Леонід Ємець
  • Дата народження
    30 серпня 1979
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Леонід Ємець
2666

Леонід Ємець

Ємець Леонід Олександрович: депутат Київради, колишній нардеп

Ємець Леонід Олександрович — український юрист та політик. Народний депутат двох скликань парламенту (сьомого та восьмого), депутат Київради дев’ятого скликання, заслужений юрист України. 

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Леонід Ємець народився 30 серпня 1979 року в Києві. 

Сім’я

Батько — Олександр Іванович був народним депутатом перших трьох скликань, одним із співавторів Конституції України. Трагічно загинув в автомобільній аварії в 2001 році. Мати Леоніда Ємця — Тетяна Михайлівна — психолог, кандидат філософських наук. 

Особисте життя

Леонід Ємець двічі одружений. З першою дружиною Кариною (дівоче прізвище Щукіна) Леонід Ємець розлучився в 2012 році. Вона приватний нотаріус. 

У 2014 році одружився з журналісткою каналу «Еспресо» Світланою Тараторіною. На момент одруження Леоніду було 34 роки, його обраниці — 30.

Весілля відбулося прямо на Майдані Незалежності в Києві в день Святого Валентина. Пара спершу планувала пишне весілля з гостями та білою сукнею — усе, як годиться. Однак сумні майданівські події змінили плани. Не було ні гостей, ні білої сукні. Леонід відзначив, що неправильно святкувати весілля, коли на Майдані затримують людей і навіть є загиблі. 

Діти

У першому шлюбі в Леоніда Ємця дітей не було. Від другого шлюбу Леонід має сина Олександра (2015 року народження).

Освіта

Середню освіту Леонід отримав в Українському гуманітарному ліцеї. Вищу — на юридичному факультеті Київського національного університету. Також Ємець був студентом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Леонід Ємець — доктор юридичних наук (з 2019-го) та заслужений юрист України (з 2017-го).

Кар’єра

Леонід Ємець будував юридичну кар’єру

Наприкінці 90-х та на початку 2000-х років Леонід працював юрисконсультом у компанії «Маестро», фахівцем юридичного управління у «Фонді державного майна України». Згодом керував юридичними відділами у ТОВ «НВФ Добробут-95» та ТОВ АФ «Енергопромексперт».

Поєднував юридичну практику з викладацькою діяльністю. З 2005 року Ємець викладав у Дніпропетровському гуманітарному університеті.

У 2008 році Леонід Ємець став заступником голови благодійної організації «Фонд підтримки муніципальних ініціатив». На цій посаді залишався до свого першого обрання у парламент — до 2012 року.

Громадсько-політична діяльність

У 2002 році Леонід балотувався до Київради — безуспішно. Через чотири роки Леоніда обрали до Печерської райради Києва. У 2005 році молодий юрист приєднався до партії «Наша Україна».

Ємець у 2006 та 2007 роках на парламентських виборах балотувався за списками «Нашої України» та «Нашої України — Народної Самооборони». Однак його місце у списках було непрохідним обидва рази.

У четвертому скликанні Верховної Ради Леонід був помічником нардепа Ігоря Челомбітько з фракції «Реформи і порядок» (на громадських засадах), в шостому скликанні —  допомагав представникові НУНС — Валерію Борисову.

У 2009 році Ємець вийшов з «Нашої України». Згодом Леонід приєднався до партії «Фронт змін».

Леонід Ємець — народний депутат України

На парламентських виборах 2012 року Леонід очолив Печерський районний штаб Об'єднаної опозиції та балотувався від ВО «Батьківщина» в український парламент. Леонід Ємець набрав 31 % голосів виборців, це дозволило йому стати народним депутатом України (сьомого скликання).

У парламенті він став членом фракції ВО «Батьківщина». Леонід Ємець входив у Комітет з питань верховенства права та правосуддя (був секретарем цього комітету). Також пан Леонід був головою підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства.

Наступні парламентські вибори

На наступних виборах до Верховної Ради, які відбулися в 2014 році, Леонід Ємець знову переміг (набрав 37,7 % голосів виборців). Цього разу політик вже виступав у лавах «Народного фронту». У восьмому скликанні українського парламенту Ємець від фракції  «Народний фронт» став першим заступником голови Комітету з питань правової політики і правосуддя.

Касаційний суд

Леонід Ємець мав намір стати суддею Касаційного суду. У 2017 році він подавав документи для участі в конкурсі на заміщення посади судді. Проте набрав тільки 29 балів зі 100. Такий результат виявився найгіршим серед учасників конкурсу. У тому ж році Леонід став членом підкомітету з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини.

Третє балотування 

У 2019 році Леонід Ємець знову балотувався до парламенту від партії «Голос». З результатом 16,91 % голосів виборців він поступився кандидату від партії «Слуга народу» Ганні Пуртовій. Таким чином, Леонід Ємець — народний депутат України двох скликань (сьомого та восьмого).

Київрада

Через рік після парламентських виборів Леонід Ємець балотувався до Київради.Цього разу він був кандидатом у депутати від «Європейської солідарності». Тоді Ємець також займався громадською діяльністю, працював у  «Фонді підтримки муніципальних ініціатив».

Леонід Ємець пройшов до Київської міської ради. У її IX скликанні він увійшов до складу фракції «ЄС». Очолив постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції.

Бізнес

Леонід Ємець має корпоративні права у двох фірмах:  «Міжнародний медично-оздоровчий альянс» (йому належить 16 % від загального доходу фірми) та «Магістраль медіасервіс» (25 %).

Компромат

«Нечесна гра» на виборах

Леоніда Ємця в 2014 році, коли він балотувався у Верховну Раду звинувачували в нечесній грі. Мовляв, Леонід Ємець проводив “брудну агітацію”. Опоненти Ємця заявляли, що кандидат у депутати обмовляв своїх конкурентів, розклеював листівки із нібито компроматом на них.

Скандали з деклараціями

У Леоніда Ємця неодноразово виникали проблеми з декларуванням. У 2012 році журналісти помітили, що пан Леонід за попередній рік задекларував усього 390 гривень доходу в той час, як його дружина отримала більше шести мільйонів. Ємець не вказав джерел доходу дружини. Згодом, коли пара розлучалася, Леонід заявляв, що дружина відмовляється надавати інформацію про свої доходи. З цього приводу Карина Ємець зазначала, що її чоловік просто забув попросити її підготувати необхідну інформацію, адже він був зайнятий іншими справами, наприклад, турніром з гольфу.

Ще один конфлікт з приводу декларації Леоніда Ємця виник також у 2012 році. Журналісти помітили, що доходи Ємця не співвідносяться з його витратами. З кожним роком, за даними журналістів, ця ситуація тільки погіршувалася. Йдеться про те, що Ємець тратив набагато більше коштів, аніж заробляв. 

Прогули

У 2013 році Леоніда Ємця називали одним із найбільших прогульників у парламенті. За даними “Опори” Ємець прогуляв 83 % засідань ВР. 

Історія з дисертацією та білі плями в біографії

Дисертацію Леоніда Ємця журналістам знайти не вдалося. Вона має зберігатися в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації. Однак там її не виявили. 

Крім цього, у Леоніда виявили білі плями в біографії, якщо їх можна так назвати. Йдеться про те, що Леонід вказував, що працював викладачем у Дніпропетровському гуманітарному університеті.

Проте, як вдалось дізнатись журналістам, жодного запису в трудовій книжці Ємця Леоніда до 2009 року – не зазначено. І взагалі, сама трудова книжка була розпочата лише в 2009 році. 

Скандал через російську мову

У 2020 році Леонід Ємець втрапив у скандал через те, що назвав російську мову мовою тварин. Про це він написав у мережі Фейсбук на особистій сторінці. Таку реакцію у колишнього депутата викликав законопроєкт про відтермінування українізації в школах, де навчання ведеться російською мовою. У своєму пості Ємець пов’язав законопроєкт із загибеллю українських захисників, після чого назвав російську мову мовою агресора і тварин. 

Виклик на допит

У 2015 році Леоніда Ємця викликали на допит у прокуратуру. Його звинувачували у втручанні в діяльність Конституційного суду. Сам Ємець обурювався цим фактом. 

Статки

У червні 2020 року Леонід Ємець подав електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік (після звільнення).

Депутат Київради не має власної нерухомості. Зате його дружині належить три земельні ділянки: дві у Козині (400 та 1500 кв. м) та одна у кримському селі Славне (1,41 га), житловий будинок (171,2 кв. м) та дача (112,7 кв. м) у Козині. Місцем реєстрації Леонід вказав столичну квартиру (160 кв. м), яка належить матері і братові депутата.

Світлана Ємець — власниця автомобіля Toyota Sequoia 2008 року випуску. Сам політик за дорученням пересувається на Nissan LEAF 2013 року випуску.

Доходи (разом із дружиною): 770 тисяч 579 гривень (із них дружина заробила всього 14 гривень).

Грошові активи (разом із дружиною і тещею): 96 тисяч 723 гривні, 89 тисяч доларів. 

Фінансові зобов’язання: 6 тисяч 363 долари — виконавче провадження на користь Печерського РВДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві; 2 тисячі 388 гривень — перевищення наявних коштів за платіжною карткою на користь “ПриватБанку”.

Посилання

Леонід Ємець в мережі Фейсбук

Згадки про персону