Дата народження
17 березня 1969
Країна
Україна
Соцмережі

Українська письменниця і громадський діяч, відома численними скандалами з приводу української мови.

Дата народження: 17.03.1969 р.
Рідне місто:
 смт. Капітанівка (Кіровоградська область)

Лариса Ніцой створює дитячу літературу. Вона також є громадським діячем.
Свою кар'єру вона розпочала на посаді викладача української мови та літератури.
У 1998-му році на запрошення В'ячеслава Чорновола вона перебралася до Києва. Незабаром Лариса Ніцой вирушила за кордон для вивчення політтехнологій. Надалі вона співпрацювала з партіями.
Славу письменниці принесли її скандали навколо української мови. Говорячи про книги, найвідомішими її творами є:
«Незламні мураші» і «Дві бабуськи в незвичній школі, або скарб у візку».

Особисте життя

Лариса заміжня. Ім'я її чоловіка - Андрій. У пари двоє дітей: дочка Леся і син Ярослав.

Скандали

Лариса Ніцой відома своїм надмірно болючим і нетолерантним ставленням до всього, що вона пов'язує з Росією. Багато хто звинувачує її в русофобії. На тлі настільки гарячої патріотичності Лариса Ніцой часто потрапляє в скандальні хроніки.
Як стало відомо, в карпатському таборі, яким вона розпоряджається, введені штрафи за російську мову. Вожатим, що говорять з дітьми російською, доведеться платити за таку звичку. Дітям штрафи не загрожують. Тим, хто в публічному просторі говорить українською, є заохочення.

Боротьба письменниці з російською мовою набуває найрізноманітніших форм.
Не так давно Лариса Ніцой влаштувала скандал в магазині госптоварів. Письменниця кілька разів зажадала у касирки говорити з нею українською. Дівчина проігнорувала наполегливі прохання. Тоді Лариса кинула їй здачу в обличчя. 

Пізніше Ніцой написала у своєму блозі, що якщо подібне в цьому магазині повториться знову, вона подасть до суду на мережу компанії і відсудить у неї квартиру, а також автомобіль.

У 2016-му році відбулося зіткнення між письменницею Ларисою Ніцой і художницею Світланою Рудіковою. Світлана прикрасила фасад одного з корпусів ОХМАТДИТу зображеннями рибок. Лариса Ніцой помітила, що під рибками написані російські імена російською мовою! «Прасковья, Пелагея, Матильда, Марфа, рибка Зиночка, кит Герман» - розпливлися по стінах корпусу. Лариса попросила змінити імена, але художниця відмовила. Це викликало хвилю скандалів. Шанувальники Світлани Рудікової назвали опонентку банальною дурепою.

У вересні 2018-го року жертвою правильності Лариси Ніцой став водій «BlaBlaCar». Письменниця вирушила до Львова на автобусі вищезгаданого сервісу. Більшу частину дороги попутники слухали російську поп-музику. Письменниця зробила водієві зауваження, пояснивши, що через творчість сталася русифікація України. Але водій не сприйняв слова Лариси Ніцой і не перемкнув музику.

У тому ж році Ларису Ніцой запросили на допит в СБУ. Причиною став так званий список 47-ми, складений терористами на Донбасі. До нього увійшли вороги російського світу, що підлягають утилізації. У списку також опинилася письменниця Лариса Ніцой. У будівлі СБУ її зустріло двоє співробітників. Вони виявилися російськомовними. Представники служби відмовилися переходити на українську мову, оскільки недостатньо добре володіють нею. Цей факт викликав гнів письменниці. Вона покинула будівлю грюкнувши дверима. Пізніше Лариса надіслала листа президенту України та голові СБУ з вимогою провести службове розслідування. За її словами, такі русофіли не можуть забезпечувати безпеку країни. Письменниця також висловила бажання прибути на допит з тією умовою, що його буде проводити україномовний працівник.

Тоді ж Ларису Ніцой шокував підручник. На сайті Міністерства науки та освіти вона побачила страшну рекомендацію. У ній пропонувався російський підручник для вивчення російської мови. Обкладинка книги містить прапор і герб Росії. Як повідомила Лариса у своєму пості на Facebook, у неї затремтіли руки, коли вона дізналася цю новину.

«Курва!», - обрушилася дитяча письменниця з недитячими польськими лайками, відстоюючи українську мову. Так Лариса назвала главу міністерства Лілію Гриневич. За цим мовні скандали не скінчилися. У жовтні Ніцой наробила шуму в прямому ефірі телеканалу «NewsOne». Інцидент стався в ході програми «Великий вівторок». Причиною послужило те, що ведуча шоу говорила російською мовою. Письменниця наполягала, щоб співрозмовниця спілкувалася з нею державною мовою. Оскільки вимога не була виконана, Лариса Ніцой покинула студію. Те, що відбулося, розкритикували як російськомовні, так і україномовні глядачі.

Статок

Інформація про доходи не представлена.

Дата народження
17 березня 1969
Країна
Україна
Соцмережі