприємцю довелося викласти 22,375 млн USD. Потім журнал «The New York Times» назвав цю угоду найбільшою за тиждень у сфері нерухомості.

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\50bf5081d876e.jpeg
G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\50bf5095d949b.jpeg
G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\50bf50cd3af48.jpeg
G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\50bf50e7b9c6d.jpeg
G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\11 Ноябрь\26-30\27\Фотки Янковский\50bf5103c3aae.jpeg

Маєток розташований на Манхеттені у Нью-Йорку.

У будинку є де відпочити та розважитися. Крім чотирьох спалень, є одна спальня-люкс, яка займає весь поверх. У маєтку також є медіа-кімната, фітнес-зал, масажний кабінет, дві тераси, сад і величезний басейн.

Відомо, що сім'я Янковських володіє віллою у Франції.

У ЗМІ повідомляється, що компанії Янковських видавали своїм бенефіціарам так звані кредити, які витрачалися на покупку нерухомості та елітних автомобілів.

Дата народження
24 травня 1974
Країна
Україна
Соцмережі