Дата народження
24 січня 1970
Країна
Україна
Соцмережі
978

Ігор Котвіцький

Ігор Котвицький: близький друг Авакова, якого поліція охороняє безкоштовно

Ігор Котвицький найближчий сподвижник Арсена Авакова. Завдяки цьому його охороняє Нацполіція безкоштовно. Харківський парламентарій - один з найбагатших у Верховній Раді. Його підозрювали в шахрайстві в особливо великих розмірах і незаконному збагаченні.

Біографія

Ігор Олександрович Котвицький народився 24 січня 1970 року в Харкові.

Освіта

Після закінчення вісімдесят восьмої школи у Харкові, Ігор Котвицький був призваний до лав радянської армії.

Потім в період з 1999 по 2014 рік він отримав цілих чотири освіти. Ігор Котвицький має дипломи провізора, економіста, фінансиста і юриста.

За один рік (2014 рік) він зумів закінчити юридичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна і стати кандидатом юридичних наук.

Сім'я

Колишня дружина Ігоря Котвицького - Алла. Народилася в 1972 році. Вищу освіту здобула в Національному фармацевтичному університеті та на економічному факультеті Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

У 2002 році стала кандидатом, а через шість років - доктором фармацевтичних наук. З 1989 року працює в Національному фармацевтичному університеті. З 2017 року Алла Котвицька - ректор цього навчального закладу.

У подружжя Котвицьких є одна дитина - дочка Віолетта. У 2016 році вона вступила в Національний фармацевтичний університет. Однак провчившись рік, покинула навчання в Україні і перебралася до Швейцарії. Тут вона навчається в IHЕTTI School of Hotel Management.

Кар'єра

Першим місцем роботи майбутнього народного депутата стало Харківське спеціалізоване монтажне управління №1. Тут Котвицький протягом двох місяців був монтажником.

Потім кар'єра харків'янина пішла вгору. Він зайняв місце заступника генерального директора компанії "Хургарекс". На цій посаді Ігор Котвицький працював всього дев'ять місяців.

З липня 1993 року і по 2014 рік він обіймав керівні посади у акціонерному товаристві "Інвестор", яке належало нинішньому міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Також Котвицький був головою наглядової ради банку "Базис".

Ігор Котвицький два рази був помічником народних депутатів. У четвертому скликанні у Олександра Ткаченко з комуністичної партії, а в сьомому - у Віталія Данилова з "Батьківщини". Свої обов'язки Котвицький виконував на громадських засадах.

Харків'янин двічі, у 2006 і 2007 році балотувався до Верховної Ради за списками "Нашої України". Однак обидва рази номер Котвицького виявлявся непрохідним.

Зате у тому ж 2006 році він зміг пройти до харківської обласної ради також з партією "Наша Україна". Через чотири роки Ігор Котвицький вже в лавах "Батьківщини" знову переміг на виборах до обласної ради.

У 2014 році Ігор Котвицький знову балотувався в український парламент. На цей раз його ім'я виявилося сорок восьмим у списку Народного фронту. З третьої спроби харків'янин все-таки отримав депутатський мандат.

Парламентарій входить до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Крім того, він є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, Чехією, Ізраїлем, Вірменією, Китаєм, Італією і Німеччиною.

Народний обранець відвідав вісімдесят сім відсотків засідань в парламенті. А ось в комітеті він з'являвся рідше. Ігор Котвицький був присутнім всього на трохи більше половини усіх засідань.

З листопада 2014 року політик зробив двадцять чотири депутатські запити і взяв участь у створенні шістдесяти законопроектів. Виступав у стінах Верховної Ради харківський парламентарій всього раз. Це сталося 30 червня 2015 року. Ігор Котвицький виявився небагатослівним. Він всього лише попросив передати слово іншому народному депутату.

Арсен Аваков нагородив свого бізнес-партнера цілим арсеналом з шести пістолетів.

Компромат

Влітку 2015 року Ігор Котвицький чотирма траншами вивів з "Ощадбанку" сорок мільйонів доларів на рахунки панамської фірми у швейцарський банк.

Проти народного депутата було порушено кримінальну справу. Однак прокуратура, не побачивши ознак злочину, закрила справу.

Харків'янин став фігурантом ще однієї кримінальної справи. Національне антикорупційне бюро підозрювала його в легалізації (відмиванні) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом, зловживанням владою або службовим становищем і незаконному збагаченні. Однак і ця справа була закрита через нестачу доказової бази.

Журналісти виявили, що парламентарія безкоштовно охороняє Національна поліція. З чуток, такого привілею Котвицький домігся завдяки тісній дружбі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

У грудні 2017 року журналісти програми "Наші гроші" були пограбовані перед будинком Ігоря Котвицького. За словами потерпілих, під час зйомок за допомогою коптера до них підійшов чоловік і забрав планшет, яким керувалася повітряна камера.

Пізніше планшет виявився у охорони народного депутата. Журналісти написали заяву в поліцію. Однак правоохоронці не знайшли складу злочину і закрили справу. Потерпілі дізналися про це тільки через чотири місяці.

Журналісти неодноразово фіксували, як кортеж народного обранця порушував правила дорожнього руху. Більш того, один з таких випадків стався прямо на очах правоохоронців. Однак патрульні не звернули на це увагу.

У 2017 році народний депутат Сергій Лещенко заявив, що в країні існує група Авакова, яка готова при можливості захопити владу. Розповідаючи про бізнес-підрозділ групи, згадав і прізвище Котвицького. Також представник від БПП розповів, що харківський парламентарій став власником родовищ літієвих руд.

Крім того, ім'я політика пов'язували з фірмами, які незаконно отримали та видобували уран.

Кнопкодавив народний обранець лише раз. 15 січня 2015 року парламентарій, як і багато його колег порушив закон про персональне голосування.

У 2018 році Ігор Котвицький проголосував за законопроект №6688, який був спрямований на обмеження свободи слова в інтернеті.

Декларація

Народний обранець зазначив в електронній декларації, що володіє чотирма квартирами. Три з них знаходяться в рідному Харкові, одна - в Києві. Дві харківські квартири і одну київську він придбав в 2013 році. Ці покупки обійшлися йому на суму в шістнадцять мільйонів гривень.

Є у Котвицького і житлові будинки в Харківській області: у селищі Високий та селі Бугаївка. З нерухомості політик ще вказав п'ять машиномісць і три депутатських приймальні.

У декларації парламентарій зазначив п'ятнадцять видів одягу провідних світових брендів (Kiton, Hermes, Gucci і інші).

Ігор Котвицький володіє двадцятьма сімома наручними годинниками. Це найбільша кількість серед всіх народних обранців. Також парламентарій володіє великою кількістю меблів (спальний гарнітур, люстри, столові сервізи та інше), а також ювелірним прикрасами (запонки).

Автомобільний парк представлений двома автомобілями. Однак ні одним з них Котвицький особисто не володіє. Brabus B63-620 2014 року випуску належить батькові народного депутата - Олександру Феліксовичу, а Toyota Land Cruiser 200 2016 року випуску він орендує у "Інвестора-Нафтогазу".

Ігор Котвицький володіє квадроциклом Can-Am Commander LTD вартістю сто тридцять тисяч гривень і причепом HEKU ANH.

Харківському парламентарю належить тридцять відсотків від загального капіталу компанії "Кісет", яка займається роздрібною торгівлею тютюнової продукції. П'ять відсотків ТОВ "Сахалінське", що надає допоміжні послуги в сфері видобутку нафти і природного газу.

За п'ятдесят відсотків - ТОВ "Інвестор-Аттика" і "Сахалінське-1". Перша фірма надає в оренду і лізинг машини, обладнання та матеріальні кошти, друга - видобуває природний газ. На сто відсотків Котвицькому належить ТОВ "Енерджі Актив". Компанія надає в оренду і управляє власною або орендованою нерухомістю.

Крім зазначених вище фірм, Ігор Котвицький є кінцевим бенефіціаром у ТОВ "Готель Чічіков", "Інвестор-Нафтогаз", "Актив Газ Ресурс", "Каде-Ресурс", "Енергія-95".

Зарплата політика у Верховній Раді склала двісті п'ятдесят одну тисячу. Відсотки від банківських вкладів принеси парламентарю більше п'ятнадцяти з половиною мільйонів гривень. Дивіденди склали сто п'ятдесят мільйонів.

Десять мільйонів гривень Котвицький отримав у якості часткового повернення позики, а п'ятнадцять мільйонів - це часткове повернення фінансової допомоги. Майже чотири мільйони гривень - дохід політика  від відчуження рухомого майна.

На рахунку в банках Ігор Котвицький зберігає дев'ятнадцять мільйонів гривень, десять з половиною мільйонів доларів і півмільйона євро. Готівкою у нього задекларовано двісті шістдесят мільйонів гривень, мільйон доларів і три сотні сорок тисяч євро.

У декларації парламентарій також вказав право на вимогу. Всього ця сума становить п'ять з половиною мільйонів гривень. Поворотна фінансова допомога становить сто сім мільйонів гривень.

У Ігоря Котвицького майже на чотирнадцять мільйонів гривень активів в дорогоцінних металах. Народний депутат зайняв більше двох мільйонів гривень.

ВідеоДата народження
24 січня 1970
Країна
Україна
Соцмережі