Дата народження
25 жовтня 1946
Країна
Україна

Михайло Пилипчук

Пилипчук Михайло Дмитрович: депутат Харківської обласної ради та колишній міський голова Харкова

Пилипчук Михайло Дмитрович — політик з майже сорокарічним стажем, який став останнім радянським головою міськради та другим мером Харкова після здобуття Україною незалежності.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Михайло Дмитрович Пилипчук народився 25 жовтня 1946 року у місті Козятин Вінницької області.

Освіта

Михайло має диплом за спеціальністю інженера-промтеплоенергетика. Ліквідатор наслідків аварій на ЧАЕС.

Сім’я

Пилипчук перебуває у шлюбі. Дружину звуть Олена.

Кар'єра

Закінчивши київський політех, Михайло отримав розподіл у Харків. Протягом тринадцяти років (1969-1982) він працював на заводі тракторних двигунів. Спочатку Пилипчук працював за спеціальністю, потім пішов по комсомольсько-партійній лінії. Він обіймав посади секретаря комітету комсомолу, заступника секретаря та секретаря партійного комітету заводу.

У жовтні 1982 року Пилипчук став другим секретарем Фрунзенського районного комітету комуністичної партії. Наприкінці 1988 року перейшов на роботу у міський виконавчий комітет, де займав керівні посади.

У 1996 році Пилипчук, який на той момент був секретарем міськради, очолив Харків у якості виконуючого обов'язки мера. Попередній керівник — Євген Кушнарьов тоді отримав призначення на посаду очільника президентської адміністрації.

З 15 грудня 1996 по 29 березня 1998 року Пилипчук був міським головою з приставкою "в.о." У 1998 році Михайло переміг на мерських виборах. Протягом наступних чотирьох років він був міським головою.

З 2002 року Пилипчук працює у комунальному підприємстві "Харківський метрополітен". На даний момент (з 2006 року) він обіймає посаду заступника гендиректора даного КП.

З 1982 по 1987 рік Михайло був депутатом Фрунзенської районної ради. З 1987 року кілька разів обирався до Харківської міської ради. Пилипчук очолював (з 1990 року) останній радянський виконком Харківської міської ради. 

У 2002 році у перший раз став депутатом обласної ради. Тоді Михайло балотувався як самовисуванець.

Через два роки Пилипчук став членом партії "Відродження". У 2006 році Михайло повторно пройшов до обласної ради вже під прапорами цієї партії. Був членом бюджетної комісії. 

Втретє колишній мер балотувався до облради у складі Партії регіонів. У 2015 році Пилипчук в четвертий раз пройшов до ХОР знову, як кандидат від партії "Відродження".

Михайло є заступником голови постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Пилипчук входить до складу виконавчого комітету Харківської міської ради.

У IV скликанні Верховної Ради (2002 — 2006) він на громадських засадах був помічником народного депутата Леоніда Ісаєва ( "За Єдину Україну").

Пилипчук — почесний громадянин Харкова (2007), а також почесний доктор кількох харківських вишів.

Компромат

За даними громадського руху "Чесно", Михайло Пилипчук у 2017 році пропустив третю частину засідань сесій постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування. Крім того, по інформації "Чесно", у депутата облради є високий рівень нерішучості (77%) — відсоток голосувань, в яких депутат з тих чи інших причин ніяк не голосував під час пленарних засідань.

Декларація

У березні 2019 року Михайло Пилипчук опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Подружжю Пилипчук належить в Харкові квартира (174,7 кв.). Депутат обласної ради володіє двома земельними ділянками: у Харкові (37 кв.м.) та у селі Олешки (616 кв.м.). Також в Олешках у Михайла є дача (127,3 кв.м.), а у Харкові — гараж (17,9 кв.м.) та нежитлове підвальне приміщення (26,7 кв.м.). Цінного рухомого майна, у тому числі автомобілів Михайло та Олени Пилипчук не мають.

У 2018 році зарплата у КП "Харківський метрополітен" склала 298 тисяч. Стипендія почесного громадянина міста Харкова — 223 тисяч. Сто тисяч гривень він отримав у якості пенсії. Банківські відсотки принесли Пилипчуку 71 тисячу гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 81,7 тисячі гривень.

У банку на рахунках у Михайла зберігається 634 тисячі гривень і 4,5 тисячі доларів, у Олени — 410,7 тисячі гривень.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=WGVk7GosVi8 

Дата народження
25 жовтня 1946
Країна
Україна