Дата народження
05 липня 1972
Країна
Україна
Соцмережі
428

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Біографія

Народилась 5 липня 1972 року у місті Києві.

Сім’я

Заміжня. Виховує двох доньок Соломію та Меланію. Її батько Орест Климпуш свого часу був міністром транспорту, нардепом та дипломатом, про це повідомляє Політека.

Освіта

Іванна Орестівна має кілька вищих освіт. Вона закінчила Український педагогічний університет імені Михайла Драгоманова за спеціальністю «дефектологія і логопедія». Паралельно навчалася у Державному університеті штату Монтана в Сполучених Штатах Америки. Також має диплом з відзнакою за спеціальністю «міжнародні відносини» Київського університету імені Тараса Шевченка.

1992 – Літня школа Гарвардського Українського дослідного інституту, США.

1994 – Український педагогічний університет ім. М. Драгоманова, спеціальність «дефектологія і логопедія».

1994 – Державний університет штату Монтана, спеціальність «міжнародні відносини».

1998 – Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т. Шевченка, спеціальність «міжнародні відносини».

Кар’єра і бізнес

1994-1999 – керівник проектів, керівник відділу міжнародних відносин у ТОВ «Український незалежний центр політичних досліджень».

1999-2002 – керівник проектів, згодом в. о. директора у «Київський Центр Інституту Схід-Захід».

2002-2007 – кореспондент Української служби радіо ВВС.

2007-2011 – заступник директора по програмам Міжнародної благодійної організації «Фонд підтримки міжнародного співробітництва України». З 2009 року директор Фонду.

З 2011 року – директор Благодійної організації «Ялтинська Європейська Стратегія».

2014-2016 – народний депутат Верховної Ради VIII скликання.

З 14 квітня 2016 року – віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Компромат і чутки

Робота з Яценюком і Пінчуком

Трудову діяльність Климпуш-Цинцадзе розпочинала з логопеда у дитячій поліклініці. Однак з 1994 року вона перейшла в сферу міжнародних відносин. П’ять наступних років працювала у ГО «Український незалежний центр політичних досліджень». Спочатку керівником проектів, а згодом очолила відділ міжнародних відносин.

З 1999 року Іванна Орестівна керувала проектами «Київського Центру Інституту Схід-Захід». Через два роки вже виконувала обов’язки директора.

У 2002 році, залишивши Інститут Схід-Захід, Климпуш-Цинцадзе стала кореспондентом української служби радіо ВВС. Основним місцем її перебування були США та Грузія. П’ять років потому вона знову повернулася до співпраці з міжнародними організаціями. Працювала заступником директора, а потім директором благодійного фонду Open Ukraine, ініціатором створення якого був Арсеній Яценюк.

У 2011 році Іванна Орестівна стала директором «Ялтинської європейської стратегії» – міжнародної щорічної конференції українських і зарубіжних політиків та підприємців, у рамках організації EastOne, яку заснував український мільярдер Віктор Пінчук. З цієї посади Климпуш-Цинцадзе й прийшла у Верховну Раду VIII скликання за списками Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

У парламенті вона стала заступником голови Комітету з питань закордонних справ. У листопаді 2015 року Іванна Орестівна увійшла в міжфракційне об’єднання «Єврооптимісти» та приєдналася до Антикорупційної платформи в БПП. Враховуючи, що раніше Іванна Орестівна не була ініціатором гучних корупційних викриттів, для багатьох це стало несподіванкою.

Скромний прем’єр

Торік у квітні Климпуш-Цинцадзе увійшла до Кабінету Міністрів Володимира Гройсмана в якості віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Відповідає за міжнародні відносини України й євроінтеграцію. В уряді Яценюка таку посаду не хотіли вводити. Пояснювали невизначеністю її функціональних обов’язків.

Політика – відносно нова стихія для віце-прем’єра. З державною машиною до обрання нардепом її нічого не пов’язувало. Саме це, на думки деяких політиків і експертів, і стало її перевагою під час призначення на посаду.

Під час своєї роботи в гучних скандалах її прізвище не фігурувало, проте виникали суперечливі ситуації. Одна із них – позиція колишнього шефа Климпуш-Цинцадзе – Віктора Пінчука. На початку 2017 року він опублікував скандальну статтю у виданні Wall Street Journal.

«Ми підтримуємо нашу позицію, що Крим є частиною України і повинен повернутися, але він не повинен стати на шляху угоди (з Росією, – ред.), яка покладе край війні на Сході», – написав Пінчук.

Публічного засудження його позиції від Климпуш-Цинцадзе ніхто не вимагав, навіть СБУ не зацікавилась ставленням Пінчука до анексії Криму. Але його традиційний сніданок під час бізнес-форуму в Давосі в 2017 році вже не користувався підвищеною популярністю у політиків. Але віце-прем’єр заявила, що від візиту і не думає відмовлятися.

Декларація

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе подала електронну декларацію про майно і доходи за 2017 рік, в якій задекларувала 581 тис. 647 грн доходів.

Згідно е-декларації віце-прем’єра, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій, Климпуш-Цинцадзе задекларувала заробітну плату за 2017 рік у сумі 527 тис. 647 грн і дохід від здачі майна в оренду – 54 тис. грн.

В е-декларації Климпуш-Цинцадзе вказала, що вона має квартиру в Києві площею 78,01 кв. м, частку в 50% від житлового будинку в Мукачеві Закарпатської області площею 64,8 кв. м, гараж в Києві площею 19,3 кв. м, паркомісце в Києві площею 12,7 кв. м, частку в 50% від квартири в Києві площею 73 кв. м і спільно з чоловіком Арчілом, дочками Соломією і Меланією Цинцадзе володіє квартирою в Києві площею 125,3 кв. м

Згідно е-декларації, Климпуш-Цинцадзе користується автомобілями чоловіка: Toyota RAV4 2014 року випуску і Mercedes-Benz GL 350 SDI 4matic 2012 випуску.

Дата народження
05 липня 1972
Країна
Україна
Соцмережі