Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна: дитячий логопед, ексвіце-прем'єр і народний депутат
Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна: український державний діяч у третьому поколінні. Колишній віцепрем'єр-міністр і нинішній парламентарій від "Європейської солідарності".
Біографія
Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна народилася 5 липня 1972 року у місті Київ.
Освіта
Іванна Климпуш-Цинцадзе має два дипломи. За першою освітою вона педагог-логопед (1994), за другою - економіст-міжнародник та перекладач англійської мови.
Крім того, в Сполучених Штатах вона вивчала українську літературу та історію в літній школі Гарварду. Міжнародну економіку в університеті штату Монтана.
Крім української, вільно володіє російською та англійською мовами. Розуміє і розмовляє польською, угорською та грузинською мовами.
Сім'я
Дід - Дмитро Климпуш (1897-1959) - головнокомандувач Карпатської Січі (1939). У 1944 році був заарештований радянською військовою контррозвідкою. Протягом десяти років за антирадянську діяльність провів в ув'язненні в Іркутській області.
Батько - Орест Климпуш (1941 року народження) - український політик. У 1991 році став першим міністром транспорту у незалежній історії України, був народним депутатом кількох скликань Верховної Ради, радником президента Леоніда Кучми і українським послом в Угорщині і Словенії.
Чоловік - Арчіл Цинцадзе (1966 року народження) - грузинський військовий і дипломатичний діяч. Був військовим аташе Грузії в США, в.о. повіреного у справах Грузії в Україні. Нині займається підприємництвом.
У шлюбі з Арчілом Цинцадзе Іванна вже майже двадцять років. За цей час у подружжя народилося дві дочки - Соломія та Меланія. Відомо, що Соломія студентка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Обидві дочки ходили в елітний Кловський ліцей №77.
Кар'єра
За своєю першою спеціальністю Іванна почала працювати ще бувши студенткою (1991-1993).
Потім змінила трудову діяльність, яка тепер була пов'язана з міжнародними відносинами. У 1994 році Климпуш-Цинцадзе очолила відділ міжнародних відносин в Українському незалежному центрі політичних досліджень. Тут вона працювала до 1999 року.
Наступні три роки Іванна займала керівні посади у Київському центрі Інституту «Схід-Захід». У 2000 році стала одним з авторів книги «Чорноморський регіон: співпраця і безпека», виданої у Нью-Йорку.
Протягом п'яти років (2002 по 2007) вона працювала в Сполучених Штатах і Грузії у якості журналіста Української служби Радіо ВВС.
По поверненню в Україну вона займала керівні посади у Міжнародній благодійній організації «Фонд підтримки міжнародного співробітництва України».
Іванна займалася стратегічним плануванням і оперативною реалізацією програм Фонду, спрямованих на підтримку міжнародного співробітництва України, публічної дипломатії, просування позитивного іміджу країни, міжнародного діалогу з питань безпеки.
З 2011 року Климпуш-Цинцадзе була директором благодійної організації «Ялтинська Європейська стратегія», засновником якої є олігарх і один з найбагатших українців Віктор Пінчук.
У 2014 році під шістдесят першим номером у списку Блоку Петра Порошенка Іванна стала народним депутатом восьмого скликання парламенту. Очолювала постійну делегацію в міжпарламентській організації у Парламентській асамблеї НАТО. У восьмому скликанні Верховної Ради Іванна була першим заступником голови комітету у закордонних справах.
Народна обраниця входила до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Грузією (глава), Сполученими Штатами (перший заступник), Німеччиною, Великобританією, Індією, Канадою та Польщею.
За час роботи у Верховній Раді Климпуш-Цинцадзе встигла зробити вісімнадцять депутатських запитів, була автором (співавтором) тридцяти семи законопроєктів і одинадцять разів виступила на парламентських засіданнях.
У квітні 2016 року Климпуш-Цинцадзе залишила депутатське крісло для того, щоб стати віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. В уряді займалася також питаннями гендерної рівності. Пішла у відставку з цієї посаді 29 серпня 2019 року у зв'язку з тим, що знову стала народним депутатом.
У липні 2019 року під десятим номером партії "Європейської Солідарності" вдруге отримала депутатський мандат. У новому скликанні парламенту Климпуш-Цинцадзе очолила комітет, який займається євроінтеграційними питаннями.
Компромат
Климпуш-Цинцадзе Іванна не була фігуранткою великих скандалів, однак виникали спірні ситуації. Одна з них - позиція колишнього шефа Климпуш-Цинцадзе - Віктора Пінчука. На початку 2017 року він опублікував скандальну статтю у виданні Wall Street Journal.
«Ми підтримуємо нашу позицію, що Крим є частиною України і повинен повернутися, але він не повинен стати на шляху угоди (з Росією - ред.), яка покладе край війні на Сході», - написав Пінчук.
Публічного засудження його позиції від Климпуш-Цинцадзе ніхто не вимагав, навіть СБУ не зацікавилася відношенням Пінчука до анексії Криму. Пізніше вона все-таки відреагувала. Климпуш-Цинцадзе відмовилась брати участь у сніданку організованому Фондом Віктора Пінчука в Давосі.
Декларація
У Іванни та її чоловіка є п'ять квартир. Нерухомість знаходиться в Україні і Грузії. У ексвіце-прем'єра три земельні ділянки: два у Козині під Києвом і один - у Мукачево, Закарпатська область. У Козині і Мукачево у неї ще по одному житловому будинку.
З цінного рухомого майна Климпуш-Цинцадзе задекларувала дві пари швейцарських годинників, які належать її чоловікові. Також Арчіл Цинцадзе володіє двома автомобілями: Mercedes-Benz GL 350 CDI 4matic 2012 випуску і Toyota RAV4 2014 року випуску.
Арчіл Цинцадзе володіє сто відсотками ТОВ "А-Безпека" - діяльність приватних охоронних служб.
За 2018 рік Іванна заробила 2,8 мільйона гривень. Її чоловік - 1,3 мільйона гривень.
На банківському рахунку Климпуш-Цинцадзе півтори тисячі доларів і шістдесят шість тисяч гривень, у чоловіка - сто сімнадцять тисяч доларів і двісті тисяч гривень. Готівковими коштами у неї задекларовано двадцять три тисячі доларів. У Арчіла Цинцадзе є двадцять тисяч євро та двісті сімдесят тисяч гривень.
Посилання
Контактні дані:
Тел: (044) 255-34-42 (приймальня)
Тел: (044) 255-34-22
Тел: (044) 255-36-93 (помічник)
Факс: (044) 255-33-13.