Юрій Романенко
Юрій Романенко
206

Юрій Романенко

Романенко Юрій Віталійович: український політолог, співзасновник Українського інституту майбутнього

Романенко Юрій Віталійович — політолог, експерт із зовнішньої та внутрішньої політики України, засновник видання “Хвиля” та співзасновник Українського інституту майбутнього.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Цитати та ідеї
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Юрій Романенко народився 26 грудня 1977 року на Волині. Нині проживає з родиною в місті Буча Київської області.

Сім’я

Юрій Романенко одружений і має двох доньок. Дружину Юрія звуть Тетяна. 

Освіта

Романенко закінчив історичний факультет Харківського національного університету. Дипломну роботу присвятив темі: «ЄС в системі міжнародних відносин в 1991-2000 рр.». Пізніше закінчив харківський філіал Академії управління при Президентові України.

Кар’єра

Трудова діяльність Юрія Романенка почалася в 1999 році з посади проектувальника і ведучого телемостів на телеканалах України.

Через рік, а саме в 2000 році, він стає директором регіонального представництва «Вуличного ТБ».

Роком пізніше Романенко стає помічником народного депутата України.

У 2001 році паралельно працює аналітиком Агентства гуманітарних технологій, а також політичним оглядачем на сайті Part.org.ua. Восени того ж року почав працювати в штабі політичного руху «За Єдину Україну» як райтер і аналітик. У штабі пропрацював до весни 2002 року.

У вересні 2002 року працює в Агентстві ділової інформації “Контекст” аналітиком відділу політики, також був редактором спецпроєкту. В цьому агентстві пропрацював до 2004 року.

Починаючи з лютого 2014-го до листопада того ж року працював спічрайтером прем'єр-міністра, співробітником Інституту європейської інтеграції та розвитку.

З грудня 2004 року був заступником директора, координатором зовнішніх комунікацій та редактором сайту Інституту глобальних стратегій. Згодом очолив інтернет-проєкт «Політека».

Через три роки у 2009-му Романенко стає шеф-редактором аналітичного порталу «Хвиля» (Hvyla). Влітку 2016 року став співзасновником «Інституту Майбутнього».

У 2019 році на виборах президента України підтримував Володимира Зеленського.

Юрій Романенко активно веде свій мікроблог у мережі Фейсбук. Станом на осінь 2021 року на нього підписані близько 59 тисяч користувачів. Крім того, на відеохостингу Youtube Романенко викладає свої бесіди з різними експертами. Це свого роду програма, яка так і називається "Романенко. Бесіди".

Цитати та ідеї

Юрій Романенко підтримує позицію чинного президента Володимира Зеленського з приводу мовного питання. Президент не раз підкреслював, що якщо українець говорить російською, то від того він не стає менше українцем. 

"Ось ти приходиш для того, щоб тобі пробили чек в супермаркеті, ну якщо вона тобі проб'є чек, відповівши російською мовою, ти що, не з'їси свою грушу або щось, що ти купуєш? Ну серйозно. Або якби вона відповіла тобі китайською, от якби тобі вона почала відповідати китайською, ти б її реально не зрозумів, але всі прекрасно розуміють російську та українську", - говорив Романенко в недавньому інтерв'ю tk.media.

Юрію Романенку в 2019 році не сподобалася ідея прем'єра підняти податки для працівників IT-сфери. Політолог зауважив у своєму блозі на YouTube, що українці і так платять в казну чималу частину своїх доходів. 

"Я вважаю, що якщо IT-вці і бізнес побачать, що реально почалися зміни, які вони чекають, і бізнес-клімат почне змінюватися, то ні для кого не буде проблемою платити навіть 10% податків", — заявив він. Новые налоги для IT-бизнеса: Правительство Зеленского пошло по граблям Кабмина Порошенко.

У 2021 році Романенко висловився про перемогу українського боксера Олександра Усика над британцем Джошуа. Політолог дуже радий, що наш земляк переміг. Але його обурив той факт, що бій не показували по національному телебаченню. 

"І у мене відразу питання: Пане Президенте, а як ви поясните, що Україна так дякувала Сані, що його бій не показали по загальнонаціональному телебаченню? Хто конкретно з влади дав наказ займатися самокастрацією? Адже у нас загальнонаціональний держканал отримує з бюджету близько 80 млн доларів на рік, але не має охоплення навіть в 1%. Його найбільш ходовий продукт латиноамериканські серіали 20-річної давності. Тому бій Усика українці дивилися по російському ТБ", — написав Романенко у своєму Facebook.

Також Романенко висловився про промисловість в Україні і про слова прем'єра Шмигаля з приводу пропозиції будівництва заводів зі штатом від 500 чоловік в кожній області. 

За словами Романенка, такий завод коштує приблизно 50-100 мільйонів доларів. Політолог зазначив, що ця новина викликала велике пожвавлення в соціальних мережах, але він вважає, що нічого, крім піару, вона під собою не має і ні до яких серйозних наслідків не призведе.

"Це не з приводу промислової політики, а з приводу піару. Наведу конкретний кейс, який з моєї легкої подачі розвинувся і демонструє, чому в Україні немає промислової політики».

Статки

Інформація про статки Юрія Віталійовича Романенка відсутня у відкритих джерелах.

Посилання

Сторінка Юрія Романенка в мережі Фейсбук

Ютуб-канал Юрія Романенка

Відео

Згадки про персону