Ігор Кононенко
  • Дата народження
    21 серпня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Кононенко
3327

Ігор Кононенко

Ігор Кононенко: товариш по службі п'ятого президента і фігурант безлічі корупційних схем

Ігор Кононенко - Фото 1

Ігор Кононенко — близький друг Петра Порошенка, якого пов'язують з корупційними схемами. Його звинувачували у лобіюванні інтересів своїх компаній і людей, яких Кононенко розставляв на ключові посади в держпідприємствах.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Ігор Віталійович Кононенко народився 21 серпня 1965 року в місті Київ.

Освіта

Ігор Кононенко навчався в сорок п'ятій київській школі. Після її закінчення він вступив до автомобільно-дорожнього інституту. У 1989 році отримав диплом економіста.

Кононенко в 1984 році перервав навчання в ВНЗ, оскільки був призваний в армію. Під час служби познайомився з Петром Порошенком.

Сім'я

Дружину народного депутата звуть Лілія. Вона працює в благодійному фонді свого чоловіка.

Ігор Кононенко - Фото 2

У подружжя троє дітей. У 1988 році народився син Віталій. У 1994 — донька Дарина, а через п'ять років ще одна дочка Ольга.

Віталій отримав диплом в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Працює спортивним директором в Міжнародній тенісній академії в Києві.

Про Ольгу та Дарину відомо, що вони навчалися у престижних навчальних закладах Франції, Швейцарії та Великобританії. Старша дочка Кононенко спеціалізується на туризмі (працює в готелі "Прем'єр Палас"), молодша — дизайні одягу.

Кар'єра

На останніх курсах автомобільно-дорожнього інституту Ігор Кононенко був секретарем комітету комсомолу ВНЗ. Потім працював в міському штабі студентського загону, де був заступником директора одного з підрозділів.

Ігор Кононенко займався підприємницькою діяльністю після закінчення інституту.

У 1992 році він разом зі своїм товаришем по службі Петром Порошенком почав працювати в "Біржовому будинку "Україна". Через рік Кононенко став членом створеного концерну "Укрпромінвест", яким Петро Порошенко керував разом зі своїм батьком Олексієм.

Ігор Кононенко - Фото 3

Серед профільних у концерні — підприємства харчової галузі ("Roshen"), автомобілебудування (ТОВ "Богдан"), медіа-компанії (П'ятий канал"), а також у фінансовій сфері (банк "Мрія"). У цьому концерні Ігор пропрацював протягом двох десятків років (з перервами) на топ-посадах.

Ігор Кононенко подався в політику ще в 2002 році. Він два рази безуспішно балотувався до Верховної Ради. Обидва рази його прізвище опинялось у списку партії "Наша Україна" на непрохідних місцях. Сто п'ятдесят п'ятий в 2002 і двісті сімнадцятий в 2006 році.

Однак потрапити у місцеві органи влади для Кононенко виявилося куди простіше. З 2006 року і протягом восьми років він був депутатом Київської міської ради. Входив до Блоку Леоніда Черновецького. Після того, як міський голова Києва залишив Україну, Кононенко став творцем і керівником фракції "Ініціатива".

Ігор Кононенко - Фото 4

У 2014 році був обраний до Київради під одинадцятим номером партії "УДАР". Перед виборами в парламент політсила нового мера столиці і президентська партія "Солідарність" об'єдналися в Блок Петра Порошенка. З ним Ігор Кононенко вперше став народним депутатом.

На парламентські вибори йшов як голова наглядової ради страхової компанії "Країна" та голова наглядової ради інвестиційного фонду "ВІК".

Як керівник міського штабу Блоку Кононенко курував місцеві вибори в столиці. У парламенті він є заступником фракції БПП.

У Верховній Раді він входить до комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Народний обранець — член груп з міжпарламентських зв'язків з Китаєм і Австрією.

Ігор Кононенко відвідав всього сімдесят дев'ять відсотків засідань у Верховній Раді. У комітеті його бачили ще рідше — тридцять сім відсотків відвідувань.

Ігор Кононенко - Фото 5

Народний обранець зробив дев'ять депутатських запитів і став автором, або співавтором тридцяти восьми законодавчих ініціатив. Виступив Ігор Кононенко в стінах Верховної Ради тільки сім разів.

Компромат

Ігоря Кононенка за час президентства його друга Петра Порошенка називали і "смотрящим", і "сірим кардиналом" парламенту. Неодноразово його ім'я звучало в корупційних скандалах, де був замішаний і сам глава держави.

Народного депутата пов'язували з тим, що у 2016 році міністр торгівлі Айварас Абромавичус змушений був залишити свою посаду.

Литовський реформатор на українській службі заявляв, що Кононенко втручається в справи його міністерства і призначає потрібних йому людей до керівництва державних підприємств.

За словами Абромавичуса, Кононенко просував на високі посади людей, у яких в резюме зазначались посади консультанта або радника.

Ігор Кононенко - Фото 6

Сам парламентар всі звинувачення заперечував і говорив, що немає ніяких доказів його втручання в справи міністерства торгівлі.

Дмитро Крючков, колишній керівник холдингової компанії "Енергомережа" передав журналістам передачі "Схеми" лист, в якому розповів, як Кононенко і Порошенко заробляли мільйони на аферах в енергетиці.

Крючков зазначив, що президент і його близький друг отримували до трьох чвертей від доходу "Енергомережі". Це підприємство взяло під контроль роботу кількох обленерго відразу після приходу Порошенка до влади.

Пізніше Крючков дав свідчення в суді, в яких розповів про те, що "люди Порошенка" запропонували поділитися частиною корпоративних прав "Енергомережі". На ці теми він спілкувався саме з Кононенком.

Все той же Крючков зміг отримати контроль над "Харківобленерго" саме за допомогою Ігоря Кононенка, а також ще одного народного депутата харків'янина Ігоря Котвицького і губернатора Харківської області Ігоря Райнін. Завдяки цьому з підприємства глава "Енергомережі" вивів кілька мільйонів гривень.

Ігор Кононенко - Фото 7

З 2013 по 2015 рік "Кузня на Рибальському", яка належала Кононенку і Порошенку здійснювало дуже дивні закупівлі. За два роки підприємство, яке займається суднобудуванням, придбало дві тисячі тонн сиру і понад двісті тонн сухого молока. На думку журналістів, це могло свідчити про ухилення від сплати податків.

Представники експортера компанія Milkiland заявила, що фізично на "Кузню" молочна продукція не надходила, а реалізовувалася від імені цього підприємства.

Суднобудівне підприємство робило це, нібито для взаємозаліку податкової заборгованості тим, і тепер мало право на компенсацію ПДВ від держави. Однак така вигода для "Кузні" дуже маленька, що може свідчити, швидше за все, про іншу вигоду, а саме сплату податку на прибуток.

Його логіка проста: коли прибутку немає, податок платити нема з чого. За останні півтора десятка років підприємство відчутний прибуток декларувало лише двічі, решту часу звітує або збиток, або "вихід в нуль".

Підозрювали Ігоря Кононенка і в тому, що він отримав два гектари землі за заниженими цінами. У 2010 році його інвестиційний фонд отримав в оренду землю. На той момент Кононенко був депутатом міської ради Києва. Ціна становила три відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік.

У 2010 році ця сума дорівнювала шести з половиною мільйонам гривень. Однак за три роки до цього, коли землю орендувала інша компанія, ця ціна була в чотири рази більше.

Парламентарія також підозрювали ще в декількох аферах з нерухомістю:

У 2018 році компанії зі сфери впливу Ігоря Кононенка без аукціону отримала спеціальний дозвіл на розробку чотирнадцяти мільйонів тонн літієвої руди. "Петро-Консалтинг" отримало доступ до родовища, вартість запасів якого становить більше двох з половиною мільярдів доларів.

Ігор Кононенко - Фото 8

У 2019 році у ряді європейських країн почали розслідування проти українських високопосадовців. Порошенко, Кононенко і Гладковського підозрюють у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків, приховуванні володіння компаніями на території Європейського Союзу.

Народний депутат-втікач Олександр Онищенко через журналістів опублікував листування, яке він вів з колегами по парламенту, щодо того за які законопроекти потрібно голосувати. Так, Ігор Кононенко просив переговорити Онищенко з Юлією Тимошенко і віддати свої голоси за певний законопроект.

Декларація

Ігор Кононенко в декларації за 2018 рік вказав, що він і його сім'я володіють двома земельними ділянками. Нерухомість, загальною площею майже в сім тисяч квадратних метрів, знаходиться в Київській області.

Кононенко задекларував житловий будинок і квартиру в столиці. В Іспанії народний обранець орендує ще один житловий будинок.

Ігор Кононенко - Фото 9

З рухомого майна парламентарій задекларував ювелірні прикраси, брендовий одяг, швейцарські годинники, електроніку і меблі.

Автомобільний парк сім'ї Кононенко складається з п'яти автомобілів. Трьома з них (BMW 550, Audi A8 та Mercedes-Benz ML 63) Ігор та Лілія володіють на правах довіреності. Ще дві машини Subaru WRX STI і BMW Х1 записані на сина і старшу дочку.

Ігор Кононенко - Фото 10

Ігор Кононенко — акціонер і власник ряду підприємств у фінансовій, інвестиційній та інших сферах.

Парламентарій за 2018 рік заробив двадцять мільйонів гривень. Його дружина — півмільйона. Дохід за 2018 рік сина Ігоря Кононенка склав майже двісті тисяч гривень, а старшої доньки — дев'яносто дві тисячі гривень.

На банківських рахунках Ігор Кононенко зберігає три мільйони шістсот тисяч гривень. Готівковими коштами у нього є чотириста тисяч доларів, вісімсот тисяч євро і чотириста двадцять тисяч гривень.

У Лілії Кононенко в банку є півмільйона доларів, двадцять тисяч гривень. "Готівкою" у неї двадцять тисяч євро і двадцять три тисячі доларів.

Відео

Згадки про персону