Дата народження
30 грудня 1963
Країна
Зовнішні малі острови США
Соцмережі
44

Майк Помпео

Майк Помпео: офіцер, бізнесмен та конгресмен на посаді Держсекретаря США

Майк Помпео – Державний секретар США, колишній директор ЦРУ, який має чудові стосунки з Трампом та критикує Путіна.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Майк Помпео та Україна 
  6. Скандали
  7. Статки
  8. Посилання 
  9. Відео

Біографія

Майкл Річард «Майк» Помпео народився в сім'ї вихідців із Італії 30 грудня 1963 року в місті Орандж, штат Каліфорнія. Помпео – відомий в США та світі політик та державний діяч, який обіймав та обіймає високі посади.

Освіта

Школу Майк закінчив у 1982 році. В ті роки він займався спортом, грав у шкільній баскетбольній команді.

Майк Помпео навчався у військовій академії (Військова академію США у Вест-Пойнті), яку закінчив у 1986 році. 

Згодом відслужив у армії США як офіцер бронетанкової дивізії в Західній Німеччині. Покинув армію в званні капітана.

Помпео також має юридичну освіту, яку здобув у Гарварді (має ступінь доктора права).

Сім'я

Майк Помпео одружений. Разом зі своєю дружиною С'юзен виховує сина.

Кар'єра

Помпео займався приватною підприємницькою діяльністю, а саме заснував компанії Thayer Aerospace та Private Security (згодом він продав свої акції у першій з них). Thayer Aerospace йому допомогли відкрити однокурсники. Компанія виробляла авіакомплектуючі.

Здобувши юридичну освіту, Майк Помпео почав працювати у великій фірмі адвокатом.

Потім став президентом компанії Sentry International (сфера нафтопромислового обладнання).

З 2010 року Помпео кілька разів брав участь у виборах до Палати представників Сполучених Штатів. Перемагав своїх конкурентів у 2010, 2012, 2014 та 2016 роках.

Після цього в 2016 році розпочалася кар'єра Помпео в ЦРУ, оскільки новообраний президент Дональд Трамп призначив його директором Центрального розвідувального управління. На посаді Помпео прагнув розширити повноваження ЦРУ (зокрема, щодо проведення контртерористичних операцій).

Зовсім скоро, в 2018 році, Трамп знову висунув кандидатуру Помпео на високу посаду, а саме Державного секретаря США. Сенат пропозицію підтримав.

Взагалі, як повідомляють джерела, з Трампом у Помпео склалися дуже хороші стосунки. Президент часто просить його залишитися, щоб поговорити віч-на-віч щодо певних питань.

У 2019 році ходили чутки, що Помпео залишить пост заради балотування в Сенат від штату Канзас. Сам Помпео ці чутки спростував, заявивши, що буде на посаді Держсекретаря доти, поки цього бажатиме президент.

Майк Помпео та Україна

Дії та слова Помпео щодо України досить неоднозначні. Так, у 2018 році він видав Кримську декларацію про невизнання анексії півострова Росією. Також він визнав поставки американської зброї для ЗСУ під час війни на Сході України.

Помпео заявив, що вони дали Україні справжню зброю для боротьби з Росією. Також Помпео неодноразово критикував Володимира Путіна та попереднього президента США Барака Обаму.

Разом із тим, у 2020 році Майк Помпео заявив журналістці, що Америку не хвилює Україна. При цьому він зірвався на крик і використовував нецензурну лексику. Таку реакцію викликало питання журналістки про Україну та про відсторонену Марі Йованович (колишнього американського посла в Києві).

Далі Помпео запропонував журналістці на карті без підписів показати Україну. Вона це зробила, що ще більше вивело з рівноваги держсекретаря. Пізніше Помпео звинуватив цю журналістку у брехні. 

Скандали

Окрім скандального висловлювання про Україну та конфлікту з кореспонденткою, Помпео також не стримував себе в коментування ситуації з коронавірусом у світі. 

Так, він звинуватив Китай та Іран у намаганні приховати реальні масштаби поширення вірусу.

Статки

Коли Помпео почав працювати в ЦРУ, він подав звіт про своє фінансове становище. Так, на той час він мав індивідуальний пенсійний рахунок, декілька паїв, поліс страхування життя та 30-річну накладну на будинок. Тоді він отримува зарплату в 174 тисячі доларів на рік.

На кінець 2016 року статки Помпео оцінювали в 266 тисяч 510 доларів.

Посилання

Твіттер Майка Помпео.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=Dh0VxNFzLwY

https://www.youtube.com/watch?v=pQftsc_MUk0

Дата народження
30 грудня 1963
Країна
Зовнішні малі острови США
Соцмережі