Дата народження
30 серпня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Леонід Ємець

Леонід Ємець: спадковий депутат з примарною освітою і дисертацією

Леонід Ємець народний депутат у другому поколінні. Його батько був парламентарем перших трьох скликань. За свою політичну кар'єру Ємець-молодший неодноразово міняв партії. Перед виборами кандидат-мажоритарник часто влаштовував зустрічі з виборцями, а після виборів - забував дорогу до "своєї землі".

Біографія

Леонід Олександрович Ємець народився у Києві 30 серпня 1979 року.

Освіта

Атестат отримав в Українському гуманітарному ліцеї. Після навчався на юридичному факультеті Київського національного університету, а також в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Захистивши дисертацію, став кандидатом юридичних наук.

Сім'я

Батько Леоніда, Олександр Іванович, був народним депутатом Верховної Ради перших трьох скликань. Загинув у автокатастрофі в 2001 році. Мама - Тетяна Михайлівна - психолог, кандидат філософських наук.

Леонід Ємець був одружений двічі. Першу дружину звуть Карина. З нею Ємець розлучився в 2013 році.

Через рік одружився на дівчині на ім'я Світлана. Відзначали весілля прямо на Майдані. Від другого шлюбу у Леоніда є син Олександр.

Кар'єра

Працював Леонід Ємець тільки на керівних посадах. У 2005 році він став заступником директора ТОВ "Аудиторська фірма" Енергопромексперт ". Через три роки Ємець - заступник голови благодійної організації "Фонд підтримки муніципальних ініціатив". На цій посаді залишався до свого першого обрання в парламент у 2012 році.

У 2002 році Леонід Ємець вперше балотується до столичної міської ради. Але сісти в депутатське крісло він зміг тільки через чотири роки. Тоді він пройшов до Печерської районної ради. У 2005 році молодий юрист приєднується до партії "Наша Україна".

У Верховну Раду у Ємця теж вийшло пройти не відразу. Двічі, в 2006 і 2007 роках він був включений в список "Нашої України-Народної самооборони". Однак обидва рази його позиція виявлялася непрохідною.

Для того, щоб стати народним депутатом Леоніду Ємцю знадобилося змінити політичну силу і піти на вибори по мажоритарному округу. У 2009 році він йде з "Нашої України".

Через три роки Ємець за підтримки "Батьківщини" балотується по двісті двадцять першому виборчому округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом'янського районів столиці). Набравши тридцять один відсоток голосів виборців кандидат від "Батьківщини", стає парламентарем.

У 2014 році він знову перемагає на тій самій виборчій дільниці, але вже в лавах Народного фронту. З грудня того ж року Ємець входить до комітету з питань правової політики і правосуддя.

Політик є членом складу груп з міжпарламентських зв'язків з Канадою, Ліваном, Японією, США, Литвою, Латвією та Туреччиною. Леонід Ємець представляє Україну в складі постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У 2017 році Ємець подавав документи для участі в конкурсі на заміщення посади судді Касаційного суду. Однак, набравши двадцять дев'ять балів зі ста можливих, депутат фракції Народний фронт виявився найгіршим конкурсантом.

У тому ж році став членом підкомітету з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини.

Компромат

Народного депутата підозрювали у приховуванні доходів. Так, в 2011 році у своїй декларації Ємець вказав, що за рік заробив менше чотирьохсот гривень. В той самий час тодішня дружина заробила шість з половиною мільйонів гривень. Також їй належала квартира в сто шістдесят два "квадрата" і автомобіль екстракласу. Але джерела таких великих доходів він у декларації не згадав.

Після розлучення в графі доходи членів сім'ї він вказував, що дружина не надає даних. Сама ж Карина заявила, що до неї за цією інформацією ніхто не звертався.

Депутат-мажоритарник після свого обрання практично забув дорогу до округу. На "своїй землі" політик з'являється дуже рідко, а зустрічі з виборцями були тільки під час передвиборчої кампанії.

Перед виборами 2014 року політичні опоненти Леоніда Ємця звинувачували його в нечесній грі. Помічники народного депутата розклеювали на ділянці листівки, в яких був написаний наклеп на інших кандидатів до парламенту.

Леонід Ємець вказує, що закінчив університет внутрішніх справ в Дніпрі. Однак цьому виші немає ніяких даних про студента Леоніда Ємця. Темна історія і з його дисертацією. За правилами вона повинна бути в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації. Але знайти роботу Ємця тут не вдалося.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, у народного обранця є дві земельні ділянки в селі Козин Київської області. Обидві вони були придбані в останніх числах грудня 2014 року. За ділянку площею в чотириста п'ятдесят квадратних метрів він віддав п'ятдесят п'ять тисяч гривень. Майже два з половиною мільйони Леонід Ємець заплатив за землю площею в півтори тисячі квадратних метрів.

У Козині у парламентаря один садовий і один житловий будинок. За перший, площею в сто дванадцять квадратних метрів Ємець виклав суму в два з половиною мільйони. Будинок в сто сімдесят "квадратів" був придбаний в 2017 році. Суму покупки народний обранець в декларації не вказав. Зате він вказав ще одну ділянку землі. Вона знаходиться в кримському селі Славне. Її площа чотирнадцять тисяч квадратних метрів.

Вся нерухомість, крім садового будиночка належить не самому Леоніду Ємцю, а його дружині. У Києві парламентар знімає нежитлове приміщення для власної депутатської приймальні.

Світлана Ємець також власниця автомобіля Toyota Sequoia 2008 року випуску. Сам політик пересувається на Nissan LEAF 2013 року випуску.

Народний обранець має корпоративні права в двох фірмах. В "Міжнародному медично-оздоровчому альянсі" Ємцю належить шістнадцять відсотків від загального доходу фірми, а в "Магістраль медіа сервіс" - чверть доходу.

Зарплата народного депутата за рік склала двісті п'ятдесят дев'ять тисяч. На сім тисяч менше Леонід Ємець отримав в якості відшкодування витрат, які пов'язані з виконанням депутатських повноважень. Тридцять вісім тисяч він отримав як компенсацію вартості проїзду. П'ять тисяч він отримав за викладання в Дніпровському гуманітарному університеті.

Десять тисяч гривень - це річний дохід дружини політика. Їх вона отримала як соціальну допомогу при народженні дитини. П'ять тисяч гривень, як страхових виплат отримала теща Леоніда Ємця.

На банківському рахунку в Приватбанку у дружини політика зберігається всього півтори тисячі гривень. Свого рахунку в банку у Леоніда Ємця немає. Готівковими коштами у нього вісімнадцять тисяч доларів і двісті двадцять тисяч гривень. У Світлани - двадцять тисяч доларів. Теща народного обранця має п'ятнадцять тисяч доларів, двадцять шість тисяч гривень.

П'ятдесят тисяч доларів Леонід Ємець задекларував в якості засобів, позичених третім особам.

Відео

Дата народження
30 серпня 1979
Країна
Україна
Соцмережі