Дата народження
26 грудня 1977
Країна
Україна
Соцмережі
9

Юрій Романенко

Юрій Романенко: досьє на журналіста і політичного експерта

Юрій Романенко: досьє на журналіста і політичного експерта

Юрій Романенко — політолог, експерт з міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Цитати
  6. Посилання
  7. Відео

Біографія

Народився 26 грудня 1977 року.

Освіта

Закінчив історичний факультет Харківського національного університету, дипломну роботу присвятив темі: «ЄС в системі міжнародних відносин в 1991-2000 рр.». Пізніше закінчив харківський філіал Академії управління при Президентові України.

Сім'я

Юрій Романенко одружений і має двох дітей.

Кар'єра

Трудова діяльність Романенко почалася в 1999-му році з посади проектувальника і провідного телемостів на телеканалах України.

Через рік, а саме в 2000-му році він стає директором регіонального представництва «Вуличного ТБ».

Роком пізніше Романенко стає помічником народного депутата України.

У 2001-му році паралельно працює аналітиком Агентства гуманітарних технологій, а також політичним оглядачем на сайті Part.org.ua.

Восени 2001-го року почав працювати в штабі політичного руху «За Єдину Україну» в якості райтера і аналітика. У штабі пропрацював до весни 2002-го року.

У вересні 2002-го року працює в Агентстві ділової інформації “Контекст” в якості аналітика відділу політики, також був редактором спецпроекту. В даному агентстві пропрацював до 2004-го року.

Починаючи з лютого 2014-го року до листопада того ж року пропрацював спічрайтером прем'єр-міністра, співробітником Інституту європейської інтеграції та розвитку.

З грудня 2004-го року був заступником директора, координатором зовнішніх комунікацій та редактором сайту Інституту глобальних стратегій.

У травні 2006-го очолив інтернет-проект «Політе».

Через три роки у 2009-му Романенко стає Шеф-редактором аналітичного порталу «Хвиля» (Hvyla).

Літа 2016-го року став співзасновником «Інституту Майбутнього».

Цитати 

Юрій Романенко у своєму блозі відзначив якісне зростання президента Володимира Зеленського. Політолог прокоментував великий брифінг глави держави з журналістами і дав йому пораду на майбутнє:

"Це краще, ніж похмурі пафосні збіговиська Путіна і Порошенка. І ось я пропоную розвинути цей успіх. Нехай Зеленський приділить 12,5 годин на спілкування з експертами з різних областей. Це дасть йому величезну користь, оскільки його набрифуют системною інформацією за ключовими спектрами і дадуть фідбек на ініціативи його команди. Видно, що Зеленський намагається вчитися і підріс за цей час. Треба розвиватися далі".

В одній з програм Юрій Романенко публічно розкритикував слова нового прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про те, що уряд зможе дати 5-7% економічного зростання. Експерт навів слова економіста про те, що такі показники можливі лише за умови демографічного зростання. 

"А у нас, як ви знаєте, демографія навпаки негативна. Крім міграції. Тобто у нас не тільки погана демографія, у нас ще люди мільйонами виїжджають за кордон", - підкреслив журналіст.

Юрію Романенко не сподобалася ідея прем'єра підняти податки для працівників IT-сфери. Політолог зауважив у своєму блозі на YouTube, що українці і так платять у скарбницю значну частину своїх доходів. 

"Я вважаю, що якщо IT-шники і бізнес побачать, що реально почалися зміни, які вони чекають, і бізнес-клімат почне змінюватися, то ні для кого не буде проблемою платити навіть 10% податків", - заявив він.

Як повідомив Романенко під час чату з журналістами, без військових дотацій Росія витрачає на ЛДНР 2,2 млрд дол в рік. У той же час він вважає, що повернення Донбасу Україні виявиться досить-таки витратним. Тому зараз не варто вестися на провокації Кремля. 

"Якщо ми підемо на поводу у Росії і зробимо так, як вона вимагає в Мінську – пропишемо в Конституції автономію ОРДЛО і приймемо ці території назад в Україну без якого-небудь серйозного фінансового забезпечення та фонду відновлення Донбасу, то, будемо говорити відверто, ОРДЛО нам краще не повертати".

Посилання

Сторінка Юрія Романенка в соціальній мережі Facebook.

Відео

Дата народження
26 грудня 1977
Країна
Україна
Соцмережі