Дата народження
01 лютого 1962
Країна
Україна
328

Марина Порошенко

Політик, лікар-кардіолог, кандидат медичних наук. Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка. Дружина п'ятого Президента України Петра Порошенка, 4 дітей.

Біографія

Дівоче прізвище - Переведенцева. За деякими даними Марина народилася в Росії (в Липецьку), хоча в офіційних даних місцем народження вказане місто Київ. Її мати працювала на заводі, а батько був заступником міністра охорони здоров'я УРСР і радником Посла при Союзі. Народилася Марина Порошенко в лютому 1962 року, в дитинстві з батьками переїхала в Україну. Навчалася в Київському медичному інституті, отримала спеціальність лікаря-кардіолога. Встигла трохи попрацювати за фахом перед тим, як вийти заміж і піти в декрет.

Кар'єра

За словами самої Марини Порошенко, вона рада, що не обтяжена кар'єрою і може присвятити себе турботі про чоловіка і вихованню дітей.

Є главою Ради Благодійного фонду Петра Порошенка.

На початку 2018 року її обрали керівником Українського культурного фонду.

Досягнення

Марина Порошенко є кандидатом медичних наук.

У 2016-му році отримала звання «Жінка ІІІ тисячоліття» на Всеукраїнській преміальній церемонії.

Чутки і скандали

Хоча за офіційними даними перша леді - уроджена українка, інша інформація говорить про те, що народилася Марина зовсім не в Києві, а в Липецьку, звідки родом її батько Анатолій Переведенцев, який на той момент проживав у Росії, а в Україну переїхав трохи пізніше. Після обрання Петра Порошенка президентом дані про місце народження дружини були оперативно виправлені.

Будучи президентом держави, Петро Порошенко заснував однойменний Благодійної фонд, головою ради якого стала, звичайно ж, його дружина. Тільки її перебування на посаді викликало кілька скандалів. Наприклад, європейське видання «Luxembourg Herald» звинуватило першу леді в крадіжці. У ході свого розслідування журналісти з'ясували, що велика кількість зареєстрованих у нас фондів, які приймали значні суми грошей від США і країн Європи на гуманітарну допомогу, швидко закривалися, а отримані гроші виводилися на офшорні рахунки.

Ще одна ситуація зацікавила українські ЗМІ: обрання Марини Порошенко нібито прозорим голосуванням на посаду глави Українського культурного фонду. Журналісти програми "Схеми" відзначають, що дружина президента тільки створила видимість голосування, насправді ж серед кандидатів, по суті, була лише вона. Тепер Марина Порошенко законно бере участь у розподілі коштів держбюджету.

Особисте життя і сім'я

Заміжня за Петром Порошенком, з яким вони мають 4 дітей і 2 онуків.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?time_continue=243&v=JVuq99j5YkY


Дата народження
01 лютого 1962
Країна
Україна