Пилипчук Михайло Дмитрович: депутат Харківської обласної ради та колишній міський голова Харкова
Пилипчук Михайло Дмитрович — політик з майже сорокарічним стажем, який став останнім радянським головою міськради та другим мером Харкова після здобуття Україною незалежності.
Біографія
Михайло Дмитрович Пилипчук народився 25 жовтня 1946 року у місті Козятин Вінницької області.
Освіта
Михайло має диплом за спеціальністю інженера-промтеплоенергетика. Ліквідатор наслідків аварій на ЧАЕС.
Сім’я
Пилипчук перебуває у шлюбі. Дружину звуть Олена.
Кар'єра
Закінчивши київський політех, Михайло отримав розподіл у Харків. Протягом тринадцяти років (1969-1982) він працював на заводі тракторних двигунів. Спочатку Пилипчук працював за спеціальністю, потім пішов по комсомольсько-партійній лінії. Він обіймав посади секретаря комітету комсомолу, заступника секретаря та секретаря партійного комітету заводу.
У жовтні 1982 року Пилипчук став другим секретарем Фрунзенського районного комітету комуністичної партії. Наприкінці 1988 року перейшов на роботу у міський виконавчий комітет, де займав керівні посади.
У 1996 році Пилипчук, який на той момент був секретарем міськради, очолив Харків у якості виконуючого обов'язки мера. Попередній керівник — Євген Кушнарьов тоді отримав призначення на посаду очільника президентської адміністрації.
З 15 грудня 1996 по 29 березня 1998 року Пилипчук був міським головою з приставкою "в.о." У 1998 році Михайло переміг на мерських виборах. Протягом наступних чотирьох років він був міським головою.
З 2002 року Пилипчук працює у комунальному підприємстві "Харківський метрополітен". На даний момент (з 2006 року) він обіймає посаду заступника гендиректора даного КП.
З 1982 по 1987 рік Михайло був депутатом Фрунзенської районної ради. З 1987 року кілька разів обирався до Харківської міської ради. Пилипчук очолював (з 1990 року) останній радянський виконком Харківської міської ради.
У 2002 році у перший раз став депутатом обласної ради. Тоді Михайло балотувався як самовисуванець.
Через два роки Пилипчук став членом партії "Відродження". У 2006 році Михайло повторно пройшов до обласної ради вже під прапорами цієї партії. Був членом бюджетної комісії.
Втретє колишній мер балотувався до облради у складі Партії регіонів. У 2015 році Пилипчук в четвертий раз пройшов до ХОР знову, як кандидат від партії "Відродження".
Михайло є заступником голови постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Пилипчук входить до складу виконавчого комітету Харківської міської ради.
У IV скликанні Верховної Ради (2002 — 2006) він на громадських засадах був помічником народного депутата Леоніда Ісаєва ( "За Єдину Україну").
Пилипчук — почесний громадянин Харкова (2007), а також почесний доктор кількох харківських вишів.
Компромат
За даними громадського руху "Чесно", Михайло Пилипчук у 2017 році пропустив третю частину засідань сесій постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування. Крім того, по інформації "Чесно", у депутата облради є високий рівень нерішучості (77%) — відсоток голосувань, в яких депутат з тих чи інших причин ніяк не голосував під час пленарних засідань.
Декларація
У березні 2019 року Михайло Пилипчук опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Подружжю Пилипчук належить в Харкові квартира (174,7 кв.). Депутат обласної ради володіє двома земельними ділянками: у Харкові (37 кв.м.) та у селі Олешки (616 кв.м.). Також в Олешках у Михайла є дача (127,3 кв.м.), а у Харкові — гараж (17,9 кв.м.) та нежитлове підвальне приміщення (26,7 кв.м.). Цінного рухомого майна, у тому числі автомобілів Михайло та Олени Пилипчук не мають.
У 2018 році зарплата у КП "Харківський метрополітен" склала 298 тисяч. Стипендія почесного громадянина міста Харкова — 223 тисяч. Сто тисяч гривень він отримав у якості пенсії. Банківські відсотки принесли Пилипчуку 71 тисячу гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 81,7 тисячі гривень.
У банку на рахунках у Михайла зберігається 634 тисячі гривень і 4,5 тисячі доларів, у Олени — 410,7 тисячі гривень.