Дата народження
02 червня 1977
Країна
Україна
Соцмережі

Ілля Кива: колишній борець з наркотиками і скандальний кандидат в президенти

Після Революції Гідності Ілля Кива зробив кар’єру в поліції. Його звинувачують в неадекватності, він шокує оточуючих своєю поведінкою і висловлюваннями. Глава соцпартії любить виступати на пропагандистських каналах країни-агресора. Про це повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Сім’я
 3. Освіта
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Звинувачення у хабарництві
 7. Позачергове присвоєння військових звань
 8. Скандал з батальйоном
 9. Звинувачення у шизофренії
 10. Зв’язок з криміналом
 11. Скандал з пістолетом
 12. Звинувачення в безкультур’ї
 13. Рупор агресора
 14. Скандал з партією
 15. Декларація

  Біографія

  Ілля Володимирович Кива народився в Полтаві 2 червня 1977 року.

  Сім’я

  Дід Іллі, яким він дуже пишається, Філіп Денисович Кива брав участь у Другій світовій війні, був командиром 26 ударно-штурмового батальйону. За звільнення Угорщини удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Його ім’ям назване одне з міст в Румунії.

  Про батька Киви поширена інформація, що нібито в 1985 році він був засуджений до розстрілу за грабежі і вбивства. Його злочинам присвячено документально-художній фільм «Маска смерті» з серії «Слідство вели…» з Леонідом Каневським. Він вийшов на екрани в травні 2014 року.

  Однак син спростував ці відомості. На своїй персональній сторінці в Facebook він написав про свого батька наступне. Володимир Пилипович народився в 1951 році в Полтаві. У цьому ж місті він закінчив середню школу №6 і музичну школу за класом фортепіано, вищу освіту здобув в Полтавському будівельному інституті. З 1976 року Володимир Кива працював випробувачем на військовому заводі «Знамя» і помер у віці 46 років.

  У Іллі Киви двоє дітей: дочка і син. В одному з інтерв’ю він заявив, що одружився в 15 років, а в 16 у нього народилася дочка. Син народився вже від іншої жінки. В даний час супутницею Киви є білявка Катерина Мазур. Знайомство з нею відбулося в спортзалі.

  Освіта

  Крім школи Ілля навчався в Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі і отримав спеціальність «технік-механік». Потім, як свідчить офіційна біографія, він закінчив Полтавський педінститут за спеціальністю педагог-психолог. А в 2009 році в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого (м. Харків) отримав диплом правознавця.

  Кар’єра

  В одній з опублікованих біографій написано, що Ілля Кива з 2003 по 2005 рік займався бізнесом, був директором підприємства з переробки нафтопродуктів. Правда, в одному з недавніх інтерв’ю, глава Соцпартії заявив, що бізнесом він не займається з дитинства, оскільки вважає це брудною справою.

  З 2005 по 2008 рік Ілля Кива працював директором і головним бухгалтером підприємства «Укрсвязьмонтаж». Потім два роки працював на Донецькій залізниці інженером-технологом.

  У 2010-2011 рр. він замначальника ремонту та будівництва Великої кільцевої дороги. У 2011 році два місяці захищає права споживачів у Полтавській області.

  Після Революції гідності кар’єра дипломованого педагога робить різкий поворот. У 2014 році він йде працювати в міліцію.

  Дипломований технік-механік отримує звання майора і призначається командиром патрульної служби особливого призначення «Полтавщина».

  У грудні 2014 року Арсен Аваков призначає уродженця Полтави замначальника УВС в Донецькій області. Через два місяці міліцонера переводять на таку ж посаду в Координаційний центр при штабі АТО.

  З 30 травня 2015 року Ілля Кива вже в Херсоні на посаді заступника начальника МВС області. Напередодні йому позачергово присвоєно звання підполковника міліції.

  З жовтня 2015 року полтавчанин очолив Департамент протидії незаконному обігу наркотиків при Нацполіціі.

  У квітні 2016 року омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до Міністра МВС з вимогою зняти підлеглого з цієї посади, оскільки він, на думку правозахисниці, порушує права людини, закликаючи вбивати геїв, ображає жителів окупованих районів, поширює персональні дані бійців АТО.

  Крім того, керівник Департаменту закликав відновити кримінальне переслідування за перебування в стані наркотичного сп’яніння, що викликало бурхливу реакцію в українському суспільстві.

  Деякий час Ілля Кива керував полтавським відділенням «Правого сектора», був регіональним представником цієї організації в східних областях України.

  У березні 2016 року борець з поширенням наркотиків відмовився проходити переатестацію, мотивуючи свою позицію тим, що члени комісії відчувають до нього неприязні стосунки.

  Через місяць тодішній глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе звільнила Киву з займаної посади.

  В наступному місяці колишній поліцейський вже балотувався в народні депутати по одномандатному Херсонському округу № 183.

  З липня 2017 року Ілля Володимирович вирішив зайнятися політичною діяльністю. На позачерговому з’їзді він був обраний главою Соціалістичної партії України. Це обрання призвело до розколу в рядах політсили. 3 листопада 2018 року партія висунула Киву кандидатом в Президенти України.

  Полтавець також є засновником громадського руху «Звільнення», очолює «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» і Всеукраїнську національну федерацію дворового футболу.

  Компромат

  Тільки-но з’явившись в медійному просторі, уродженець Полтави створив собі скандальну репутацію. Однак Ілля Кива в своєму Facebook пише, що дорожить своїм ім’ям і особисто проводить бесіди з тими, хто відгукується про нього негативно і просить кривдників аргументувати свою позицію. Якщо аргументувати не виходить, то, за словами кандидата в глави держави, людину «виховують і навчають культурі поведінки».

  Основні аргументи, що негативно характеризують главу соціалістів, такі.

  Звинувачення у хабарництві

  У грудні 2013 року Ілля Кива, який займав тоді посаду заступника начальника Управління у справах захисту прав споживачів Полтавської області був засуджений за ст. 368 КК України за отримання хабара в особливо великому розмірі.

  Суддя Жовтневого районного суду Полтави виніс вирок, згідно з яким оштрафував підсудного на 10 200 гривень і заборонив протягом року обіймати керівні посади.

  Оскаржувати рішення Кива тоді не став. Детальна інформація про цю справу міститься в реєстрі судових рішень України.

  Однак, коли постало питання про його призначення на посаду командира батальйону в МВС, цей вирок був переглянутий і Іллю амністували і визнали несудимим. Винесення обвинувального вироку Киві радник міністра МВС Антон Геращенко пояснив тоді переслідуванням патріотів злочинним режимом Януковича.

  Позачергове присвоєння військових звань

  Буквально за рік нинішній кандидат в Президенти виріс від лейтенанта до полковника. Всі військові звання йому присвоювалися позачергово і, як стверджують експерти, не цілком законно.

  У вересні 2014 року Міністром внутрішніх справ був підписаний наказ за № 1796 про призначення Іллі Киви лейтенантом міліції. Потім в документі звання лейтенанта було перекреслено і виправлено на майора, після чого полтавчанин став командиром батальйону.

  У лютому 2015 року майбутній соціаліст отримує достроково звання підполковника міліції, а в серпні того ж року він стає полковником. Такий стрімкий зліт порушує ст. 35 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС», згідно з яким наступне позачергове звання може присуджуватися тільки після вислуги половини терміну. Для майора цей термін становить 4 роки, для підполковника 5 років.

  Скандал з батальйоном

  У вересні 2014 майор Ілля Кива був призначений командиром батальйону «Полтавщина», що викликало невдоволення у бійців цього формування. 8 вересня вони пікетували адміністрацію Полтавської області. Своє невдоволення бійці пояснили тим, що комбат не служив в армії і у нього була судимість. Все ж формування відправили в зону АТО. У жовтні АТОшники батальйону покинули позиції на фронті і вирушили на Київ з вимогою зняти Киву.

  В кінці жовтня 2014 року Ілля був відсторонений від посади, а «Полтавщина» був розформований.

  Сам колишній комбат бунт бійців пояснив тим, що він жорстоко боровся з пияцтвом. Для того, щоб відучити підлеглих від цієї згубної звички Кива приковував винуватців кайданками до стовпів на кілька днів, фотографував і відправляв фото родичам.

  Звинувачення у шизофренії

  У серпні 2017 року нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін поширив у ЗМІ інформацію про те, що Ілля Кива хворий на шизофренію і у нього II група інвалідності за цим захворюванням. На підтвердження своїх слів депутат оприлюднив і відповідні медичні довідки.

  Крім того, Каплін звернувся до СБУ перевірити інформацію і на підставі цього заборонити Киві носити зброю і позбавити військового звання.

  У відповідь на це глава Соцпартії опублікував інші висновки медиків, які свідчать про те, що ніяких психічних відхилень у нього не виявлено, він придатний до проходження військової служби. Головним діагнозом у нього є двобічна плоскостопість. Всіх, хто поширив інформацію про шизофренію, Ілля Кива назвав ворогами і зрадниками України.

  Зв’язок з криміналом

  Недоброзичливці Киви написали про те, що, працюючи на Донбасі на посаді заступника начальника УВС Донецької області, він завів дружбу з місцевим авторитетним бізнесменом Володимиром Іванковим на прізвисько Вова Вухатий. За часів Януковича Іванков нібито контролював незаконний ігровий бізнес на всій території Донбасу.

  Втім з початком АТО підприємець став активно допомагати українським захисникам. Іванков супроводжував Іллю в поїздках по Україні, а в Полтаві вони разом презентували створену організацію «Союз ветеранів АТО».

  Скандал з пістолетом

  У квітні 2016 року було опубліковано безліч фотографій, як Ілля Кива ходить в вагоні поїзда Львів-Київ з пістолем, заткнутим за пояс. Це викликало скандал, оскільки подібне носіння зброї порушує інструкцію і загрожує безпеці оточуючих. За цим фактом пасажири поїзда звернулися тоді в поліцію.

  На одному з телеканалів винуватець події сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що офіцер поліції ходить з табельною зброєю в громадському місці.

  Звинувачення в безкультур’ї

  У січні 2018 року в інтернет потрапило відео, на якому чоловік схожий на Киву їсть в ресторані руками. Цей сюжет був знятий в Індонезії українськими туристами на відпочинку.

  Як пізніше з’ясувалося, це дійсно був Ілля Кива. Він проводив новорічні свята на Балі разом зі своєю супутницею Катериною. В одному з інтерв’ю Мазур сказала, що офіціанти просто не принесли столові прилади. А кандидат у президенти пояснив, що на столі була японська їжа, а паличок не було. Їсти роли виделкою не комільфо і він вирішив скористатися руками.

  Рупор агресора

  Висловлювання голови Соціалістичної партії використовують російські інформаційні ресурси в антиукраїнській пропаганді. Колишній поліцейський Ілля Кива не гребує брати участь і в політичних пропагандистських шоу на російському телебаченні.

  Скандал з партією

  У липні 2017 року колишній поліцейський був обраний главою Соціалістичної партії України, що викликало скандал. Тривалий час в партії існував розкол. Конфлікт йшов між Сергієм Капліним та Петром Устенко. Обидва вважали себе головами.

  Устенко делегував свої повноваження Киві. Це викликало невдоволення Каплина. З’явилася інформація, що Іллю Володимировича тоді виключили з СПУ. Але він сам ці відомості спростував і назвав своє виключення нелегітимним. У реєстрі Міністерства юстиції на грудень 2018 року керівником СПУ відзначений Ілля Кива.

  Декларація

  В інтерв’ю одному з телеканалів глава соціалістів заявив, що він щорічно декларує свої доходи, хоча і не є держслужбовцем. Далі Ілля Кива підкреслив, що у нього тільки 1-но кімнатна квартира на Харківському масиві Києва та земельна ділянка площею 15 соток в Полтавській області.

  Однак підтвердження цих слів знайти не вдалося. Декларація кандидата в президенти в офіційних відкритих джерелах відсутня.

  Дата народження
  02 червня 1977
  Країна
  Україна
  Соцмережі