Дата народження
27 листопада 1960
Країна
Україна
Соц.мережі
6
Юлія Тимошенко

Політик, 10-й і 13-й прем'єр-міністр України (2005, 2007-2010), народний депутат України, один з лідерів "помаранчевої революції" 2004 року і лідер партії ВО "Батьківщина". Заміжня, одна дитина.

Біографія

Найзнаменитіша жінка-політик України народилася 1960 році в Дніпропетровську. Юлія Володимирівна Тимошенко має латвійське й українське коріння. Її батько Володимир Григян є етнічним латишем, а його справжнє прізвище - Григяніс, було неправильно переведено радянськими паспортистами. Матір'ю майбутнього прем'єра є Людмила Телегіна - етнічна українка.

У 1977 році Юлія Тимошенко вступає до Гірського інституту в рідному Дніпропетровську. У 1979 році одружується з Олександром Тимошенком і бере його прізвище. У 1980 році народжує єдину дитину - доньку Євгенію. У 1984 році Тимошенко стала дипломованим фахівцем в області економіки. У 1999 році Юлія Тимошенко отримала диплом кандидата наук.

Кар'єра

В середині та наприкінці 80-х Юлія Тимошенко працює на Дніпровському машинобудівному заводі. Різко змінює життя в 1988 році, коли разом з чоловіком відкриває перший бізнес - пункт відеопрокату. Пізніше стає засновником центру «Термінал». У 1991 році Юлія Тимошенко створює компанію «Український бензин». У 1995 році засновує «Єдині енергетичні системи України».

Пік ділової активності Тимошенко припадає на кінець 90-х років, коли її корпорація ЄЕСУ має річний оборот в сотні мільярдів гривень. В кінці десятиліття ЄЕСУ припиняє свою діяльність. Тимошенко заявляє, що її бізнес «віджали» конкуренти й влада і вона йде в політику.

Досягнення

Юлія Тимошенко вступає до парламенту в 1997 році. Знову переобирається в ВР в 1998 році, де засідає аж до березня 2000 року. У 1999 році Юлія Тимошенко створює політичну партію «Батьківщина», що діє і сьогодні. Стає віце-прем'єр міністром. Працює під керівництвом Віктора Ющенка і займається енергетичною політикою.

У січні 2001 року Тимошенко звільняють з уряду, а пізніше - заарештовують за звинуваченням у контрабанді газу і несплаті податків. У тому ж році звільняється з під варти, після проведених 42 діб в СІЗО. У 2001 році створює «Блок Юлії Тимошенко». Власна політична сила потрапляє в парламент у 2002 році.

Юлія Тимошенко стала активною учасницею подій кінця 2004 року, пізніше названих «Помаранчевою революцією». Підтримувала кандидата в президенти Віктора Ющенка. Після третього туру президентських виборів, в якому Ющенко перемагає кандидата від влади - Віктора Януковича, вперше стає прем'єр-міністром України. Перша каденція Юлії Тимошенко тривала з лютого по вересень 2005 року. У період з 2005 по 2007 рік Юлія Тимошенко є опозиційним політиком і ворогує з тодішнім президентом Ющенком і прем'єром Януковичем. Знову повертається до влади за підсумками дострокових виборів.

У період з 2007 по 2010 року є головою Кабінету міністрів. Бере участь в президентських виборах 2010 року, проте програє Віктору Януковичу. У 2010 році проти Тимошенко порушили ряд кримінальних справ. Колишнього прем'єра звинувачують у завданні збитків українському бюджету в розмірі 100 мільярдів гривень. У жовтні 2011 року визнається столичним судом винною в перевищенні службових повноважень і засуджується до 7 років ув'язнення.

Юлія Тимошенко звільняється з харківської колонії, де перебуває два роки, звідки звільняється у лютому 2014 року. Її звільнення стало можливо після перемоги «Євромайдану» і втечі Президента Януковича. Тодішня Верховна Рада декриміналізує статті, за якими була засуджена Тимошенко.

Пізніше Юлія Тимошенко бере участь у президентських перегонах, де займає друге місце, поступаючись Петру Порошенко. В кінці 2014 року її політсила «Батьківщина» знову з'являється в парламенті за результатами виборів, де займає п'яте місце. У період 2014-2018 років активно займається законодавчою діяльністю і готується до президентських виборів 2019 року.

Чутки й скандали

Юлія Тимошенко - один з найбільш суперечливих українських політиків. Критикується за самопіар, активно звинувачується у брехні, маніпуляції, порушення законів. Відкрито звинувачується в корупції, розкраданні державних коштів, «продажу» інтересів України Кремлю і західним кредиторам. Проти Юлії Тимошенко порушувалися десятки кримінальних справ в Україні й Росії.

Одними з найбільш відомих переслідувань Тимошенко можна назвати справу про «кіотські гроші», справу про «закупівлі сільських машин швидкої допомоги», справу про ЄЕСУ і багато інших.

Найбільш спірними є домовленості Тимошенко з президентом РФ Володимиром Путіним. Опоненти Юлії Володимирівни відкрито називають «газові угоди» зрадою інтересів України. Пізніше скандальні договори, які передбачають закупівлю Україною енергетичних ресурсів на невигідних умовах, були розірвані в міжнародних судах.

Юлію Тимошенко відкрито звинувачують в корупції, створенні інституту олігархату в Україні, а також в політичних вбивствах.

Статки та джерела доходів

Неодноразово заявлялося, що Тимошенко була доларовим мільярдером. Однак, сама політик ці припущення всіляко заперечувала. На даний момент Тимошенко заявляє, що живе виключно на кошти, отримані від депутатської діяльності. У своїй декларації за 2017 році вона вказала 560 тисяч гривень доходу. При цьому, Юлія Володимирівна не має нерухомості й живе в орендованому під Києвом будинку.

Особисте життя і сім'я

Юлія Тимошенко протягом усього дорослого життя перебуває у шлюбі з Олександром Тимошенко. Має доньку Євгенію і внучку Єву.

Дата народження
27 листопада 1960
Країна
Україна
Соц.мережі