Дата народження
12 січня 1961
Країна
Україна
Соцмережі
799

Микола Мартиненко

Український політик, народний депутат України. Член політичної партії "Народний фронт". Одружений, має чотири доньки.

Біографія

Микола Мартиненко - український політик. Уродженець Кіровоградської області, де народився в 1961 році. Після школи закінчує Авіаційний інститут у Харкові.

Кар'єра

Трудовий шлях Микола Мартиненко починає в 1984 році на механічному заводі в Харкові. Уже в 1987 році стає секретарем комсомольської організації на заводі імені Антонова.

Микола Мартиненко переміг на перших виборах до секретаріату ЛКСМ України. Працює в міськкомі партії до 1991 року, після чого йде в бізнес.

Перша фірма, організована Миколою Мартиненком, називалася «Торговий дім». Активно займається бізнесом до переходу в політику.

Досягнення

Микола Мартиненко обирався в третє і четверте скликання Верховної Ради України. Також обирається в парламент за підсумками виборів у п'яте і шосте скликання парламенту.

Очолює Раду Центру імені Разумкова - найвідомішого аналітичного центру.

У 2012 році Микола Мартиненко в черговий раз стає народним депутатом України від «Батьківщини».

У ході своєї довгої політичної кар'єри депутат тричі очолював комітет Верховної ради з палива та енергетики.

Знову обирається в парламент у 2014 році від партії «Народний фронт».

Чутки і скандали

Микола Мартиненко - один із найбільш скандальних політиків сучасної України. У 2015 році був змушений скласти депутатські повноваження в зв'язку з обвинуваченнями в корупції. У тому ж році був позбавлений депутатської недоторканності за результатами голосування членів парламенту.

У 2017 році Миколі Мартиненку офіційно пред'явили звинувачення в розтраті грошей «Східного гірничо-збагачувального заводу». Колишній нардеп був затриманий правоохоронцями, однак пізніше один із судів Києва зняв арешт з Мартиненка і відновив його в усіх правах і свободах.

Статки і джерела доходів

Микола Мартиненко декларував відносно скромні доходи. Так, депутат заявляв про заробітки розміром  півмільйона гривень на рік, отримані в якості зарплати депутата і керівника парламентського комітету. Також депутат має квартиру в столиці і дорогий автомобіль.

Політик декларував заощадження сумою майже 2 мільйони гривень.

Особисте життя і сім'я

Микола Мартиненко перебуває у шлюбі і має чотирьох дочок.

Фото і відео


Дата народження
12 січня 1961
Країна
Україна
Соцмережі