Дата народження
21 серпня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
162
Ігор Кононенко

Український бізнесмен і політичний діяч, народний депутат України, перший заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка". Одружений, 3 дітей.

Біографія

Ігор Кононенко народився в 1965 році. Випускник автомобільно-дорожнього інституту в Києві. Проходив службу в Радянській армії, де зустрівся і подружився з Петром Порошенком.

Кар'єра

Після розпаду СРСР Ігор Кононенко активно займається бізнесом. Обіймає посади директора підприємств «Транспорт», «Біржовий дім «Україна» і «Київського автотранспортного підприємства».
Кар'єра і життя Ігоря Кононенко тісно пов'язані з Петром Порошенком. Політик є бізнес-партнером майбутнього голови держави. Працював у радах або займав керівні пости в низці підприємств Порошенка. Також веде справи інвестиційної компанії «ВІК», страхової компанії «Країна» й інших.
У другій половині 2000-х Ігор Кононенко стає політиком. Із 2006 по 2014 роки безперервно засідає в столичній міськраді.

Досягнення

Ігор Коненко стає членом парламенту у 2014 році від «Блоку Петра Порошенка». Є заступником голови фракції, а також засідає в комітеті з паливних і енергетичних питань.

Чутки й скандали

Ім'я Кононенка пов'язують із корупційними схемами за президентства Порошенка. Відкрито називається «смотрящим» нової влади. Прозваний «сірим кардиналом» Верховної Ради, й багато в чому є одним з найбільш впливових людей сучасної України, що приховується від громадськості.
Заявляється, що саме Кононенко пов'язує президента з партнерами по парламенту, а також олігархами. Неодноразово звинувачувався в лобіюванні інтересів окремих фірм і людей, а також покриванні різних корупційних схем.
У 2016 році тодішній міністр торгівлі Айварас Абромавічус відкрито звинуватив Ігоря Кононенка у втручанні в справи відомства, лобіюванні інтересів своїх структур і спробі призначення на міністерські пости «своїх людей».
Став фігурантом «панамгейта», коли побічно підтвердилася інформація про наявність у Кононенка і Порошенка спільних офшорних рахунків, через які проходили сотні мільйонів доларів.
Ігоря Кононенка звинувачували в перешкоджанні реформам і розкраданні державних коштів.
У 2017 році з'явилася інформація, що Кононенка отруїли ртуттю, і він нібито проходив лікування за кордоном. Однак дана версія ніколи не була підтверджена офіційно.

Статки та джерела доходів

До свого приходу в парламент бізнесмен і політик декларував доходи розміром 30 мільйонів гривень на рік. Пізніше доходи офіційно зменшилися в два рази. Кошти надійшли в якості дивідендів від діяльності його бізнес-активів. Офіційно є бенефіціаром компаній «ВІК», «Медсервіс плюс», «Київгейт», «Європейський дім», «Країна», «Богдан-моторс» і ще цілої низки інших.
Нардеп володіє земельними ділянками, житловими будинками та квартирами в столиці. Загальна вартість об'єктів нерухомості оцінюється майже в 2 мільярди гривень. Має великі суми готівки - майже 7 мільйонів гривень і по мільйону в євро й доларах.

Особисте життя і сім'я

Ігор Коненко має дружину Лілію і трьох дорослих дітей - Віталія, Дарину та Ольгу.

Дата народження
21 серпня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі