Ігор Котвіцький
  • Дата народження
    24 січня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Котвіцький
3387

Ігор Котвіцький

Ігор Котвицький: близький друг Авакова, якого поліція охороняє безкоштовно

Ігор Котвіцький - Фото 1

Ігор Котвицький найближчий сподвижник Арсена Авакова. Завдяки цьому його охороняє Нацполіція безкоштовно. Харківський парламентарій - один з найбагатших у Верховній Раді. Його підозрювали в шахрайстві в особливо великих розмірах і незаконному збагаченні.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Компромат
  5. Декларація
  6. Відео

Біографія

Ігор Олександрович Котвицький народився 24 січня 1970 року в Харкові.

Освіта

Після закінчення вісімдесят восьмої школи у Харкові, Ігор Котвицький був призваний до лав радянської армії.

Потім в період з 1999 по 2014 рік він отримав цілих чотири освіти. Ігор Котвицький має дипломи провізора, економіста, фінансиста і юриста.

За один рік (2014 рік) він зумів закінчити юридичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна і стати кандидатом юридичних наук.

Сім'я

Колишня дружина Ігоря Котвицького - Алла. Народилася в 1972 році. Вищу освіту здобула в Національному фармацевтичному університеті та на економічному факультеті Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

У 2002 році стала кандидатом, а через шість років - доктором фармацевтичних наук. З 1989 року працює в Національному фармацевтичному університеті. З 2017 року Алла Котвицька - ректор цього навчального закладу.

У подружжя Котвицьких є одна дитина - дочка Віолетта. У 2016 році вона вступила в Національний фармацевтичний університет. Однак провчившись рік, покинула навчання в Україні і перебралася до Швейцарії. Тут вона навчається в IHЕTTI School of Hotel Management.

Ігор Котвіцький - Фото 2

Кар'єра

Першим місцем роботи майбутнього народного депутата стало Харківське спеціалізоване монтажне управління №1. Тут Котвицький протягом двох місяців був монтажником.

Потім кар'єра харків'янина пішла вгору. Він зайняв місце заступника генерального директора компанії "Хургарекс". На цій посаді Ігор Котвицький працював всього дев'ять місяців.

З липня 1993 року і по 2014 рік він обіймав керівні посади у акціонерному товаристві "Інвестор", яке належало нинішньому міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Також Котвицький був головою наглядової ради банку "Базис".

Ігор Котвицький два рази був помічником народних депутатів. У четвертому скликанні у Олександра Ткаченко з комуністичної партії, а в сьомому - у Віталія Данилова з "Батьківщини". Свої обов'язки Котвицький виконував на громадських засадах.

Ігор Котвіцький - Фото 3

Харків'янин двічі, у 2006 і 2007 році балотувався до Верховної Ради за списками "Нашої України". Однак обидва рази номер Котвицького виявлявся непрохідним.

Зате у тому ж 2006 році він зміг пройти до харківської обласної ради також з партією "Наша Україна". Через чотири роки Ігор Котвицький вже в лавах "Батьківщини" знову переміг на виборах до обласної ради.

У 2014 році Ігор Котвицький знову балотувався в український парламент. На цей раз його ім'я виявилося сорок восьмим у списку Народного фронту. З третьої спроби харків'янин все-таки отримав депутатський мандат.

Ігор Котвіцький - Фото 4

Парламентарій входить до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Крім того, він є членом груп з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, Чехією, Ізраїлем, Вірменією, Китаєм, Італією і Німеччиною.

Народний обранець відвідав вісімдесят сім відсотків засідань в парламенті. А ось в комітеті він з'являвся рідше. Ігор Котвицький був присутнім всього на трохи більше половини усіх засідань.

З листопада 2014 року політик зробив двадцять чотири депутатські запити і взяв участь у створенні шістдесяти законопроектів. Виступав у стінах Верховної Ради харківський парламентарій всього раз. Це сталося 30 червня 2015 року. Ігор Котвицький виявився небагатослівним. Він всього лише попросив передати слово іншому народному депутату.

Ігор Котвіцький - Фото 5

Арсен Аваков нагородив свого бізнес-партнера цілим арсеналом з шести пістолетів.

Компромат

Влітку 2015 року Ігор Котвицький чотирма траншами вивів з "Ощадбанку" сорок мільйонів доларів на рахунки панамської фірми у швейцарський банк.

Проти народного депутата було порушено кримінальну справу. Однак прокуратура, не побачивши ознак злочину, закрила справу.

Харків'янин став фігурантом ще однієї кримінальної справи. Національне антикорупційне бюро підозрювала його в легалізації (відмиванні) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом, зловживанням владою або службовим становищем і незаконному збагаченні. Однак і ця справа була закрита через нестачу доказової бази.

Журналісти виявили, що парламентарія безкоштовно охороняє Національна поліція. З чуток, такого привілею Котвицький домігся завдяки тісній дружбі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Ігор Котвіцький - Фото 6

У грудні 2017 року журналісти програми "Наші гроші" були пограбовані перед будинком Ігоря Котвицького. За словами потерпілих, під час зйомок за допомогою коптера до них підійшов чоловік і забрав планшет, яким керувалася повітряна камера.

Пізніше планшет виявився у охорони народного депутата. Журналісти написали заяву в поліцію. Однак правоохоронці не знайшли складу злочину і закрили справу. Потерпілі дізналися про це тільки через чотири місяці.

Журналісти неодноразово фіксували, як кортеж народного обранця порушував правила дорожнього руху. Більш того, один з таких випадків стався прямо на очах правоохоронців. Однак патрульні не звернули на це увагу.

У 2017 році народний депутат Сергій Лещенко заявив, що в країні існує група Авакова, яка готова при можливості захопити владу. Розповідаючи про бізнес-підрозділ групи, згадав і прізвище Котвицького. Також представник від БПП розповів, що харківський парламентарій став власником родовищ літієвих руд.

Ігор Котвіцький - Фото 7

Крім того, ім'я політика пов'язували з фірмами, які незаконно отримали та видобували уран.

Кнопкодавив народний обранець лише раз. 15 січня 2015 року парламентарій, як і багато його колег порушив закон про персональне голосування.

У 2018 році Ігор Котвицький проголосував за законопроект №6688, який був спрямований на обмеження свободи слова в інтернеті.

Декларація

Народний обранець зазначив в електронній декларації, що володіє чотирма квартирами. Три з них знаходяться в рідному Харкові, одна - в Києві. Дві харківські квартири і одну київську він придбав в 2013 році. Ці покупки обійшлися йому на суму в шістнадцять мільйонів гривень.

Є у Котвицького і житлові будинки в Харківській області: у селищі Високий та селі Бугаївка. З нерухомості політик ще вказав п'ять машиномісць і три депутатських приймальні.

У декларації парламентарій зазначив п'ятнадцять видів одягу провідних світових брендів (Kiton, Hermes, Gucci і інші).

Ігор Котвицький володіє двадцятьма сімома наручними годинниками. Це найбільша кількість серед всіх народних обранців. Також парламентарій володіє великою кількістю меблів (спальний гарнітур, люстри, столові сервізи та інше), а також ювелірним прикрасами (запонки).

Автомобільний парк представлений двома автомобілями. Однак ні одним з них Котвицький особисто не володіє. Brabus B63-620 2014 року випуску належить батькові народного депутата - Олександру Феліксовичу, а Toyota Land Cruiser 200 2016 року випуску він орендує у "Інвестора-Нафтогазу".

Ігор Котвіцький - Фото 8

Ігор Котвицький володіє квадроциклом Can-Am Commander LTD вартістю сто тридцять тисяч гривень і причепом HEKU ANH.

Харківському парламентарю належить тридцять відсотків від загального капіталу компанії "Кісет", яка займається роздрібною торгівлею тютюнової продукції. П'ять відсотків ТОВ "Сахалінське", що надає допоміжні послуги в сфері видобутку нафти і природного газу.

За п'ятдесят відсотків - ТОВ "Інвестор-Аттика" і "Сахалінське-1". Перша фірма надає в оренду і лізинг машини, обладнання та матеріальні кошти, друга - видобуває природний газ. На сто відсотків Котвицькому належить ТОВ "Енерджі Актив". Компанія надає в оренду і управляє власною або орендованою нерухомістю.

Ігор Котвіцький - Фото 9

Крім зазначених вище фірм, Ігор Котвицький є кінцевим бенефіціаром у ТОВ "Готель Чічіков", "Інвестор-Нафтогаз", "Актив Газ Ресурс", "Каде-Ресурс", "Енергія-95".

Зарплата політика у Верховній Раді склала двісті п'ятдесят одну тисячу. Відсотки від банківських вкладів принеси парламентарю більше п'ятнадцяти з половиною мільйонів гривень. Дивіденди склали сто п'ятдесят мільйонів.

Ігор Котвіцький - Фото 10

Десять мільйонів гривень Котвицький отримав у якості часткового повернення позики, а п'ятнадцять мільйонів - це часткове повернення фінансової допомоги. Майже чотири мільйони гривень - дохід політика  від відчуження рухомого майна.

На рахунку в банках Ігор Котвицький зберігає дев'ятнадцять мільйонів гривень, десять з половиною мільйонів доларів і півмільйона євро. Готівкою у нього задекларовано двісті шістдесят мільйонів гривень, мільйон доларів і три сотні сорок тисяч євро.

У декларації парламентарій також вказав право на вимогу. Всього ця сума становить п'ять з половиною мільйонів гривень. Поворотна фінансова допомога становить сто сім мільйонів гривень.

У Ігоря Котвицького майже на чотирнадцять мільйонів гривень активів в дорогоцінних металах. Народний депутат зайняв більше двох мільйонів гривень.

Згадки про персону