Дата народження
18 серпня 1975
Країна
Росія
Соцмережі
7

Максим Степанов

Степанов Максим Володимирович: міністр охорони здоров'я, який кришував браконьєрів та фігурував у кримінальній справі по виробництву незаконних акцизних марок

Степанов Максим Володимирович — голова МОЗ, який має відношення до медицини тільки тим, що у нього є диплом акушера-гінеколога та він колись підробляв санітаром.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Максим Володимирович Степанов народився 18 серпня 1975 року у місті Сковородіно Амурської області РРФСР (нині Російська Федерація).

Освіта

У Степанова дві вищі освіти: медична та економічна. Перший диплом — акушера-гінеколога він отримав у медінституті міста Донецьк (1998). Міжнародну економіку Максим вивчав у Києві (2004).

Сім'я

Батько Степанова — Володимир Володимирович (1950 року народження) — головлікар однієї з лікарень у місті Слов'янськ Донецької області. Обирався до місцевої міської ради від Партії регіонів. Навесні 2014 року підтримав створення сепаратистської "Донецької народної республіки", за що потрапив до бази сайту "Миротворець".

Максим перебуває у шлюбі. Дружину звуть Наталя. Вона також за освітою лікар. Доктор наук, викладає у столичному медуніверситеті, а також працює в ДУ "Інститут нефрології АМН України". Займається підприємницькою діяльністю.

Наталя співвласниця ТОВ "АйПі Девелопмент Груп ОЮ", ТОВ "Ед'югет", ТОВ "Спецагротех", ТОВ "Юридична особа у Києві", ТОВ "Феїра Пыксел", ТОВ "Країна мрій", ТОВ "Місьпостачзбут".

У подружжя Степанових двоє дітей. Дочка здобуває вищу освіту в американському Бостоні, син — школяр.

Кар'єра

Ще студентом-медиком Максим був санітаром у донецькій лікарні. Але отримавши диплом, до медицини протягом двадцяти років Степанов відношення не мав. У 1999 році він обійняв високу посаду у ДК "Торговий дім "Газ України" НАК "Нафтогаз України". Протягом двох років він торгував енергоресурсами у якості заступника гендиректора.

Потім ще двох років у тій же посаді він працював у ЗАТ "Промислово-фінансова компанія "Віче". У 2003 році Максим став співробітником податкової адміністрації.

Через рік він очолив раду директорів у ТОВ "Республіканський правовий союз". На цій посаді Степанов залишався чотири роки, після чого у 2008 році його своїм заступником зробив одеський губернатор Микола Сердюк. Але у 2010 році після президентських виборів Максим втратив свою посаду.

Потім деякий час він керував держпідприємством "Центр транспортного сервісу "Ліски", а наприкінці 2011 року Максим очолив інше ДП — "Поліграфічний комбінат "Україна", яке займається виготовленням офіційних документів, таких як паспорти, трудові книжки та інші.

Через п'ять років, у грудні 2016 року президент Порошенко призначив Степанова на посаду очільника Одеської ОДА. На цій посаді він провів два з половиною роки та був звільнений 7 квітня 2019 року за те, що не забезпечив Порошенко перемогу в Одещині на нових виборах голови держави.

Однак губернатор відмовився підкорятися, заявивши про те, що указ президента є незаконним, оскільки не було згоди Кабміну на його звільнення. Правда, через три дні Степанову все-таки довелося покинути крісло голови Одеської області.

У березні 2020 року на позачерговій сесії парламент призначив Максима міністром охорони здоров'я. Однак, для цього народним депутатам довелося голосувати двічі. У перший раз його кандидатура набрала всього 217 голосів. При повторному голосуванні за Степанова вже віддали свої голоси 246 парламентаріїв.

Глава МОЗ має частку в наступних компаніях:

  • ТОВ "Республіканський правовий союз" (61%, основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління);
  • ТОВ "Ай Пі Девелопмент Груп" (40%, оптова торгівля комп'ютерами, периферійним комп'ютерним обладнанням і програмним забезпеченням).

Компромат

За інформацією журналістів, новий міністр під час перебування головою ДП "Поліграфкомбінат "Україна" "міг бути замішаний в схемах по використанню держсимволів для особистого збагачення".

Як відзначають представники преси, "приватні іноземні фірми стали власниками інтелектуальної власності на захисні елементи із зображенням державних символів в українських закордонних паспортах. Посередником в схемі виведення грошей стало українське державне підприємство Поліграфкомбінат "Україна".

Крім того, у 2012 році у держпідприємстві нібито друкували незаконні акцизні марки. Працівники столичної міліції відкрили кримінальне провадження, фігурантом якого став Степанов.

У лютому 2018 року губернатор Одещини презентував нібито безкоштовну освітню платформу BeSmart. Однак незабаром з'ясувалося, що творці проєкту пропонують відвідати курси з підготовки до ЗНО, й вартість навчання варіюється від 60 до 399 грн за курс.

Більш того, "права на платформу належать зареєстрованому у Києві ТОВ "Ед'югет", де частка у 50% належить дружині Максима Наталії Степановій. Тобто, як зазначили ЗМІ, Степанов просував "бізнес дружини за рахунок службового становища".

Колишній керівник національного природного парку "Тузловські лимани" Іван Русєв заявив, що Максим Степанов сприяв діяльності браконьєрів.

Перебуваючи на посаді губернатора Одещини, Степанов розпорядився провести "нове зонування в інтересах браконьєрів, яке він направив до Міністерства екології без узгодження з парком".

Екологи не змогли узгодити з головою Одеської ОДА питання про розміщення кордонів охорони території природної зони. Місцева влада відмовлялася це погоджувати на землях національного парку.

Сина Романа Русєва невідомі вивезли в Дністровські плавні і побили. Після цього інцидент керівник "Тузловські лимани" вирішив піти зі свого поста.

Декларація

У березні 2019 року Максим Степанов подав податковий звіт про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості у чиновника немає. На його дружину зареєстрована квартира (340,9 кв.м.) та машиномісце (18 кв.м.) у Києві. В Одесі Степанов жив в орендованій квартирі (196,3 кв.м.).

З цінного рухомого майна колишній очільник Одеської області задекларував годинник швейцарського виробництва у кількості семи штук, картину, а також ювелірні вироби, хутряну шубу, одяг від відомих брендів, які належать дружині чиновника.

Максим пересувається на автомобілі Land Rover 2014 року випуску, яку він придбав за 2,7 мільйона гривень. Дружина чиновника полюбляє їздити на Lexus. Вона володіє двома машинами цієї марки. За GX460 2013 року випуску Наталя заплатила 840 тисяч, а за LX 450 2016 року випуску — за три мільйони.

За 2018 рік сукупний дохід Максима склав 2,98 мільйона гривень. Велика частина з них (2,7 млн) — банківські відсотки. Наталія Степанова поповнила сімейний бюджет 2,8 мільйона гривень.

У банку Степанов зберігає 20 мільйонів гривень, 29,8 тисячі доларів та 23,6 тисячі євро. Дружина на рахунках має 7,7 мільйона гривень, 9 тисяч євро та 16 тисяч доларів. Готівковими коштами Степанов задекларував 22,5 тисячі євро, 12 тисяч доларів та 160 тисяч гривень. У Наталії готівкою 48,7 тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=3K48ofkJbR4& 

Дата народження
18 серпня 1975
Країна
Росія
Соцмережі